НМПУ – за суспільне мовлення, але захищатиме права тих, хто працює на державних каналах

НМПУ – за суспільне мовлення, але захищатиме права тих, хто працює на державних каналах

18:27,
1 Грудня 2014
2187

НМПУ – за суспільне мовлення, але захищатиме права тих, хто працює на державних каналах

18:27,
1 Грудня 2014
2187
НМПУ – за суспільне мовлення, але захищатиме права тих, хто працює на державних каналах
НМПУ – за суспільне мовлення, але захищатиме права тих, хто працює на державних каналах
Незалежна медіа-профспілка України вітає ідею створення суспільного мовлення, оскільки переконана, що воно сприятиме розвитку свободи слова в Україні, а отже - й демократичним перетворенням. Водночас НМПУ захищатиме права своїх членів, які працюють на державних ТРК, на базі яких створюється Національна суспільна телерадіокомпанія (НСТУ). Про це йдеться у заяві НМПУ.

«НМПУ готова брати активну участь у процесі створення суспільного мовлення і докласти всі свої зусилля для втілення цієї ідеї в життя. Проте медіа-профспілка звертає увагу всієї медіаспільноти України на те, що проект постанови «Про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіоорганізація України», який міститься на сайті Кабміну і який, хоч і не оприлюднений, але затверджений урядом, суперечить вимогам Закону “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”», – зазначають у профспілці.

На думку НМПУ, ліквідація - це шлях, який суперечить вимогам закону, де йдеться про реорганізацію.

Опублікований на сайті КМУ проект постанови у разі його прийняття призведе до безпрецедентних за обсягом та кількістю порушень трудових прав журналістів: масових скорочень, втрат працівниками стажу держслужбовців і робочих місць, вважають у профспілці.

«Значна кількість журналістів НТКУ, Національної радіокомпанії України, інших державних медіа роками працювали за порівняно невелику зарплату саме заради соціальних гарантій, передбачених законом для держслужбовців. Ліквідація медіа-підприємств, на відміну від реорганізації, означатиме, що всі їх працівники будуть звільненні. Зараз немає жодних гарантій, що хтось із них буде прийнятий на роботу до ПАТ НСТУ. Тому такий шлях утворення суспільного мовлення є неприпустимим», – заявляють в НМПУ.

Юристи НМПУ готові допомагати Кабміну у розробці нової постанови, в якій буде закріплена реорганізація державних мовників, та наголошують, що згідно з чинним законодавством лише після утворення державного підприємства уряд має право підійти до обговорення з експертами, трудовим колективом, профспілками та громадськістю питання про доцільність реорганізації державного підприємства в порядку, передбаченому законодавством - у акціонерне товариство, акціонерами у якому виступала б не тільки держава, але й члени трудового колективу.

Як відомо, 7 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акція якого належить державі. Також визначено, що статутний капітал ПАТ формується за рахунок майна Національної телекомпанії, Національної радіокомпанії, Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення», Державної телерадіокомпанії «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», які ліквідуються.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду