Документальну стрічку Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі IFFWW у Лондоні

Документальну стрічку Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі IFFWW у Лондоні

12:23,
12 Листопада 2024
396

Документальну стрічку Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі IFFWW у Лондоні

12:23,
12 Листопада 2024
396
Документальну стрічку Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі IFFWW у Лондоні
Документальну стрічку Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» покажуть на кінофестивалі IFFWW у Лондоні
Фільм порушує питання, які стосуються зміни гендерних ролей у суспільстві під час війни та нових можливостей для жінок у війську.

Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» увійшов до програми кінофестивалю International Film Festival Women and the World (IFFWW), присвяченого жінкам у війні. Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Документальний фільм розповідає про трьох капеланок Олену Легенчук, Марину Сердіченко, Олену Жевець, які працюють на передовій, підтримуючи військових у найважчі моменти життя. Стрічка порушує питання, які стосуються зміни гендерних ролей у суспільстві під час війни та нових можливостей для жінок у війську.

«Це не лише розповідь про службу жінок-капеланок на передовій, а й важливе нагадування про те, як зміна гендерних ролей трансформує наше суспільство. У час війни жінки не просто підтримують захисників та захисниць, вони стають невіддільною частиною цієї боротьби. Цей фільм демонструє, що рівність — це питання не лише прав, а й можливостей, і жінки можуть робити величезний внесок у ті сфери, які ще донедавна вважалися суто чоловічими», — розповіла керівниця департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного Анастасія Гудима.

Вона переконана, що присутність на міжнародних фестивалях відкриває нові можливості для обміну досвідом та донесення українських історій до світової аудиторії.

Режисерка фільму Олена Кривенко також вважає, що важливо, аби за кордоном про українців дізнавалися з різних боків.

«Українці не лише просять допомоги у своїх іноземних партнерів, вони працюють на максимальну потужність попри щоденну небезпеку. Фільм "Капеланки. Молитва у пеклі" — свідчення та фіксація цієї роботи для закордону та для наших майбутніх нащадків. Сподіваюсь, що за 20–30 років цей фільм побачать наші діти і зможуть сформувати правильну думку про свою країну та її боротьбу за незалежність»,  — сказала Кривенко.

Над проєктом працювала команда департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного. 19 вересня у книгарні «Сенс» за участі знімальної групи та героїнь проєкту відбувся допрем’єрний показ документального фільму, а вже наступного дня його побачили глядачі телеканалу «Суспільне. Культура».

Нагадаємо, цьогорічний кінофестиваль International Film Festival Women and the World (IFFWW) пройде з 21 до 23 листопада у Лондоні та має на меті «підкреслити стійкість і креативність жінок, особливо тих, які постраждали від конфлікту». На заході буде представлено 7 конкурсних документальних фільмів, 10 короткометражних картин та 5 повнометражних.

У межах конкурсної програми IFFWW нагородами відзначатимуть у низці категорій: «Найкращий повнометражний фільм», «Найкращий документальний фільм», «Найкращий короткометражний фільм», «Найкраща новинна історія/журналіст», «Найкращий режисер», «Найкраща акторська гра», «Вибір аудиторії» «Жінка глобального впливу», «Найкращий сценарист» та «Найкращий оператор».

Окрім цього, заходи фестивалю включають кінопокази, фестивальні демонстрації, майстер-класи лідерів галузі, художні виставки, презентації та панельні дискусії, присвячені темі. Зокрема, команда Talented U запланувала Industrial Panel, на якій виступлять лідери британської індустрії, переможці нагород «Оскар» і BAFTA.

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду