У НТКУ презентовано swot-аналіз «Суспільне мовлення: форма юридичної особи»

У НТКУ презентовано swot-аналіз «Суспільне мовлення: форма юридичної особи»

18:22,
27 Листопада 2014
6802

У НТКУ презентовано swot-аналіз «Суспільне мовлення: форма юридичної особи»

18:22,
27 Листопада 2014
6802
У НТКУ презентовано swot-аналіз «Суспільне мовлення: форма юридичної особи»
У НТКУ презентовано swot-аналіз «Суспільне мовлення: форма юридичної особи»
Юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай на черговому засіданні робочої групи зі створення суспільного мовлення, що відбулося 26 листопада, презентував swot-аналіз «Суспільне мовлення: форма юридичної особи», у якому проаналізував сильні і слабкі сторони таких форм, як публічне акціонерне товариство, державне підприємство та державна установа, а також можливості та загрози при утворенні майбутньої НСТУ у кожній з цих організаційно-правових форм.

Крім того, swot-аналіз описує принципи суспільного мовлення, серед яких: пріоритет суспільних інтересів над комерційними та політичними, вільне вираження поглядів, думок і переконань, незалежність управління та поточної діяльності від органів влади та місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, установ, організацій та фізичних осіб, участі громадськості в управлінні, формуванні програмної політики, прозорості та відкритості діяльності.

На думку юриста, в першу чергу потрібно: мінімізувати втручання держави на господарському рівні, захистити майно/основні фонди від рейдерства, захистити мовника від «вказівок згори», забезпечити незалежний зовнішній контроль над діяльністю, забезпечити прозорість і підзвітність перед суспільством.

У swot-аналізі Ігор Розкладай порівняв мету діяльності, статутний капітал, майно, розподіл прибутку, управління тощо у разі, якщо буде створено НСТУ у формі публічного-акціонерного товариства, державного підприємства або державної установи, назвав найбільші загрози. Зокрема, НСТУ у формі держпідприємства може бути приватизоване відповідно до плану приватизації, за умови, якщо не внесено в перелік об’єктів, що не підлягають приватизації. «А суспільне мовлення в такий перелік не внесено!!!», – наголошує він.

Юрист запропонував вносити пропозиції до презентованого swot-аналізу.

Нагадаємо, на НТКУ працює робоча група з розробки стратегії НСТУ, члени якої створили 9  тематичних підгруп з метою опрацювання важливих тем  та напрямків для здійснення подальших кроків і побудови суспільного мовлення.

Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» вступив у силу 14 травня 2014 року.

SWOT-ана́ліз широко застосовується у процесі стратегічного планування, що полягає в розділенні чинників і явищ на чотири категорії: сильних (Strengths) і слабких (Weaknesses) сторін проекту, можливостей (Opportunities), що відкриваються при його реалізації, та загроз (Threats), пов'язаних з його здійсненням.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
heritage.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду