Зураб Аласанія роз’яснив причини продажу НСТУ прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу в Росії

Зураб Аласанія роз’яснив причини продажу НСТУ прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу в Росії

12:59,
15 Червня 2018
2993

Зураб Аласанія роз’яснив причини продажу НСТУ прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу в Росії

12:59,
15 Червня 2018
2993
Зураб Аласанія роз’яснив причини продажу НСТУ прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу в Росії
Зураб Аласанія роз’яснив причини продажу НСТУ прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу в Росії
Національна суспільна телерадіокомпанія України продала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу-2018, аби не тільки не транслювати подію, що відбувається в країні-агресорі, а й щоб не втратити права на трансляцію Чемпіонату світу-2022.

«Борг перед ЄСМ (EBU) до кінця року має бути сплачено повністю, що відкриває перед НСТУ майже закриту вже можливість трансляції ЧС-2022 в Катарі», – повідомив голова правління ПАТ « НСТУ» Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Національна телекомпанія України (НТКУ), правонаступницею якої є НСТУ, купила у Європейської спілки мовників (EBU) пакет прав на трансляцію ЧС-2018 у Росії та ЧС-2022 у Катарі.

За словами Аласанії, «ціна вимірюється у мільйонах євро», але точну вартість угоди компанія розголосити не має права. Відповідно до угоди, сплата здійснюється траншами кожен рік.

Після анексії Криму та початку конфлікту на сході України НТКУ заявила про можливу відмову від трансляції мундіалю в Росії.

Аласанія зазначив, що з 2016 року почав накопичуватися борг НТКУ за цією угодою. У EBU заявили про можливість штрафних санкцій і позбавлення НТКУ прав на трансляцію ЧС-2022.

Спочатку у лютому 2013 році НТКУ уклала угоду про спільну трансляцію з «Медіа Групою Україна». «Лютий 2013 року - Меморандум про купівлю субліцензії і спільну трансляцію ЧС 2018 та ЧС 2022 між НТКУ та “Медіа Групою Україна”», – пише голова правління НСТУ.

А у лютому 2018 року, зазначає Аласанія, «Медіа Група Україна» звернулася до НСТУ з проханням денонсації Меморандуму про придбання субліцензії та спільну трансляцію ЧС-2018. «НСТУ розуміє причини небажання “Медіа Групи Україна” транслювати ЧС-2018, але рекомендує “Медіа Групі Україна” зробити це в правовий спосіб і звернутися до суду. Суд виносить рішення на користь “Медіа Групи Україна”, Меморандум скасовано», – зазначає Зураб Аласанія.
За словами голови правління «НСТУ», у травні 2018 року НСТУ продає субліцензію на показ половини матчів ЧС-2018 каналу «Інтер», завдяки чому погашає 2/3 боргу. «Травень 2018 – НСТУ пропонує Inter Media group придбати другу половину. Перемовини ускладнюються повною відсутністю на ринку інших покупців/пропозицій. Але в результаті підписано додаткову угоду про придбання виключних прав на показ двома каналами («Інтер» та НТН) повного пакета ЧС 2018», – написав Аласанія.

Він також додав, що Суспільне не транслюватиме ЧС-2018, ні на ТБ, ні на радіо, ні на своїх діджитал-платформах. «Суспільне ігнорує не ЧС з футболу, Суспільне ігнорує будь-які події, що відбуваються і відбуватимуться в країні-агресорі – доти, допоки вона такою залишається, – написав голова правління «НСТУ». – А залишається вона такою, поки не повернула Крим, не забралась з Донбасу, не звільнила Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Шумкова, Станислава Зимовця, Олександра Кольченка та ще 68 наших співгромадян».

Окрім того, Зураб Аласанія запевнив Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що НСТУ жодним чином не заробила гроші від продажу прав на трансляцію ЧС. «Панове президент Петро Порошенко і прем’єр-міністр Volodymyr Groysman, НСТУ ніяк не може зрозуміти, з яких джерел ви видобуваєте інформацію про те, що «НСТУ отримало величезні гроші на продажі футболу», – написав він, додавши, що Суспільне, як і раніше потребує до фінансування відповідно до закону.

За словами Аласанії, НСТУ не отримала «величезні гроші» - НСТУ цими грошима виплатило одну з заборгованостей, що їй сотнями дісталися в спадщину.
«Нагадаю також, що навіть з виплачених у 2017 році 30% від суми боргу за ЧС-2018 – лише половина була закладена як «бюджетна програма для передплати за ЧС 2018». Себто, 85% загального боргу перед ЄСМ - НСТУ має покривати за рахунок рекламних грошей, яких на етапі реформування не вистачає навіть на поточне існування компанії, не те що на сплату боргів. Жодного центу зі сплати за ЧС 2018 в НСТУ не залишилось – перша половина транзитом пішла на ЄСМ, друга половина має надійти до кінця поточного року і також транзитом піде далі. Всі документи по всіх витратах МінФін має можливість перевірити в будь якій момент», – зауважив Аласанія.

Раніше, Суспільне пояснило, що не буде висвітлювати Чемпіонат світу з футболу в Росії в жодному форматі.

Як повідомляв «Детектор медіа», матчі фінальної частини Чемпіонату світу з футболу 2018 року будуть ексклюзивно показані на телеканалах «Інтер» і НТН з 14 червня по 15 липня. Права на інтернет-трансляцію залишилися в НСТУ. НСТУ розраховувала продати ці права.

Національна суспільна телерадіокомпанія України продала медіахолдингу Inter Media Group субліцензійні права на телевізійну трансляцію фінальної частини Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії. 

Нагадаємо, НСТУ вела перемовини з двома комерційними мовниками щодо продажу субліцензійних прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу.

Один із цих мовників – телеканал «Україна», з яким ще у 2013 році було досягнуто попередніх домовленостей про субліцензування частини прав на трансляцію ЧС-2018. Але в лютому 2018 року «Медіа Група Україна» вирішила, як і НСТУ, відмовитися від трансляції Мундіалю в Росії.

Другий мовник – комерційний телеканал, назву якого пан Аласанія не міг розголошувати (із джерел було відомо, що це «Інтер»). Переговори із цим каналом почалися ще навесні 2017 року, коли голова правління НСТУ вперше повідомив про наміри не транслювати Чемпіонат світу з футболу в Росії.

Нагадаємо, в листопаді в НСТУ повідомили, що можуть відмовитися від показу Чемпіонату світу з футболу, який проходитиме влітку в Росії, оскільки ця трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. 

1 лютого Федерація футболу України офіційно підтвердила, що не проводитиме акредитації українських журналістів для висвітлення фінальної частини ЧС-2018 у Росії. Водночас деякі українські журналісти отримали акредитацію на Чемпіонат світу 2018 року з футболу в Росії безпосередньо через ФІФА. 

10 лютого голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що загальнонаціональний телеканал НСТУ «UA: Перший» відмовився транслювати Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії та права на трансляцію якого було куплено ще у 2013 році.

«Медіа Група Україна» заявила, що вважає неможливою трансляцію на території України Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії, та хоче через суд анулювати свої попередні домовленості з НСТУщодо субліцензійних прав на трансляцію.

6 червня 2018 року Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики більшістю голосів підтримав проект постанови №8343 «Про недопущення трансляції в Україні заходів, що відбуватимуться на території Російської Федерації, якщо їх трансляція порушує законні права та інтереси громадян України, внесений народними депутатами України Олегом Ляшком, Олегом Березюком, Ігорем Мосійчуком тощо, яким пропонується заборонити трансляції в Україні офіційних заходів в рамках Чемпіонату світу з футболу в Росії.

Зазначимо, що станом на 14 червня 9 країн оголосили про дипломатичний бойкот Чемпіонату світу з футболу в Росії. Це Україна, Австралія, Японія, Данія, Ісландія, Велика Британія, Польща, Швеція, Фінляндія.

Причинами бойкоту стали вторгнення Росії в Україну та Сирію, отруєння у Британії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та голодування українських політв’язнів режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. 14 червня Олег Сенцов почався другий місяць голодування у російській колонії  з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду