Зураб Аласанія очікує об’єднання «Громадського» та Суспільного мовлення

Зураб Аласанія очікує об’єднання «Громадського» та Суспільного мовлення

13:27,
14 Червня 2018
4366

Зураб Аласанія очікує об’єднання «Громадського» та Суспільного мовлення

13:27,
14 Червня 2018
4366
Зураб Аласанія очікує об’єднання «Громадського» та Суспільного мовлення
Зураб Аласанія очікує об’єднання «Громадського» та Суспільного мовлення
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що у компанії чекають на злиття «Громадського» із Суспільним і навіть уже вигадали варіанти, щоб зберегти бренд. Проте журналісти «Громадського» не готові влитися у величезну компанію.

Про це він сказав в інтерв’ю «Детектору медіа».

«Небажання зливатися із Суспільним журналісти "Громадського" аргументують тим, що наша країна непередбачувана, й завтра, наприклад, як у Польщі, повернуть Суспільне під контроль влади. Таке може бути, тому я кажу: "Добре, коли дозрієте, в будь-якому варіанті ми на вас чекаємо». Навіть уже вигадали варіанти: Творче об’єднання "Громадське", або "UA: Громадське". І бренд вам збережемо», – зазначив Зураб Аласанія.

 За його словами, НСТУ – системніша організація, яка йде в тому ж напрямку, що і «Громадське».

«Немає сенсу мати маленький майданчик, якщо ти маєш великий. І донори радять об’єднатися. Я дуже обережно ставлюся до цього. Ми з "Громадським" співпрацюємо в окремих продуктах, щороку з колегами зустрічаємося і обговорюємо ситуацію. Втім рано чи пізно я бачу об’єднання цих організацій — на будь-яких прийнятних для них умовах», – пояснив голова правління НСТУ.

Він зазначив, що для «Громадського» дуже дорогий бренд, тож він їх не квапить.

Також Зураб Аласанія пояснив різницю між «Громадським телебаченням» та «Громадським радіо».

«Між собою "Громадське" телебачення і радіо не дуже співпрацюють. Із точки зору журналістики я би сказав, що "Громадське телебачення" трохи з лівим ухилом, більше тяжіє до стандартів журналістики європейського зразка. А вся європейська журналістика, скажімо так, вихована шістдесятниками, постала на цій лівій філософії як такій, і лівій університетській професурі. Я думаю, скоро це зміниться.

"Громадське радіо" працює професійно, але, мені здається, нахил має радше в бік культури, ніж у поточну політику. Разом із тим радіо, на відміну від "Громадського ТБ", думає про економіку, шукає альтернативні шляхи фінансування» –  сказав пан Аласанія.

Він додав, що і ті, й ті подали заявки на частоти: «Громадське телебачення» на супутникову телевізійну мережу. Я не певний, що грантодавці зможуть за це платити».

Нагадаємо, «UA:Перший» неодноразово транслює проекти «Громадського телебачення». Так, у березні 2018 року телеканал показав документальний фільм журналістів «Громадського телебачення» Наталі Гуменюк та Олександра Назарова про екологічну ситуацію в зоні українсько-російського конфлікту «Зона відчуження Донбас».

У квітні  «UA: Перший» показав фільм журналістів «Громадського телебачення» про незаконне утримання в ізоляторі Харківського управління СБУ.

Варто зазначити, що радіоведучі «Громадського радіо» Наталія Соколенко та Ірина Славінська ведуть проекти  на «Українському радіо». Ірина Славінська стала продюсеркою радіо «Культура», повністю перейшовши на «Українське радіо».

Фото: Олексій Темченко

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду