Фінал «Дитячого Євробачення»: мінімум слів, аватари та бронза для України

Фінал «Дитячого Євробачення»: мінімум слів, аватари та бронза для України

09:00,
18 Листопада 2024
1450

Фінал «Дитячого Євробачення»: мінімум слів, аватари та бронза для України

09:00,
18 Листопада 2024
1450
Фінал «Дитячого Євробачення»: мінімум слів, аватари та бронза для України
Фінал «Дитячого Євробачення»: мінімум слів, аватари та бронза для України
Цього року на міжнародному дитячому пісенному конкурсі ми отримали найкращий результат за останні одинадцять років.

У суботу, 16 листопада, в Мадриді відбувся фінал «Дитячого Євробачення» 2024 року. Суспільне мовлення транслювало шоу наживо на телеканалі та сайті «Суспільне. Культура», на сайті «Дитячого Євробачення» та на фейсбук-сторінці «Євробачення Україна».

Представник України, 12-річний Артем Котенко посів третє місце з піснею «Hear Me Now». За всю історію участі в «Дитячому Євробаченні», тобто з 2006 року, Україна лише тричі потрапляла в першу трійку — в 2008-му та 2013-му здобула друге місце, а в 2012-му перемогла. Бронзова медаль цього року — вагоме досягнення навіть для мирних часів. А зараз в Україні війна, а Артем живе в прикордонному місті-герої Охтирці Сумської області. Тож насправді наш результат — це значно більше, ніж третє місце.

 Виступ Артема у фіналі «Дитячого Євробачення»

«Я вже пишаюся всіма нами. Ми передамо світові сильний меседж, ми покажемо потужний голос українського підлітка, який переживає важкі часи й демонструє силу»,сказала напередодні шоу музична продюсерка Нацвідбору на «Дитяче Євробачення» й авторка конкурсної пісні Світлана Тарабарова.

Торік Артем уже брав участь у Нацвідборі, але не пройшов. Цього разу він переміг завдяки глядачам, які віддали йому найбільшу кількість балів. Здається, хлопець підкорив авдиторію не тільки сильним голосом, а й особистими рисами. Він буквально фонтанував дружністю та щирими емоціями. Оцінити це можна було завдяки оновленим «Щоденникам дитячого Євробачення», що виходили влітку. Вони висвічували події в «Зірковій школі», яку створили цього року для кращої підготовки учасників Нацвідбору.

Традиційні влоги Анни Тульєвої, яка робить відеозвіти безпосередньо з дорослого і дитячого «Євробачень», закріпили враження про Артема Котенка.

«Він чудовий. Він просто чудовий. Це все», — поділився враженням про українця представник Мальти Рамирас Скайберас.

 Артем знайомиться з майбутнім переможцем Андрія Путкарадзе

Артем з посмішкою від вуха до вуха обіймався зі всіма учасниками, співав із ними хором, дарував подарунки та… отримував від дорослих на горіхи. Бо вгамувати цю «стихію» вдавалося далеко не завжди. У проміжках між спілкуванням із новими друзями він бігав коридорами готелю, стрибав на ліжку, щось губив, гучно розмовляв, співав у гребінець як у мікрофон тощо. Розважався, одним словом. «Мені цей хлопчик нагадує героя фільму “Сам удома”», — коротко схарактеризувала його Анна Тульєва.

 У Артема знайшлося декілька двійників у кіно

Утім, до своїх обов’язків Артем ставився відповідально та виклався на сцені повністю. Коли дякував Мадриду після виступу, не стримав сліз. Раніше Артем так само емоційно сприйняв звістку про свою перемогу в Нацвідборі.

За жеребкуванням Україна виступала 14-ю, а загалом у конкурсі взяли участь 17 країн. Окрім нас, це Албанія, Вірменія, Грузія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Північна Македонія, Польща, Португалія, Сан-Марино і Франція.

