НСТУ і Незалежна медійна рада підписали Меморандум про співпрацю: Суспільне чекає від експертів критики і порад

НСТУ і Незалежна медійна рада підписали Меморандум про співпрацю: Суспільне чекає від експертів критики і порад

11:28,
23 Листопада 2020
2192

НСТУ і Незалежна медійна рада підписали Меморандум про співпрацю: Суспільне чекає від експертів критики і порад

11:28,
23 Листопада 2020
2192
НСТУ і Незалежна медійна рада підписали Меморандум про співпрацю: Суспільне чекає від експертів критики і порад
НСТУ і Незалежна медійна рада підписали Меморандум про співпрацю: Суспільне чекає від експертів критики і порад
Незалежна медійна рада взяла на себе зобов’язання вказувати на вади програмної політики Суспільного та захищати незалежність Суспільного мовлення від політичного і фінансового тиску.

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія та голова Незалежної медійної ради Антоніна Черевко підписали Меморандум про співпрацю. 

Про це йдеться на сайтах Суспільного мовлення та Незалежної медійної ради.

За словами Зураба Аласанії, Суспільне мовлення довело, що незаангажоване та прозоре медіа може існувати в Україні, й воно життєво необхідне для становлення демократичної країни та громадянського суспільства. 

«Водночас ми потребуємо підтримки як самого суспільства, так і медійної спільноти. Тому меморандум, підписаний із Незалежною медійною радою, є важливим кроком для продовження курсу Суспільного як незалежного медіа та захищеного від будь-якого політичного тиску», — цитує його слова пресслужба Суспільного.

У меморандумі зазначено, що щороку Суспільне зазнає тиску у формі постійного недофінансування та кампаній чорного піару з будь-якого приводу. Це відбувається через те, що Суспільне мовлення є постійним подразником для політикуму та власників комерційних мовників, адже задає інші стандарти журналістики, не є толерантним до джинси й висвітлює те, що є справді важливим, а не те, що штучно хочуть нав’язати суспільству часто задля відвернення уваги від важливіших із точки зору суспільного інтересу тем.

Також «Суспільне мовлення потребує не критиканства, а якісної критики, порад і настанов, експертної підтримки для того, щоби тримати високу планку якісної журналістики, якісно пропрацьовувати помилки та звертати увагу на теми, що потребують суспільної уваги в конкретний період часу».

З цією метою Суспільне мовлення та Незалежна медійна рада підписали Меморандум про співпрацю.

НСТУ і Незалежна медійна рада домовилися про таке:

«1. Незалежна медійна рада бере зобов’язання надавати оцінку, поради й зауваження щодо програм, що виходять на каналах Суспільного мовлення та його цифровій платформі, з урахуванням умов прийнятності справ, які встановлено Положенням про Незалежну медійну раду;

2. Суспільне мовлення звертається до Незалежної медійної ради у випадках, якщо існує ймовірність того, що програмний продукт є незбалансованим, упередженим чи таким, що може містити елементи дискримінації, або якщо виникають обґрунтовані сумніви щодо відповідності продукту вимогам українського законодавства чи визнаним міжнародним стандартам у сфері свободи вираження поглядів та прав людини загалом. Суспільне мовлення, діючи в межах, визначених відповідним законодавством, регуляторними актами та внутрішніми документами, намагатиметься вживати належних заходів реагування відповідно до висновків або рішень Незалежної медійної ради, постановлених у відповідь на запити Суспільного мовлення;

3. Незалежна медійна рада зобов’язується в будь-який прийнятний для сторін спосіб вказувати на вади програмної політики Суспільного, а також надавати рекомендації щодо її покращення;

4. Суспільне мовлення, діючи в межах, визначених відповідним законодавством, регуляторними актами та внутрішніми документами, намагатиметься враховувати рекомендації та висновки Незалежної медійної ради щодо особливо чутливих тем;

5. Незалежна медійна рада вживатиме всіх можливих заходів для захисту незалежності Суспільного мовлення від політичного, фінансового та інших форм тиску;

6. Сторони можуть проводити взаємні консультації та/або заходи щодо програмної політики Суспільного мовлення, пріоритетів діяльності, освіти журналістів задля забезпечення місії суспільного мовлення».

Нагадаємо, Незалежна медійна рада неодноразово підтримувала НСТУ у складні часи. Зокрема, у березні 2020 року, коли рахунки компанії були заблоковані через борг держави перед «Євроньюз», Незалежна медійна рада закликала прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та членів уряду невідкладно вирішити давню проблему з боргом державної телекомпанії перед Euronews SA.

У грудні 2019 року Незалежна медійна рада на своєму сайті оприлюднила рекомендації щодо посилення та подальшого розвитку інформаційної ролі Суспільного мовлення. Тоді у НСТУ підтримали ці рекомендації.

Довідка:

Незалежна медійна рада є постійним громадським моніторинговим та консультативним органом, який розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, порушень норм журналістської етики, а також надає рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання у медійній сфері. 

Незалежна медійна рада була заснована п’ятьма провідними медійними громадськими організаціями («Центр демократії та верховенства права», «Інститут Масової Інформації», «Інтерньюз-Україна», «Детектор Медіа» та «Фундація «Суспільність») і складається із 15 членів

Фото: пресслужби Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду