Як працює діджитал-група Суспільного Черкас

Як працює діджитал-група Суспільного Черкас

13:17,
29 Квітня 2020
6033

Як працює діджитал-група Суспільного Черкас

13:17,
29 Квітня 2020
6033
Як працює діджитал-група Суспільного Черкас
Як працює діджитал-група Суспільного Черкас
На сайті «UA: Черкаси» написали про роботу команди, яка працює над розвитком цифрової платформи Суспільного Черкас.

Щоб досягти успіху - треба рухатись вперед. Таким принципом керується команда, яка працює над розвитком цифрової платформи Суспільного Черкас.  У складі групи троє журналістів, що ставлять собі за мету розширити аудиторію Суспільного і зробити контент «UA: Черкаси» доступним скрізь, де є інтернет.

Освоюють нові ресурси і форми подання інформації Анна ІщенкоВалентина Шнур та Сніжана Калюжна. Ми розпитали їх з чим доводиться працювати і чи вдається все задумане.

Найуспішнішим ресурсом наразі є фейсбук-сторінка. Цього тижня кількість уподобань Суспільного Черкас досягла 17 100, кількість фоловерів — 22 900. А відео з мільйонними переглядами є хорошим мотиватором для роботи.

Саме фейсбук-сторінка і є найактивнішим майданчиком для діалогу з аудиторією Суспільного. Багато уваги спілкуванню з підписниками приділяє Анна Іщенко.

«Ми поширюємо дописи у районні та міські групи. Там спостерігаємо за дискусіями, і читаємо реакції на матеріали, — розповідає Анна Іщенко, — Завжди відкриті до обговорень. Намагаємось відповісти всім, хто нам пише, коментує. Діалоги з підписниками – це не завжди легко. Буває і лають, і погрожують. Проте, більшість реагують адекватно, часто запитують інформацію. Подекуди здається, що ми працюємо і як довідкове бюро».  

Освоїли журналісти Суспільного Черкас й короткі ролики з субтитрами — кепшн-відео. Такий формат подання контенту зручний для користувачів мережі, автоматичне відео без звуку сприяє більшій кількості переглядів.  Над роликами працює Валентина Шнур.

«Не всі матеріали можна подавати у короткому відеоформаті. Якщо сюжет потребує багато коментарів, щоб дотриматись стандарту повноти інформації, його навряд чи вкладеш у хвилинний ролик. А якщо картинка цікава, розповідає історію навіть без тексту і може "зачепити" підписників – це стовідсотково перетвориться в кепшн, — каже Валентина Шнур. — Такі відео люди часто коментують і їм подобаються такі публікації.  Тому намагаємось частіше радувати наших глядачів, читачів і слухачів такими маленькими відео».

«Карантин залучив до нас нових підписників. Чи довіряють люди Суспільному? Все показують цифри, — додає Анна Іщенко. — Нині фейсбук-сторінку Суспільного Черкас вподобали понад 17 тисяч людей. Ми починали з нуля, і працюємо без реклами через брак коштів. Тому все це набиралось вручну, і результат вагомий, як для регіонального мовника. Я свого часу працювала на радіо, в новинах, в суспільно-політичній програмі «Тема дня», і повернулась в новини, в команду діджитал. Створила акаунти в інстаграмі, телеграмі та вайбері, які і зараз діють. Тому для мене – це улюблена справа, якою я займаюся щодня».

Зараз діджитал-група  працює над розвитком ще кількох майданчиків — інстаграмютубвайбертелеграм.

«Ми вивчаємо запити цільової аудиторії. Новина проходить кілька модифікацій, щоб потрапити на певну платформу, бо текстовий формат, наприклад, не підходить для інстаграму, там краще працюватиме картинка, а для телеграм-каналу потрібні короткі і чіткі повідомлення. І так для кожної соцмережі», – розповідає журналістка Анна Іщенко.

На всіх ресурсах дівчата прагнуть подавати інформацію так само якісно, як на платформах радіо і телебачення. Цифрові активи дозволяють робити це більш оперативно. Багато уваги приділяють і сайту новин. У цьому напрямі працює Сніжана Калюжна.

«У колективі Суспільного Черкас я лише місяць, однак влилася в команду без проблем, і нині складається враження, що я тут працюю вже рік. Можливо, це через те, що мої перші робочі дні збіглися із введенням карантинних обмежень, коли потрібно було діяти згуртовано і швидко, — розповідає Сніжана Калюжна. —  На мою думку, зараз надзвичайно важливо виважено реагувати на події, щоб не тривожити ще більше людей. Я перевіряю інформацію, досліджую кілька джерел, якщо це не наші сюжети, стежу, щоб було дотримано балансу думок, зважаю на актуальність, стараюсь бути оперативною».

Дівчата багато часу віддають саморозвитку, навчанню і роботі.

«Зараз із колегами постійно дивимось онлайн-уроки по монтуванню, яких в інтернеті безліч. Також читаємо і обмінюємося інформацією щодо просування постів в соцмережах, маркетингу. Намагаємось, коли є час, читати книги щодо нашої професійної діяльності», — зазначає Валентина Шнур.

Кажуть: «у діджитальників вихідних немає. Ми завжди в мережі, і зрідка відпочиваємо від інтернет-серфінгу».

Джерело: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду