Наглядова рада Суспільного ухвалила дорожню карту запровадження ініціатив за результатами оргаудиту ПАТ «НСТУ»

Наглядова рада Суспільного ухвалила дорожню карту запровадження ініціатив за результатами оргаудиту ПАТ «НСТУ»

11:41,
7 Серпня 2018
4012

Наглядова рада Суспільного ухвалила дорожню карту запровадження ініціатив за результатами оргаудиту ПАТ «НСТУ»

11:41,
7 Серпня 2018
4012
Наглядова рада Суспільного ухвалила дорожню карту запровадження ініціатив за результатами оргаудиту ПАТ «НСТУ»
Наглядова рада Суспільного ухвалила дорожню карту запровадження ініціатив за результатами оргаудиту ПАТ «НСТУ»
Наглядова рада утворила керівний комітет для нагляду за її впровадженням, до якого увійшли представники НР, правління, міжнародних організацій.

Члени наглядової ради на черговому засіданні, що відбулося 26 липня 2018 року, одноголосно ухвалили рішення про комплекс заходів дорожньої карти запровадження ініціатив за результатами організаційного аудиту ПАТ «НСТУ». Про це йдеться в протоколі засідання, який оприлюднено на офіційному сайті ПАТ «НСТУ».

Згідно з протоколом  голова наглядової ради Тетяна Лебедєва поінформувала, що за результатами аудиту, проведеного компанією Ernst&Young, була підготовлена Дорожня карта запровадження ініціатив. У дорожній карті прописані рекомендації, що потрібно зробити, щоб покращити результати роботи ПАТ «НСТУ» і створити більш ефективну систему управління. Вона запропонувала провести робочу зустріч з представниками компанії Ernst&Young та членами наглядової ради для інформування про проведену роботу та результати аудиту.

За словами Тетяни Лебедєвої, для реалізації та координації виконання Дорожньої карти запровадження ініціатив має бути створений керівний комітет із нагляду за її виконанням. 26 липня 2018 року відбулося засідання комітету Наглядової ради ПАТ «НСТУ» з питань призначень та винагород посадових осіб, де було розроблено проект рішення про склад керівного комітету.

Секретар НР Вадим Міський зауважив, що керівний комітет буде дорадчим тимчасовим органом, який створюється на період впровадження дорожньої карти, а його основна функція бути майданчиком для обговорення всіх ініціатив дорожньої карти, узгодження різних позицій.

До складу керівного комітету ввійшли:

Від наглядової ради ПАТ «НСТУ»:

  • Голова Наглядової ради;
  • Заступник голови наглядової ради;
  • Секретар наглядової ради;
  • Керівник комітету з питань аудиту наглядової ради;
  • Керівник комітету з питань призначень і винагород наглядової ради;
  • Член наглядової ради;
  • Начальник служби внутрішнього аудиту;

Від правління ПАТ «НСТУ»:

  • Голова правління;
  • Член правління, відповідальний за творчі питання;
  • Член правління, відповідальний за адміністративні питання;
  • Член правління, відповідальний за фінансовий напрям або інша уповноважена особа, що координує фінансові питання;
  • Генеральний продюсер телебачення (до моменту призначення — працівник, що виконує його обов’язки);
  • Генеральний продюсер радіо;
  • Заступник виконавчого директора, що координує діяльність з питань підбору та управління персоналом, підвищення його кваліфікації в ПАТ «НСТУ»;

Від міжнародних організацій:

  • Представник Шведської агенції з міжнародного розвитку – SIDA (за згодою);
  • Два представники Офісу Ради Європи в Україні (за згодою);
  • Два представники аудиторської компанії Ernst&Young (за згодою);
  • Представник Агенції США з міжнародного розвитку – USAID (за згодою).

 Керівний комітет розглядатиме проекти рішень органів управління ПАТ «НСТУ» у межах ініціатив дорожньої карти та прийматиме рекомендації. Засідання комітету проводитимуться не рідше одного разу на місяць і регулярно звітуватиме наглядовій раді ПАТ «НСТУ» про свою роботу та виконання дорожньої карти. Правління ПАТ «НСТУ» має приймати рішення у межах ініціатив дорожньої карти після обговорення на Керівному комітеті.

У дорожній карті зокрема прописані ініціативи щодо перегляду принципів формування та функціонування наглядової ради, оновлення організаційної структури ПАТ «НСТУ», впровадження нової моделі фінансування тощо.

Нагадаємо, Компанія «Ернст енд Янг» провела аудит Суспільного за період з дати утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України – з 19 січня 2017 року до 31 грудня 2017 року і заявила, що не змогла отримати прийнятні аудиторські докази в достатньому обсязі для використання їх як основи для думки аудитора щодо фінансової звітності.

З повним текстом фінансової звітності можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, 22 травня 2018 року голова правління НСТУ Зураб Аласанія розповів, що на Суспільному триває аудит компанії «Ернст енд Янг», але не всі документи, які вимагають аудитори, робилися на Суспільному (колишній державній компанії НТКУ) згідно з міжнародними стандартами. «Відновити все за останні два роки треба роки. Таких випадків ще буде й буде, але ми пройдемо. В будь-якому варіанті цей звіт стане точкою відліку для наступних років. Ми зафіксуємо, що не було певної звітності і далі почнемо її вести», – сказав тоді він.

 Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», у березні 2018 року аудиторська кампанія «Ернст енд Янг» розпочала проводити річний фінансовий та організаційний аудит ПАТ «НСТУ», який тривав 10 тижнів. Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що рекомендації аудиту «Ернст енд Янг» допоможуть створити оптимальну структуру управління НСТУ.

Зазначимо, що наглядова рада Суспільного мовника обрала аудиторську кампанію «Ернст енд Янг» для проведення обов'язкового щорічного фінансового та організаційного аудиту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Таке рішення ухвалено відповідно до підпункту 20 пункту 45 Статуту ПАТ «НСТУ», затвердженого Кабміном 28 грудня 2016 року, з урахуванням звернення наглядової ради до Шведського агентства з питань розвитку співробітництва SIDA з проханням провести аудит ПАТ «НСТУ». Члени наглядової ради підтримали це рішення одноголосно на засіданні 18 січня 2018 року.

Було також взято до уваги, що відповідно до договору про співпрацю від 27 грудня 2017 року, підписаного між SIDA та ПАТ «НСТУ», фінансування аудиту від імені НСТУ здійснюватиме SIDA.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду