У регіональних газетах «UA: Перший» досі називають УТ-1, «Перший Національний» і навіть «Ера Перший»

Одна з провідних обласних газет Тернопільської області «Вільне життя» у телепрограмі досі публікує стару назву колишнього державного мовника УТ-1.

Директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко зазначила, що наразі всі регіональні піарники «UA: Суспільне мовлення» та її департамент займаються тим, щоб у газетах публікували вірну назву телеканалів Суспільного.

«Сьогодні всі регіональні піарники UA: Суспільне мовлення відчувають себе детективами, а я – не менше якогось агента спецслужби ))

Спільними силами зібрали 154 регіональні газети, котрі публікують програму від UA: Перший та наших регіональних телеканалів. Щоправда, називають нас і Першим Національним, і УТ-1 і навіть Ера Перший. Щоб побороти такі неправильні назви ми подзвонили-написали у ці газети. Сьогодні 100 видань називають нас правильно», – написала вона у себе на сторінці у Facebook.

Вікторія Сидоренко зазначила, що зишається ще півсотні газет до перемоги.

«Однак виявляється, що ці газети закуповують собі програму у спеціальних людей.........тобто є якийсь ФОП, котрий надає таку послугу кільком місцевим газетам. Тепер ми шукаємо цих ФОПів», – додада вона.  

7 квітня 2015 року в прямому ефірі було урочисто змінено логотип «Першого Національного» на логотип суспільного мовника – «UA: Перший». Зміна назви загальнодержавного суспільно-політичного телеканалу відбулася в момент закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», який усунув технічні проблеми на шляху перетворення державних телерадіокомпаній у Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ). Було презентовано як логотип Суспільного мовника України: «UA: Суспільне мовлення», так і його першого каналу: «UA: Перший».

Зураб Аласанія, який обіймав тоді посаду генерального директора Національної телекомпанії України, а з квітня 2017 року – голова правління НСТУ, пояснив, що логотип Суспільного означає You are (UA:), тобто «Ти є Перший».

За задумом компанії, усі регіональні телерадіокомпанії, які входять у структуру НСТУ, матимуть логотип UA:. Його надаватимуть тим регіональним мовникам, в яких у новинах та іншому власному контенті дотримуватимуться стандартів журналістики. Зі всіх філій логотип суспільного мовлення «UA:» першими отримали Сумська та Кримська, а також канал «Культура». Після об’єднання Донецької та Луганської філії створено канал «UA: Донбас», який 15 січня розпочав супутникове мовлення та запустив нові проекти. 16 лютого 2018 року ще двом філіям НСТУ надали логотип Суспільного мовлення: «UA: Рівне» і «UA: Карпати». Раніше телеканал «Рівненської регіональної дирекції» мав назву РТБ, а «Івано-Франківської регіональної дирекції» – ТРК «Карпати».

comments powered by Disqus