У Франції збирають підписи за звільнення ведучої «Євробачення», яка нібито підтримала Україну
У Франції збирають підписи за звільнення ведучої «Євробачення», яка нібито підтримала Україну
Автор петиції з нетиповим для Франції прізвищем Іванцевич вимагає звільнити ведучу і заборонити їй роботу у державних ЗМІ Франції, пише «Європейська правда».
«Поведінка ведучої громадського телеканалу “France 2” під час пісенного конкурсу “Євробачення-2016” була “обурливою” і “епатажною”», – йдеться у тексті петиції.
Автор петиції стверджує, що протягом всього шоу ведуча дозволяла собі недоречні коментарі, які були «вульгарними і образливими», особливо щодо Росії і її президента Володимира Путіна.
«Це аморальна поведінка і політизація культурного заходу з метою звинуватити цілий народ однієї з країни Європи, є просто неприпустимою», – продовжується у тексті петиції.
На думку автора петиції, Маріан Джеймс, яка працює за кошти платників податків Франції, завдала непоправної шкоди іміджу держави Франція і тому телеканал має її звільнити.
«Ми просимо роботодавця негайно розпочати процедуру звільнення (журналістки) за негідну поведінку і за те, що вона завдала серйозної шкоди іміджу Франції і французів у всьому світі», – така основна вимога автора петиції.
Відзначимо, на цей момент під петицією вже є 681 підпис.
Нагадаємо, під час конкурсу, ведуча Маріан Джеймс (Marianne James), яка коментувала конкурс в прямому ефірі телеканалу «France 2», виявилася прихильницею України.
Вона відверто агітувала глядачів «не забути проголосувати за Україну» та кілька разів відзначила, як її вразила українська виконавиця та її історія. Коли оголосили результати, Маріан щиро раділа українській перемозі, а згодом, коли на екрані з’явився розчарований Сергій Лазарєв, ведуча саркастично запитала: «Бідний хлопець! Тепер Владімір (Путін) вишле його до ГУЛАГу?»
Нагадаємо, представниця України виконавиця кримськотатарського походження Джамала (Сусанна Джамаладінова) з піснею «1944» перемогла на 61-му Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», фінал якого відбувся 14 травня в столиці Швеції Стокгольмі.
Загалом у конкурсі брали участь 42 країни. По 18 співаків змагалися в першому і другому півфіналах, з них по 10 пройшли до фіналу. Також, до фіналу автоматично потрапили представники 5 країн-засновників конкурсу: Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція; а також країна, яка приймала цього року конкурс – Швеція. Всього у фіналі виступили 26 конкурсантів.