Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення

Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення

17:53,
19 Березня 2015
2337

Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення

17:53,
19 Березня 2015
2337
Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення
Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення
Сьогодні, 19 березня, Верховна Рада України має розглядати в другому читанні законопроект № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», який надає рамковому закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» механізм перетворення державних мовників на суспільне мовлення з урахуванням фактичного стану справ.

Україна взяла на себе зобов'язання створити суспільне мовлення ще 2003 року, розробка і запровадження системи СМ є частиною порядку денного щодо імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС. Початок діяльності СМ є також зобов'язанням чинної української влади за Коаліційною угодою.

Клікніть для збільшення

 

Нагадаємо, що суспільне мовлення має бути створено на базі державних мовників. НТКУ, Інститут медіа права та «Реанімаційний пакет реформ» підготували інфографіку з аналізом стану державних ТРК.

 

Як свідчать проаналізовані дані, кількість працівників державних ТРК за останні роки зменшилася з 10 тис. до 7 тис. осіб, але така кількість персоналу все одно викликає запитання в багатьох експертів щодо ефективності роботи цих мовників.

 

 

Клікніть для збільшення

 

Також із результатів аналізу випливає, що більшість державних ТРК отримують від 65% до 90% фінансування з державного бюджету. Однак вони понад 80% цих коштів витрачають на зарплатний фонд і нарахування на зарплати. Це означає, що мовники практично не мають можливостей для розвитку.

Водночас зберігання фондів, архівів та авторських творів мовників є під питанням, оскільки як об'єкти вони не оцінені, а якщо й перебувають на балансі, то суто як носії інформації.

 

На думку авторів інфографіки, проаналізований стан фінансування та матеріальної бази ОДТРК є неналежним і перед суспільним мовником постане виклик, яким чином покращувати свій продукт і наближати його до стандартів суспільного мовлення.

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду