Редрада НСТУ ухвалила рекомендації щодо висвітлення подій на тимчасово окупованих територіях

Члени редакційної ради ПАТ «НСТУ» на черговому засіданні, що відбулося 31 серпня 2018 року в телецентрі «Олівець», ухвалили рекомендації Редради щодо висвітлення подій на тимчасово окупованих територіях, йдеться на сайті suspilne.media.

Під час обговорення, яке модерувала голова редради Ольга Вакало, присутні обговорили загальну редакційну політику, особливості висвітлення подій і тем, що стосуються тимчасово окупованих територій, діяльність журналістів у сфері критики і розслідування, а також уточнили термінологічний словник, яким журналісти будуть послуговуватись, готуючи інформаційні матеріали.

Як зазначив юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай, який надавав юридичні консультації в процесі створення рекомендацій, члени редакційної ради розглянули найбільш суперечливі та незрозумілі положення й напрацювали остаточну версію документа.

«Тепер важливо правильно зробити посилання на інші документи, щоб сформувати корпус редакційних політик мовника. Особливо важливо, щоб нові журналісти, які будуть приходити, знали, де дивитись той чи інший документ чи положення», – сказав Ігор Розкладай.

«Рекомендації редакційної ради зі створення та поширення програмного продукту, пов’язаного з тимчасово окупованими територіями» регламентуватимуть політику висвітлення інформації, що стосується тимчасово окупованих територій України. Документ буде оприлюднений на сайті suspilne.media.

З текстом Рекомендацій можна ознайомитися тут.

Окрім цього, під час засідання члени редакційної ради напрацювали механізм і регламент взаємодії редакційної ради з іншими структурними підрозділами НСТУ, а також обговорили схему роботи редради із зовнішніми запитами. Зокрема, учасники визначили контрольні функції редради, систему взаємодії з вищими й нижчими структурними ланками Суспільного, принципи роботи із запитами й зверненнями та механізм реагування на випадки порушення прав журналістів.

«Важливо відпрацювати механізм реагування на порушення прав журналістів, щоб у подальшому забезпечити неупередженість і об’єктивність висвітлення подій на Суспільному», – зазначила голова редакційної ради НСТУ Ольга Вакало.

Чергове засідання редакційної ради ПАТ «НСТУ» відбулося за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні». На засіданні були присутні заступниця голови Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа, член правління НСТУ Микола Чернотицький та медіаюрист Ігор Розкладай.

Нагадаємо, у травні 2018 року редакційна рада почала детально розробляти рекомендації редакційної ради зі створення та поширення програмного продукту, пов’язаного з тимчасово окупованими територіями.

Раніше у лютому 2018 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України затвердила Редакційний статут ПАТ «НСТУ», який розробила редакційна рада Суспільного мовника.

comments powered by Disqus