НСТУ веде перемовини з двома мовниками щодо субліцензії на показ Чемпіонату світу з футболу в Росії

НСТУ веде перемовини з двома мовниками щодо субліцензії на показ Чемпіонату світу з футболу в Росії

16:56,
13 Лютого 2018
5771

НСТУ веде перемовини з двома мовниками щодо субліцензії на показ Чемпіонату світу з футболу в Росії

16:56,
13 Лютого 2018
5771
НСТУ веде перемовини з двома мовниками щодо субліцензії на показ Чемпіонату світу з футболу в Росії
НСТУ веде перемовини з двома мовниками щодо субліцензії на показ Чемпіонату світу з футболу в Росії
Національна суспільна телерадіокомпанія України веде перемовини з двома комерційними мовниками щодо продажу субліцензійних прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу, що відбудеться влітку 2018 року в Росії та який НСТУ не буде транслювати. Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомив голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

Один із цих мовників – комерційний телеканал, назву якого пан Аласанія не може розголошувати. За його словами, переговори із цим каналом почалися ще навесні 2017 року, коли голова правління НСТУ вперше повідомив про наміри не транслювати Чемпіонат світу з футболу в Росії.

Другий із цих мовників – телеканал «Україна», з яким ще у 2013 році було досягнуто попередніх домовленостей про субліцензування частини прав на трансляцію ЧС-2018. Але «Медіа Група Україна» вирішила, як і НСТУ, відмовитися від трансляції Мундіалю в Росії, про що повідомила «Детектору медіа» прес-служба групи.

Наприкінці 2017 року «Медіа Група Україна» звернулася до керівництва НСТУ з проханням анулювати всі попередні домовленості щодо трансляції Чемпіонату світу з футболу – 2018. «На жаль, керівництво НСТУ не вважало за можливе задовольнити наше прохання. У зв'язку з чим ми змушені були звернутися до суду з відповідним позовом», – повідомили в прес-службі «Медіа Групи Україна».

Зураб Аласанія повідомив, що йому відомо про позов, але НСТУ ще його не отримала. «Я розумію, чому вони вирішили відмовитися від трансляції – у них схожі аргументи, як і в нас. Я радію, що комерційні мовники рівняються на Суспільне. Але ми не могли просто так розірвати попередні домовленості. Ми вже сплатили частину коштів Європейській мовній спілці за права на трансляцію, які нам ніхто не поверне, і держава через півроку спитає в нас, де ці гроші», – прокоментував пан Аласанія неможливість розірвати домовленості з «Медіа Групою Україна» в позасудовому порядку.

Вартість прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу – 2018, які НСТУ придбала в Європейської мовної спілки (EBU), пан Аласанія не може розголошувати. Він уточнив, що НСТУ сплатила лише частину коштів за права, а не всю суму.

За словами пана Аласанії, EBU має зобов’язання перед Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), у якої придбала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу, забезпечити трансляцію чемпіонату в усіх країнах-членах EBU.

Нагадаємо, в листопаді в НСТУ повідомили, що можуть відмовитися від показу Чемпіонату світу з футболу, який проходитиме влітку в Росії, оскільки ця трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. 1 грудня НСТУ не транслювала жеребкування групового етапу Чемпіонату Світу з футболу – 2018.

Крім того, 16 листопада народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Олена Кондратюк і Ольга Червакова зареєстрували законопроект № 7299 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора». Вони запропонували надати НСТУ право за рішенням правління НСТУ не транслювати заходи, у тому числі спортивні або розважальні, які проводяться на території держави-агресора (держави-окупанта), якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України.

1 лютого Федерація футболу України офіційно підтвердила, що не проводитиме акредитації українських журналістів для висвітлення фінальної частини ЧС-2018 у Росії. Водночас деякі українські журналісти отримали акредитацію на Чемпіонат світу 2018 року з футболу в Росії безпосередньо через ФІФА. Водночас міністр молоді та спорту України Ігор Жданов закликав українських уболівальників не їхати до Росії на Чемпіонат світу з футболу.

10 лютого голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що загальнонаціональний телеканал НСТУ «UA: Перший» відмовився транслювати Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії та права на трансляцію якого було куплено ще у 2013 році.

«Медіа Група Україна» заявила, що вважає неможливою трансляцію на території України Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії, та хоче через суд анулювати свої попередні домовленості з НСТУ щодо субліцензійних прав на трансляцію.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду