Девід Льюіс: Суспільне мовлення необхідне для громадян так само, як освіта чи охорона здоров’я
Девід Льюіс: Суспільне мовлення необхідне для громадян так само, як освіта чи охорона здоров’я
У Європейській мовній спілці в рамках програми партнерства сформована робоча група, мета якої - надання допомоги Україні у проведенні процесу реформування державних національних теле- та радіокомпаній в єдину систему суспільного мовлення. За словами пана Льюіса, керівництво суспільним мовленням повинна взяти на себе наглядова рада. Рада Європи та Європейська мовна спілка радять Україні не допустити, щоб політиків у цій раді було більше, ніж представників громадських організацій.
Дотримання цього принципу посилить, на думку Європейської мовної спілки, незалежність суспільного мовлення, яке має формуватися за наступними ознаками: незалежність (медіа не повинні відстоювати інтереси уряду, власника чи якоїсь політичної партії), ефективність (злиття кількох мовників), відповідність професійним стандартам, універсальність (має бути цікаве всім групам населення), різноманітність та надійність, інноваційність.
«Суспільне мовлення необхідне суспільству так само, як освіта чи охорона здоров'я. Найкраще доносити цю ідею, пропонуючи людям якісні теле- та радіопрограми в рамках суспільного мовлення», - наголосив Девід Льюіс.
Фінансування на етапі формування суспільного мовлення становитиме складність, зазначив представник EBU, а тому раціонально говорити про певний відсоток надходжень з бюджету або частку ВВП, гарантовану Конституцією. Головна відмінність суспільного мовлення від комерційного полягає в тому, що перше використовує гроші для створення медіа-продукту, друге ж використовує медіа-продукт, щоб заробити гроші, підкреслив пан Льюіс.
Наступний випуск «Українського виміру», присвячений обговоренню проблем створення суспільного мовлення, вийде в ефірі УР-1 25 серпня о 13.10.
Джерело: Телекритика