 Виступ Рамираса Скайбераса з Мальти

Шоу тривало дві години та вразило динамічністю й технологічністю. В коротеньких візитівках учасники з’являлися в образах казкових персонажів, створених у 3D. Коли діти виходили на сцену, постановники шоу використовували відеофільтри. Завдяки спецефектам спершу юні співаки теж виглядали як аватари, а потім перетворювалися на реальних людей. У проміжках між виступами не було пафосних промов дорослих. Та й узагалі здалося, що шоу намагалося обійтися мінімумом слів. Під час голосування на сцені показали виставу, де взагалі був лише танець і музика.

  Візитівка Хлої Деляроса з Іспанії

Українську трансляцію «Дитячого Євробачення» вів, як завжди, Тимур Мирошниченко. Він також розповідав стисло, жваво і по справі. До речі, лише ведучий нагадав в етері, що голосувати за свого кандидата можна неодноразово. Шкода, але на сайті Суспільного і, відповідно, на всіх ресурсах, що передрукували з нього інформацію, про це не йшлося. Проте це важлива деталь, про яку глядачі, цілком можливо, могли не знати або забути.

Голосування на сайті відкрилося за добу до фіналу, потім закрилося на час концерту і знов ненадовго запрацювало після всіх виступів. Трансляція йшла з невеличкою затримкою, тому поки на сцені тривав зворотний відлік до закриття голосування, насправді сайт уподобайки вже не приймав.

 Результати голосування після першого туру

На відміну від дорослого «Євробачення», на дитячому дозволено голосувати за представника своєї країни. Щоправда, віддати голос лише за одного учасника було неможливо — обов’язково треба було обрати ще двох. Хитра система, яка змушує глядачів або прослухати конкурсні пісні всіх претендентів заздалегідь, або проголосувати за країну без уваги на те, що та як співає її кандидат. Ніхто насправді не знає, в якій пропорції глядачі та журі голосують за музикальним смаком, а в якій — за політичним чи, може, за туристичними вподобаннями. Саме тому в фіналі всі так уважно стежать за результатами голосування журі. Кількість балів сприймається як барометр міжнародних відносин.

 Учасниця торішнього «Дитячого Євробачення» Анастасія Димид оголошує рішення українського журі

Україна отримала найвищий бал від національних журі Польщі та Північної Македонії. Свою дванадцятку ми віддали Грузії. Назагал представник цієї країни отримав максимальну кількість суддівських балів — 180 (проти 122 в України, що було другим результатом). Найвищий бал Грузії віддали аж 12 країн. Навряд чи це була данина «сусідському голосуванню». Просто 11-річний Андрія Путкарадзе з піснею «To My Mom» співав про маму — і це, звісно, повний нокаут. Бо конкурувати з темою любові до матері перед професійним журі неможливо ніде у світі. Навіть якщо пісня присвячена другому важливому символу щасливого дитинства — дому, про який співав Артем Котенко.

Як завжди (ну, майже), глядачі проголосували зовсім інакше. Андрія вони віддали лише 59 балів, що, правда, не вплинуло на його лідерство. Натомість глядачі назбирали аж 117 балів для 13-річної Вікторії Ніколь із Португалії з піснею «Esperança», яка після першого етапу голосування була на четвертому місці. У підсумку вона посунула Францію і посіла другу сходинку. Україна отримала 81 бал і замкнула трійку переможців.

  Артем вітає переможця

У фіналі Артем Котенко радів за Андрія Путкарадзе так, як радів би, напевно, і своїй перемозі. Він, загорнутий в український прапор, кинувся обіймати хлопця ледь не першим. Пісня і виступ Артема блискучі, але саме його відкрита і дружня реакція на навколишній світ здається головним посланням від України на «Дитячому Євробаченні».

Фото з фейсбук-сторінки «Євробачення в Україні» та скрини з прямої трансляції

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Сергій
19:46 / 19.11.2024
Стрю як завжди красава! Другий рік поспіль в Топ-5!!
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду