У НСТУ оголосили два конкурси на виробництво проєктів про Сковороду – фільм і радіоблог
У НСТУ оголосили два конкурси на виробництво проєктів про Сковороду – фільм і радіоблог
1 лютого Суспільне оголосило два мистецьких конкурси, один із яких — на виробництво документального фільму з робочою назвою «Сковорода 300» для телеканалу «UA: Культура», другий із робочою назвою «Радіоблог про життя і творчість Григорія Сковороди» — для радіо «Культура». Ідеї проєктів прийматимуть до 1 березня і до 28 лютого відповідно.
Телеканал «UA: Культура» пропонує креативним командам відобразити історії з життя українського філософа-містика, богослова, поета і педагога Григорія Сковороди, а також навести приклади існування його творчого доробку сьогодні, у сучасному просторі.
Цільова аудиторія фільму «Сковорода 300» — телеглядачі, які цікавляться історією та культурними процесами в Україні загалом і постаттю Григорія Сковороди зокрема. Такі, які залюбки приймають інформацію про ключових культурних постатей сучасності через медіаконтент і потребують більше інформації про особистості, що формували культуру України.
Хронометраж — від 70 до 90 хвилин.
Бюджет — до 1,5 млн грн з урахуванням податків та зборів.
Прем’єру фільму планують показати на каналі «UA: Культура» 3 грудня 2022 року, у день пам'яті Григорія Сковороди.
До розгляду приймаються пропозиції на виробництво, за результатами реалізації яких до 1 листопада 2022 року (включно) створюються та передаються майстер-копії документального фільму, комплект вихідних та інформаційних матеріалів та майнові права на фільм. Документація про мистецький конкурс розміщена за посиланням.
«Радіоблог про життя і творчість Григорія Сковороди» – цикл радіопубліцистичних передач, створених на основі авторських текстів-есеїв про життя і творчість Григорія Сковороди. Цей проєкт стане однією з важливих складових відзначення 300-річчя Григорія Сковороди. Кожна з радіопубліцистичних передач має бути присвячена не лише розрізненим фактам біографії видатного українського філософа, але й містити елементи аналізу ключових концептів його доробку. Загальний хронометраж однієї передачі циклу – до 10 хв.
У мистецькому конкурсі мають право брати участь юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації, а також фізичні особи-підприємці (3 група). У конкурсі не можуть брати участь працівники НСТУ, їхні близькі родичі та всі особи, які пов’язані з організацією та проведенням мистецького конкурсу.
Бюджет проєкту відповідно до очікуваного фінансування – до 105 000 гривень. Визначення переможця / переможців мистецького конкурсу –не пізніше 30 червня 2022 року.
Ілюстрація з книги «Сковорода від А до Я»