Віктор Дяченко запустив мовний блог на Суспільному

Віктор Дяченко запустив мовний блог на Суспільному

15:29,
21 Лютого 2022
2517

Віктор Дяченко запустив мовний блог на Суспільному

15:29,
21 Лютого 2022
2517
Віктор Дяченко запустив мовний блог на Суспільному
Віктор Дяченко запустив мовний блог на Суспільному
У ньому він даватиме відповіді на запитання читачів.

21 лютого на сайті «Суспільне Новини» опублікували перший мовний блог Віктора Дяченка – філолога за освітою, автора освітнього проєкту «Українська мова», ведучого ранкового шоу «Ранок на Суспільному». Цим блогом він хоче допомагати боротися з мовною тарабарщиною і даватиме відповіді на запитання читачів.

«Надсилайте свої запитання на адресу online.mova.ua@gmail.com», – закликає Віктор Дяченко.

У першому блозі ведучий відповів на такі питання: «Холодець – це українською?», «Бігучий чи біжучий рядок?», «Поп-корн чи попкорн?», «Україномовний чи українськомовний?», «Чашка чи філіжанка?», «Брелок чи брелока?».

У блогі є відео, авторська графіка, тексти, месенджери для постійного «нагадування» про цікаве в українській мові.

За словами Віктора Дяченка, він планує публікувати 2-4 мовні блоги щомісяця, все залежатиме від запитань, які отримає від читачів. Ведучий працюватиме над створенням екосистеми: публікуватиме відповіді у блозі, додаватиме до тексту відео з рубрики «Ранку на Суспільному» «Українська для життя»  (якщо теми спільні), продовжуватиме розвиток власного освітнього проєкту «Українська мова», що став основою для цієї діяльності. «Бо ніби є матеріали, але все розкидано», – каже він.

Ведучий сподівається, що так вдасться зацікавити мовою більшу аудиторію, а зацікавлені читачі/глядачі долучаться до спільноти.  

Нагадаємо, із листопада 2021 року Віктор Дяченко щотижня у п’ятницю веде рубрику про українську мову в міжрегіональному шоу «Ранок на Суспільному», яке виходить на регіональних телеканалах. 

Фото — Максим Поліщук

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
промови
09:57 / 22.02.2022
это называлось - рубрика. Представьте уровень теперь компаний, если автор рубрики - это теперь лиТцо Суспильного. Такого убогого вещания не было за всю историю этих компаний.
Віктор Дяченко
19:44 / 21.02.2022
Дякую за зворотний зв'язок. Звичайно, про "вперше" навіть не йшлося. Я робив схожі матеріали ще на базі Миколаївської ОДТРК, це ж робили і мої колеги. Зверніть увагу - "у першому блозі". Тож не припиняймо головне - створювати цікаві матеріали для читачів/глядачів.
про мову
16:18 / 21.02.2022
Вперше! Все "вперше"! Вже навіть не смішно. Такі мовні блоги чи короткі рубрики і програми були ледь не в кожній філії суспільного. Потім ці програми закрили, грамотних людей розігнали. Тепер зрозуміло для чого. Для того, щоб написати "вперше". Вивчайте історію своєї компанії і не пишіть нісенітниць!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду