Перетворення НТКУ на суспільне мовлення триватиме зо два роки – Зураб Аласанія

14:19,
28 Березня 2014
1874

Перетворення НТКУ на суспільне мовлення триватиме зо два роки – Зураб Аласанія

14:19,
28 Березня 2014
1874
Перетворення НТКУ на суспільне мовлення триватиме зо два роки – Зураб Аласанія
Зураб Аласанія, якого 25 березня призначили гендиректором НТКУ, розповів в інтерв'ю виданню «Дуся», що на перетворення Першого національного в канал суспільного мовлення необхідно приблизно два роки.

Пан Аласанія одразу після призначення заявив, що кінцевою метою реформування Національної телекомпанії України бачить роздержавлення і створення на її базі громадського телебачення.

«Це займе роки два, і, звичайно, план є. Хоча назвати його планом складно, оскільки всі мої дії і кроки сильно зав'язані на закон і, звичайно ж, на політичну обстановку в країні – як мінімум, готовність Кабміну, як вчора було озвучено Арсенієм Яценюком, перестати практикувати управління Національною телекомпанією, журналістами і тд. Принаймні, такий намір було озвучено вголос. Тепер справа за законом, який теж насправді на місці не стоїть, і вже наступного тижня має бути перша частина прийнята», – відповів гендиректор на питання про те, чи є вже конкретний план перетворення НТКУ на суспільне мовлення.

Також Зураб Аласанія поділився думкою про те, яким має бути закон про суспільне мовлення:

«Таких документів відомо з десяток тільки мені – різних, прекрасних, різною мірою розробки і з різними ступенями напрацювань, і вони вже є. Який з них вдасться провести – інше питання. Зараз пройде, мені здається, пропозиція Андрія Шевченка, яка з великим компромісом писалася в 2011, якщо я не помиляюся, році і в другому читанні має бути прийнята наступного тижня. Він зовсім не ідеальний, але, принаймні, він залишає поле для маневру і поле для подальшої розробки».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України призначив пана Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України. Його кандидатура була розглянута на засіданні уряду 25 березня, прийнято відповідне розпорядження. Кандидатуру Зураба Аласанії, який є співзасновником проекту Hromadske.TV, а також директором інофрмагентства «МедіаПорт», було запропоновано представниками медіа-спільноти.

Джерело: Дуся

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
mediaport.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду