Порошенко підписав у прямому ефірі зміни до закону про суспільне мовлення

Порошенко підписав у прямому ефірі зміни до закону про суспільне мовлення

12:12,
8 Квітня 2015
2333

Порошенко підписав у прямому ефірі зміни до закону про суспільне мовлення

12:12,
8 Квітня 2015
2333
Порошенко підписав у прямому ефірі зміни до закону про суспільне мовлення
Порошенко підписав у прямому ефірі зміни до закону про суспільне мовлення
Підписання відбулося на презентації Суспільного мовника 7 квітня, у прямому ефірі Першого національного.

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України» (законопроект № 1357), який дає змогу створити суспільне мовлення в Україні. 

«Це той закон, якого Україна чекала 23 роки. То у влади не вистачало волі, то майже завжди не було бажання цим займатися, бо влада завжди хотіла контролювати медіа-простір і вважала, що ввести суспільне телебачення - це просто випустити джина з пляшки. Це - та ціна, яку влада має платити за демократію», - заявив Президент.

Глава держави відзначив, що депутати, проголосувавши за цей закон, дали можливість відкрити нову сторінку свободи слова в Україні. «І в мене ніколи не було сумнівів - суспільному телебаченню так», - сказав Петро Порошенко, підписуючи документ.

«Зараз ми починаємо дуже обнадійливу дорогу від Першого національного до BBC. Сподіваюся, що й новини будуть професійними та об'єктивними», - зауважив глава держави.

При цьому Президент зазначив, що, підписавши закон, направить до парламенту свої пропозиції. «Чому я вагався з підписанням? Мені не подобається, що в раді, яка буде призначати керівництво, будуть політики. Їх там не має бути. Я думаю, це тимчасове явище. Політики мають зробити останній крок до незалежності суспільного телебачення і дати змогу формувати керівництво громадським організаціям і журналістам, щоб вони самі несли відповідальність і за якість, і за неупередженість, і за незалежність і від політиків, і від товстосумів. Це також є процес деолігархізації нашого суспільства», - сказав Президент.

У своєму виступі Петро Порошенко також зазначив, що він особисто дуже залежить від інформаційного середовища, і, повертаючись додому уночі, півгодини приділяє перегляду інформаційних ресурсів в інтернеті. «Я вважаю себе дуже добре поінформованою людиною. І коли я дивлюсь телебачення або слухаю радіо, або дивлюсь інтернет, я не можу сказати, що зі всім згоден. Інколи я вважаю, що і сюжети подаються не об'єктивно, і інформація не завжди точна. Але ми маємо звикати жити в цьому середовищі. Я гордий тим, що за багато місяців своєї президентської діяльності я ніко ли нікому не подзвонив і не сказав, подобається мені чи ні той чи інший сюжет», - сказав він.

Глава держави нагадав слова, які приписують Вольтеру: «Я не згоден з жодним словом, яке Ви кажете, але готовий померти за ваше право це говорити». «Я на багато що готовий, щоб зберегти свободу слова і демократію в Україні», - заявив Петро Порошенко.

«Я впевнений в тому, що це дитя, яке народжено від двох майданів, Майдану помаранчевого і Майдану Гідності, - у нього все буде добре», - зазначив глава держави. За словами Президента, у українських журналістів залишаються лише два обмеження - «це муза, бо не до всіх вона приходить, і Закон, якого треба дотримуватись». 

Нагадаємо, 19 березня парламент ухвалив у другому читанні та в цілому як закон законопроект № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», а 25 березня голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав його і передав на підпис Президенту України.

Ініціаторкою законопроекту № 1357 стала народна депутатка Верховної Ради України від «Народного фронту», голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Законопроект передбачає внесення низки суттєвих змін до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», а також до законів «Про приватизацію державного майна», «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

Згідно із законом, на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, державної ТРК «Культура», обласних державних ТРК, державної ТРК «Крим», державних організацій Київської державної регіональної ТРК, Севастопольської регіональної державної ТРК, Новгород-Сіверської регіональної державної ТРК «Сіверська», Криворізької регіональної державної ТРК «Криворіжжя», Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» утворюється єдине публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України. Органом правління стає сформована громадськістю та політичними фракціями Наглядова рада.

Законопроект та зміни до нього був підтриманий представництвом ЄС в Україні.

Інститут медіа права, Реанімаційний пакет реформ, а також НТКУ підготували інфографіки про важливість змін до закону про суспільне мовлення.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду