Журналісти грузинського телеканалу ПІК протестуватимуть проти його закриття

12:54,
24 Жовтня 2012
1879

Журналісти грузинського телеканалу ПІК протестуватимуть проти його закриття

12:54,
24 Жовтня 2012
1879
Журналісти грузинського телеканалу ПІК протестуватимуть проти його закриття
Сьогодні журналісти «ПІК», Першого Кавказького Інформаційного каналу, який здійснює мовлення російською, повідомили, що збираються провести акцію протесту перед будівлею парламенту в Кутаїсі 25 жовтня.

Нещодавно повідомлялося про акцію журналістів каналу «ПІК» (належить корпорації суспільного мовлення Грузії), під час якої вони замовчали в прямому ефірі в знак протесту проти скорочень та невизначеності майбутнього каналу. Перш за все, це було викликано тим, що 11 жовтня було припинене супутникове мовлення каналу.

Як реакція на ці події, 16 жовтня, о 22:00 в ефірі каналу «ПІК» з’явився вечірній випуск новин під назвою «Не події в регіоні і світі, а доля каналу «ПІК». В кожному з сюжетів кореспонденти просто дивилися в кадр і мовчали протягом майже хвилини. А диктори в студії запитували: чи загрожує каналу закриття? чому їх немає на супутнику? чому співробітникам каналу затримали заробітну плату? чому бюджет на 2012 рік закінчився завчасно? Мовчання було покликане символізувати відсутність у журналістів відповідей на ці питання.

Незважаючи на обіцянки керівництва стабілізувати ситуацію, єдиний російськомовний  канал в Грузії, припинив мовлення 20 жовтня. Це сталося після того, як суспільний мовник Грузії скасував існуючий договір з керівництвом  каналу.

Головний продюсер новин телеканалу «ПІК» Хатуна Сагінадзе заявила, що  співробітники протестуватимуть проти рішення вилучити канал з ефіру.

«Ми будемо в Кутаїсі в четвер, коли парламент затверджуватиме уряд. Ми висловлюємо протест проти закриття ПІК і вимагаємо незалежного аудиту за рішенням суспільного мовника. Нам також необхідно з'ясувати долю грошей, які були виділені на канал. Мова йде про 2 млн ларі ($1,2 млн)», – сказала вона.

«Ми висловлюємо наш протест і вимагаємо забезпечити  свободу слова та право журналістів на захист. Незрозуміло, чому компанія була закрита», – заявила шеф новин, Катерина Котрікадзе.

Джерело: Georgia Online

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Катерина Котрікадзе
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду