Після рішення суду НСТУ зможе взяти гроші з Кабміну та оплатити борг перед Концерном РРТ – Чернотицький

Після рішення суду НСТУ зможе взяти гроші з Кабміну та оплатити борг перед Концерном РРТ – Чернотицький

17:10,
26 Квітня 2019
3185

Після рішення суду НСТУ зможе взяти гроші з Кабміну та оплатити борг перед Концерном РРТ – Чернотицький

17:10,
26 Квітня 2019
3185
Після рішення суду НСТУ зможе взяти гроші з Кабміну та оплатити борг перед Концерном РРТ – Чернотицький
Після рішення суду НСТУ зможе взяти гроші з Кабміну та оплатити борг перед Концерном РРТ – Чернотицький
Після отримати рішення суду Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) зможе взяти на погашення боргу перед Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ) 97 млн грн, які уряд виділив розпоряднику коштів Держкомтелерадіо (акціонеру ПАТ «НСТУ»).

Про це на засіданні наглядової ради НСТУ сказав член правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький під час обговорення питання: «Про погодження Звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річний звіт) за 2018 рік». Протокол засідання наглядової ради НСТУ від 18 квітня опублікований на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Відомо, що уряд виділив 97 млн грн поворотної допомоги Держкомтелерадіо – розпоряднику коштів НСТУ – на покриття боргу за трансляцію перед Концерном РРТ на Луганщині. Але НСТУ не може освоїти кошти, у компанії не прописали всю суму на трансляцію у паспорті бюджетної програми і відповідно не мають договорів на ці кошти.

«Рішення, прийняте Кабміном, суперечливе в плані його виконання. У НСТУ укладених договорів із РРТ про надання відповідних послуг не було. Гроші Кабмін виділив розпоряднику коштів Держкомтелерадіо, а не НСТУ. Були проведенні зустрічі з заступником директора концерну РРТ і єдиний юридично можливий спосіб вийти із цієї ситуації – це отримати рішення суду про те, що ці послуги фактично надавалися. У випадку отримання Концерном РРТ такого рішення суду будуть правові підстави для НСТУ прийняти кошти виділені Кабміном», –  зацитована відповідь Миколи Чернотицького у протоколі.

Заступник голови наглядової ради НСТУ Ігор Хохич запитав, що відповідно до ліцензії компанія виробляє контент та транслює у відповідних обсягах, а зараз виходить, що виробляла, але не мала відповідних договорів і не транслювала. Чи це не означає що суспільний мовник частково порушив умови ліцензії?

«Микола Чернотицький відповів, що НСТУ має декілька ліцензій. У зв’язку з тим, що в бюджеті НСТУ було передбачено на трансляцію 55 млн грн, компанія не могла оголошувати закупівлю на другий, третій та четвертий квартали 2018 року. Законом заборонено оголошувати закупівлі коли немає коштів. Була проведена закупівля послуг у «Зеонбуда» і факт трансляції був. Невиконання ліцензії є тільки щодо аналогового мовлення, про це був повідомлений Кабмін і акціонер. Аналогове мовлення було відключено по всій території, окрім тих територій,що межують з державою агресором», – зазначено у протоколі.  

Заступник виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Лілія Стиренко, додала, що «в кінці 2018 року правління зрозуміло, що краще визнати кредиторську заборгованість щоб розрахуватися із партнерами. Із Зеонбудом в кінці грудня був укладений договір. Але складається ситуація, що коли виконавець підписує акт виконаних робіт, а наші партнери є всі платниками ПДВ, відповідно до законодавства, вони мають з власних коштів від умовного доходу перерахувати 20 відсотків на рахунки фіскальної служби. З представниками концерну РРТ також проводилися перемовини, але вони відповіли, що не мають можливості визнати таку кредиторську заборгованість, тому що у них немає коштів для реєстрації податкових зобов’язань», йдеться у протоколі.

Нагадаємо,  4 квітня у частині Луганської області вимкнули українське телевізійне та радіомовлення через борг Концерну РРТ за електроенергію.

25 березня уряд виділив 97 млн грн з резервного фонду державного бюджету на погашення заборгованості НСТУ перед Концерном РРТ за надані послуги із трансляції телеканалів суспільного мовника. Ці кошти мали б надійти у НСТУ через Держкомтелерадіо, проте у НСТУ сказали, що не можуть їх освоїти. Через недофінансування НСТУ у бюджетному паспорті прописати видатки на трансляцію тільки на перший квартал 2018 року. «Ми здійснювали трансляцію, але фізично і юридично не могли укладати договори. Щоб укласти договір, мали пройти тендерну процедуру, а щоб запустити тендерну процедуру, ми повинні мати в наявності гроші, без наявних грошей тендерну процедуру ми не маємо права юридично облаштувати», – сказав член правління, відповідальний за фінанси, Родіон Никоненко.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Вікторія Сюмар наголосила, що «такбезвідповідально планувати бюджетні паспорти не можна».

Колектив «UA: Донбас» написав звернення, в якому просив владу відновити українське мовлення в Луганській області: «Через борг перед ТОВ "ЛЕО" (Луганське енергетичне об'єднання – Ред.) з 9:00 четверга знеструмлено вежу в м. Лисичанськ. Через це, замість українських радіо та телеканалів, на співпадаючих частотах ведуть мовлення пропагандистські радіостанції та телеканали, що розташовані на окупованій території. Така ситуація викликає негативну реакцію жителів Луганської області, ти паче у передвиборчий період. Вона шкодить репутації української влади і перешкоджає вчасному і всебічному інформуванню жителів Луганщини».

9 квітня у виданні «Урядовий кур’єр» була опублікована постанова Кабінету міністрів від 25  березня, згідно з якою уряд зобов’язав відновити електропостачання об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку.

10 квітня українське телевізійне та радіомовлення у Луганській області було відновлено. 9 квіьня опублікували постанову, підписану прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, в якій йдеться: «Електропостачання об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у сфері телекомунікацій та зв’язку, щодо яких застосовуються до набрання чинності цією постановою дії з обмеження та/або відключення електропостачання, підлягає відновленню протягом трьох діб з дня набрання чинності цією постановою».

Фото: фейсбук-сторінка Olga Kuznyetsova

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду