Наглядова рада ПАТ «НСТУ» констатувала невиконання правлінням її рішення про підвищення заробітних плат

Наглядова рада ПАТ «НСТУ» констатувала невиконання правлінням її рішення про підвищення заробітних плат

10:51,
13 Квітня 2018
8801

Наглядова рада ПАТ «НСТУ» констатувала невиконання правлінням її рішення про підвищення заробітних плат

10:51,
13 Квітня 2018
8801
Наглядова рада ПАТ «НСТУ» констатувала невиконання правлінням її рішення про підвищення заробітних плат
Наглядова рада ПАТ «НСТУ» констатувала невиконання правлінням її рішення про підвищення заробітних плат
Наглядова рада на засіданні 5 квітня 2018 року розглянула питання «Про стан виконання рішень Наглядової ради від 25 жовтня 2017 року щодо встановлення Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ».

Члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ» на засіданні 5 квітня 2018 року розглянули питання «Про стан виконання рішень Наглядової ради від 25 жовтня 2017 року щодо встановлення Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ» і, взявши до відома повідомлення правління про неможливість виконання рішення у встановлений НР термін, а саме з 2 квітня 2018 року, констатували  невиконання правлінням рішення.

Таке рішення ухвалене більшістю голосів (10 «за», один утримався). Також члени НР констатувати, що правління не зверталося до Наглядової ради щодо зміни рішення від 25 жовтня 2017.

Голова Наглядової ради Тетяна Лебедєва нагадала, що 25 жовтня 2017 року, за поданням Правління, Наглядова рада ухвалила рішення з 2 квітня 2018 року встановити умови і розміри оплати праці працівникам ПАТ «НСТУ», крім встановлених рішенням Наглядової ради від 19 липня 2017 року. І в додатку № 1 написано, що «розміри посадових окладів, крім встановлених рішенням Наглядової ради від 19 липня 2017 року, відповідно до переліку, з 02 квітня 2018 року становлять…». На її думку, це мало б означати, що попередні умови і розміри оплати праці з 2 квітня вже недійсні, а працюють нові. «Наглядова рада знає про недофінансування і багато робить для вирішення цього питання, але правління не звернулося до Наглядової ради з пропозицією внести зміни до цього рішення», – сказала Тетяна Лебедєва.

Голова правління Зураб Аласанія поінформував, що є низка аспектів, які правління мусить враховувати при виконанні відповідного рішення. Серед них головним є недофінансування компанії. «Також у зв’язку з небажанням працівників звільнятись за угодою сторін з НСТУ до дати скорочення, 30 березня 2018 року ще тривала робота комісій у філіях по визначенню переважного права зайняття вакантних посад працівниками, що скорочуються. Таким чином зрозуміти остаточний персональний склад філії стало можливим лише 2 квітня, після закінчення роботи всіх комісій. Після цього менеджери філій розпочали підготовку своїх пропозицій щодо нового штатного розпису філії», – зазначив він.

За його словами, в нових умовах оплати праці, що затвердила Наглядова рада, введено не тільки нові розміри оплати праці, а й нові назви посад, адже відбулась уніфікація посад у компанії. Відповідні зміни по посадах працівників необхідно було зробити в кожному структурному підрозділі. На кінець дня 4 квітня 2018 всі філії та керівники самостійних структурних підрозділів центральної дирекції  подали свої пропозиції на узагальнення та підготовки єдиного штатного розпису ПАТ «НСТУ» загальною кількістю 4510 посад. «Така робота займе ще щонайменше 3-4 дні. Додатково, задля впровадження нового штатного розпису, необхідно перевести або перемістити співробітників, що займали старі посади на нові посади. Це потребує спілкування з кожним працівником, написання особистих заяв такими працівниками та підготовка і видання відповідних кадрових наказів. Така документарна кадрова робота зазвичай займає декілька місяців. З огляду на пріоритетність цього завдання для НСТУ, департамент управління персоналом та фінансова і бухгалтерська служба працює у посиленому режимі, аби провести всі процедури якнайшвидше», – додав голова правління.

Член Наглядової ради Ігор Хохич зауважив, що штатний розпис не містить прізвищ, та запитав чому менеджери майже за півроку не змогли сформувати універсальний документ штатного розкладу на підставі бачення реформи Суспільного, який було б легко ввести в дію у визначені терміни. Йому заперечив виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв. «Якби компанія створювалася з нуля, то для розробки штатного розпису потрібно було б максимум тиждень. А в умовах, коли є живі люди, посади мають збігатися з кваліфікацією цих людей і після того, як процедура скорочення завершується, склад філії у кожного менеджера дещо відрізняється від того, що він на початку очікував, тому що є працівники із захищених категорій», – сказав він, додавши, що наразі 98% штатного розпису вже готово. «Та оскільки тільки 30 березня стало відомо про кількість працівників, яких неможливо звільнити, тому що вони або пішли у декретну відпустку або підтвердили статус матері-одиначки тощо, ввести в дію новий штатний розпис з 02 квітня 2018 року неможливо», – зазначив виконавчий директор.

Членкиня правління Інна Гребенюк підтвердила, що неможливо було в тих умовах, що були, ввести новий штатний розпис з 02 квітня 2018 року. На її думку, рішення Наглядової ради про введення в дію нових розмірів та умов оплати праці не означає автоматичне введення цього рішення, а означає, що новий штатний розпис компанії зі збільшеними розмірами окладів працівників вводиться в дію рішенням правління, виходячи з умов, затверджених Наглядовою радою. Правління НСТУ вживало та вживає всіх можливих заходів, щоб ввести новий штатний розпис якомога швидше, не дивлячись на скрутне фінансове становище компанії. «Реальний термін виконання цього рішення, який можливий при фінансовому навантаженні на квітень, це з 23 квітня 2018 року», – додала вона.

Член Наглядової ради Олексій Панич висловив занепокоєння тим, що правління вважає рішення НР не рішенням прямої дії. «Наглядова рада прийняла рішення з 02 квітня ввести нові посадові оклади, а правління це зрозуміло як дозвіл Правлінню ввести нові посадові оклади в будь-який момент після 02 квітня, що є неприпустимим», – зазначив він, додавши, що більш того правління не звернулося з пропозицією про перенесення терміну введення в дію цього рішення.

Секретар Наглядової ради Вадим Міський звернув увагу, що два непов’язані процеси наклалися в одній точці — це скорочення працівників та введення нових «Умов і розмірів оплати праці». Він поцікавився, чому правління, яке вносило проект «Умов і розмірів оплати праці, вказало 2 квітня 2018 року, як дату вступу їх в дію, якщо цього зробити було неможливо з огляду на вже заплановані на той момент терміни скорочення. На його думку, це є прорахунком працівників, які складали план скорочень, та нагадав, що 2 квітня було неодноразово публічно озвучене, як дата підвищення заробітної плати для працівників, які залишаться на компанії після хвилі скорочення.

Тетяна Лебедєва також була обурена тим, чому впродовж цих місяців НР не отримувала інформацію від правління про неможливість виконання прийнятого рішення, а також звернень внести зміни і відтермінувати зазначену дати, адже на всіх публічних заходах та зустрічах у регіонах НР повідомляла про введення з 2 квітня нових умов та розмірів оплати праці. Крім того, вона акцентувала увагу правління на багаточисельних закидах про дуже великий розрив між заробітною платою керівного складу та рядових працівників.

Зураб Аласанія відповів, що все керівництво несе велику відповідальність і навантаження, здійснюючи реформу. Також дуже важко психологічно звільняти людей, і тому правління хотіло якомога швидше ввести нові посадові оклади, щоб покращити умови праці працівників НСТУ.

Заступниця голови НР Світлана Остапа констатувала, що створюється компанія нового зразка, яка має бути максимально прозорою у всіх своїх рішеннях. Всі члени Наглядової ради півроку обіцяли нові посадові оклади з 2 квітня, і тому в ситуації, коли правління не могло це виконати, потрібно було вийти на прес-конференцію і публічно повідомити про неможливість і причини невиконання рішення. На її думку, такі дії правління призведуть до втрати довіри до Суспільного.

Нагадаємо, у протоколі засідання правління НСТУ яке відбулося 22 грудня, йдеться про те, щоб "затвердити та ввести в дію з 02.04.2018 року штатний розпис ПАТ "НСТУ" загальною кількістю 4 087 посад.

Раніше Наглядова рада 25 жовтня 2017 року ухвалила рішення, що з 2 квітня 2018 року працівники публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» отримуватимуть підвищену заробітну плату. У додатку до протоколу «Умови і розміри оплати праці працівників ПАТ «НСТУ» визначені наступні оклади: головні оператор, режисер, художник, продюсер (креативний) будуть отримувати 16 тис грн, максимально 32 тис. грн. Ведучий програми, відповідальний випусковий, головний випусковий, коментатор, оглядач, редактор літературний – 9 200 грн., максимально 18 400 грн. Журналіст, кореспондент, редактор, випусковий ефіру, артист оркестру (симфонічного, камерного), артист хорового колектив (академічного), артист-вокаліст, художник-постановник – 8 300 грн. (максимальний оклад 16 600 грн) тощо.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду