На Першому національному відбулася презентація проекту моделі майбутнього суспільного мовника

10:58,
9 Вересня 2014
1012

На Першому національному відбулася презентація проекту моделі майбутнього суспільного мовника

10:58,
9 Вересня 2014
1012
На Першому національному відбулася презентація проекту моделі майбутнього суспільного мовника
2 вересня на Першому національному відбулася робоча нарада керівників Національної телекомпанії  України (НТКУ), Національної радіокомпанії України (НРКУ), каналу «Культура», «Укртелефільму» за участі представників Держкомтелерадіо, які обговорили проект моделі майбутнього НСТУ.

Найбільша дискусія розгорілася з приводу моделі регіонального мовлення. Відповідно до проекту, який представив технічний директор НТКУ Юрій Бойчук, нинішні ОДТРК як юридичні особи можуть або бути ліквідовані, або перетворені в корпункти і влитися в НСТУ, або залишитися.
 
Як варіант пропонувалося перетворити регіональні мовники у виробничі суспільні центри, кожен з яких буде виробляти свої регіональні новини, а також сюжети та включення для новин НСТУ, крім того власні програми. Все це виходитиме в загальнонаціональний ефір НСТУ в рамках часових вікон, кількість яких і їх хронометраж обговорюється. За словами учасників наради, ця модель дуже схожа на модель BBC.
 
На думку заступник генерального директора Дарини Юровської, співпраця з регіональними центрами не повинна обмежитися тільки включеннями в рамках вікон. «Це буде постійне залучення регіонів до дискусії. У будь-якій програмі, не тільки в новинах. Приміром, це можуть бути експерти з тієї чи іншої проблеми, які живуть не в Києві. НСТУ повинно бути однією командою», - сказала вона.
 
Генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов розповів про досвід включень регіональних радіокомпаній на Українському радіо. «Ми працюємо за цією схемою давно, регіональні компанії включаються загалом 2 год. 15 хв. на добу», - зазначив він.
 
Так само на нараді були обгорнені схеми доставки сигналу з регіонів і з Києва, питання якості контенту, реклами та фінансування.
 
Учасники зустрічі домовилися продовжити обговорення на нараді в Держкомтелерадіо з керівниками ОДТРК, яка відбудеться 5 вересня 2014 року.

СМ
 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ridna.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду