Суспільне і СТБ звинуватили у крадіжці ідеї у постановці номера гурту Go_A на «Євробаченні-2021»

Суспільне і СТБ звинуватили у крадіжці ідеї у постановці номера гурту Go_A на «Євробаченні-2021»

15:57,
19 Травня 2021
2684

Суспільне і СТБ звинуватили у крадіжці ідеї у постановці номера гурту Go_A на «Євробаченні-2021»

15:57,
19 Травня 2021
2684
Суспільне і СТБ звинуватили у крадіжці ідеї у постановці номера гурту Go_A на «Євробаченні-2021»
Суспільне і СТБ звинуватили у крадіжці ідеї у постановці номера гурту Go_A на «Євробаченні-2021»
Режисерка вимагає вказати її автором ідеї постановки.

Режисерка Анастасія Михайлова каже, що подавала проєкт на конкурс на розробку ідеї кліпу та її реалізації для тієї ж групи Go_A на пісню «Шум», а під час першого півфіналу побачила свої ідеї у постановці номера представників України на «Євробаченні-2021».

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, постановку виступу гурту Go_A із піснею «Шум» вона вперше побачила під час першого півфіналу «Євробачення-2021», який відбувся 18 травня.

«Мої творчі думки матеріалізувалися настільки, що перенеслися на сцену Євробачення! Це так круто! Ну правда. Ось тільки мої творчі думки були викладені в режисерському трітменті, який я відправила 6 лютого на телеканал Суспільне мовлення. Даний телеканал проводив конкурс на розробку ідеї кліпу та її реалізації для тієї ж групи Go_A на ту ж пісню "Шум". Захистила ідею перед комісією, згодом з інтернету дізналася про те, що виграв конкурс хтось інший. Ну що ж. Буває. Не вийшло. Але ідея була класна. Я прям любила її. А потім, через 3 місяці після подачі на конкурс, я бачу уособлення своєї ідеї на сцені. Читаю, хто ж автор? А там немає мого імені», – зазначила вона.  

Анастасія Михайлова запевняє, що в її режисерському трітменті було все: ідея і інструменти (способи) її реалізації, костюм, декорації, атмосфера, підсвічування, антураж, дії акторів і масовки та інше.

«Все співпало! Ну до чого ж однаково мислять творці! Ну ... добре, звичайно, є деякі зміни, щоб не так явно прям було схоже на мою інтелектуальну власність. Розмір німба зменшили (до речі, після мого звернення на голові солістки з'явилася корона, а німб перестав там бути. Але фото нікуди не дінеш. До цього це був німб і ніякої корони), танцюристи на тумбі, а не на циліндрах. Підвіски з іншим орнаментом, масовку не можна на сцену – її домалювали», – поділилася режисерка.

Її юрист уже зустрічавася з представниками телеканалу СТБ і Суспільного мовлення та постановником Костянтином Томільченком.

«Нас запевнили, що постановка – це повністю розроблена ідея постановником. Ось тільки довести цього ніяк не можуть ... І я навіть зустрічалася з Костянтином Томільченком, який так само мене запевнив, що нічого схожого в наших ідеях немає. Що елементи різні. Що це не ліс, а гілки. Що не німб, а бубон над головою у солістки Катерини. Що не зірки, а енергія. Ну що ж ... Люди, дійсно, можуть по-різному називати одні і ті ж речі. Але суть залишається та ж», – додала режисерка.

Над номером працювали постановники Костянтин Томільченко та Олександр Братковський, стиліст, художник по костюмах Дмитро Курята,  хореограф Максим Пекній. Телеканалу СТБ Дмитро Курята розповів, що надихнувся першим варіантом пісні, який усім відомий і не адаптований до формату «Євробачення».

«У постановників була одна історія в голові, друга ― у мене, третя ― в артистів. Тому ми майже кардинально змінили концепцію номеру з погляду костюмів. Я відмалював ще один варіант ескізів, і нам усім він сподобався. Власне, його ми і втілили в життя, – каже Дмитро Курята. – Хоча текст пісні змінився, але пропустити такий шикарний образ «порвемо зелену шубу» я не міг. Тому шуби в тексті немає, а в нас вона є. Але цьогорічна шуба є не тільки по тексту пісні. У карпатському народному костюмі є таке поняття, як «гуня» – це така кудлата форма хутра. Дуже-дуже тонко ми використовуємо народні елементи, так, щоб їх ніхто не побачив».

«Детектору суспільного мовлення» на Суспільному сказали, що цим питанням займаються юристи. На СТБ «Детекторк суспільного мовлення» пояснили, що постановники виступу гурту  Go_A на «Євробаченні-2021» Костянтин Томільченко і Олександр Братковський не мали доступу до документів, які подавали на конкурс ідей для створення кліпу на пісню Shum. Відповідно, вони не бачили ідеї режисерки Анастасії Михайлової, яка звинувачує їх у крадіжці і вимагає вказати її авторкою ідеї постановки. Конкурсний номер представника України гурту Go_A для Євробачення-2021 є розробкою творчої команди СТБ, і вона була узгоджена з Суспільним мовником, запевнили на СТБ.

Як відомо, Національна суспільна телерадіокомпанія України уклала договір із СТБ, згідно з яким комерційний канал займається нацвідбором, постановкою номера представника України, а натомість може транслювати разом із Суспільним три шоу «Євробачення». У 2021 році нацвідбору не було, СТБ взяв на себе постановку номера гурту Go_A для конкурсу. Суспільний мовник затвердив постановку і забезпечує перебування української делегації у Роттердамі.

Нагадаємо, гурт Go_A  з піснею Shum вийшов у фінал «Євробачення-2021» і виступить в арені у Роттердамі 22 травня. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду