На регіональне мовлення ПАТ «НСТУ» покладено додаткове завдання – об’єднувати різноманітну країну

На регіональне мовлення ПАТ «НСТУ» покладено додаткове завдання – об’єднувати різноманітну країну

12:31,
5 Листопада 2018
9353

На регіональне мовлення ПАТ «НСТУ» покладено додаткове завдання – об’єднувати різноманітну країну

12:31,
5 Листопада 2018
9353
На регіональне мовлення ПАТ «НСТУ» покладено додаткове завдання – об’єднувати різноманітну країну
На регіональне мовлення ПАТ «НСТУ» покладено додаткове завдання – об’єднувати різноманітну країну
Оприлюднено текст Концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ».

Основним завданням регіонального мовлення, яке є невід’ємною частиною українського Суспільного мовника, є виконання визначеної Наглядовою радою місії НСТУ. А також на регіональне мовлення покладено й додаткове завдання, а саме: «Об’єднувати різноманітну країну, збільшуючи зацікавленість та  обізнаність усіх про своєрідність та неповторність кожної з її частин. Немає центру та периферії – є єдина велика Україна». Про це йдеться у Концепції регіонального мовлення, яка оприлюднена на офіційному сайті ПАТ «НСТУ» suspilne.media. 

Нагадаємо, члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ» на черговому засіданні, що відбулося 22 жовтня 2018 року, схвалили Концепцію регіонального мовлення Суспільного мовника. З протоколом засідання можна ознайомитися на сайті suspilne.media

Концепція не передбачає створення регіональних хабів і бюро, про що неодноразово йшлося раніше (відповідно до стратегії, з якою переміг на виборах голова правління ПАТ «НСТУ Зурабі Аласанія»). Регіональне мовлення НСТУ забезпечуватимуть 23 регіональних телеканали та 25 радіоканалів (радіо «Ужгород» і «Тиса» в Закарпатській філії та радіо «Пульс» і «Голос Донбасу» в філії «UɅ: Донбас»), а також на супутниковому каналі міжнародного мовлення «UɅ: Крим». Регіональне радіомовлення здійснюватиметься в рамках загальнонаціональних радіоканалів Суспільного мовника (УР-1, УР-2, УР-3) у відповідних часових проміжках та відповідно до Концепції радіомовлення ПАТ «НСТУ».  Наразі це – регіональні чотири вікна на УР-1. Після розбудови повноцінних мереж радіо «Промінь» та радіо «Культура» регіони матимуть також часові проміжки.

Крім того, згідно з Концепцією після першого етапу централізації, почнеться поступова децентралізації регіональних філій.

Секретар Наглядової ради Вадим Міський під час засідання зокрема підкреслив, що представники правління мають утриматися від публічних коментарів щодо закриття філій чи регіональних каналів — оскільки це питання стратегічного характеру, яке не належить до компетенції правління. Він наголосив, що Наглядова рада через прийняття Концепції регіонального мовлення окреслює перспективу розвитку, а не скорочення регіонального мовлення. Також він повідомив, що з метою забезпечення сталості роботи Суспільного мовлення як інституції, керівництвом Наглядової ради та Офісом Ради Європи в Україні були проведені перемовини із керівництвом Комітету ВРУ з питань бюджету щодо фінансування НСТУ в 2019 році та перспектив зміни моделі фінансування. Він закликав членів правління дбати не лише про одноразове дофінансування НСТУ, а й долучитися до адвокації зміцнення фінансової сталості інституції.

Нагадаємо, відповідно до «Основних напрямів діяльності ПАТ «НСТУ» на 2017 рік», правління упродовж 2017 року мало підготувати і подати Наглядовій раді на затвердження концепцію мовлення єдину концепцію регіонального мовлення (обсяги, змістовні напрями, організація взаємодії регіональних філій з центральними мовниками та між собою, з урахуванням особливостей різних регіональних аудиторій).

Раніше, Наглядова рада ПАТ «НСТУ» на черговому засіданні 18 вересня 2018 року одноголосно схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин. Відповідно до Основних напрямів діяльності ПАТ «НСТУ», правління має ще підготувати і подати на затвердження НР концепцію дитячого та молодіжного мовлення; концепцію просування єдиного бренду українського суспільного мовлення в радійному та телевізійному медіапросторі, мережі Інтернет.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду