ВВС, The Guardian та ICIJ розпочали резонансне розслідування діяльності офшорних компаній

14:49,
27 Листопада 2012
1213

ВВС, The Guardian та ICIJ розпочали резонансне розслідування діяльності офшорних компаній

14:49,
27 Листопада 2012
1213
ВВС, The Guardian та ICIJ розпочали резонансне розслідування діяльності офшорних компаній
Аналіз офшорних компаній по всьому світу показав, що група з 28 номінальних директорів керує більш ніж 21 тисячею організацій. Про це повідомляється в спільному розслідуванні ВВС, The Guardian і Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Уряд Великобританії заявляє, що про такі зловживання було відомо вже давно, крім того, більшість з них було викрито. Але глобальне спільне розслідування, що провели Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, The Guardian, і програма ВВС Panorama, виявило бум офшорної індустрії, яка залишає відкритим шлях як для ухилення від сплати податків, так і для приховування активів.

Для прикладу в дослідженні наводиться одна британська пара, Сара і Едвард Петро-Мірза (Petre-Mears), яка емігрувала із Сарка (один з Нормандських островів) в карибську державу Сент-Кітс і Невіс: подружжя є директорами більше двох тисяч компаній. Їхні імена фігурують в найрізноманітніших сферах: від російських угод з купівлі елітної нерухомості до сайтів казино і порнографії.

У повідомленні ICIJ вказується, що розслідування є першою частиною великого проекту, який присвячений мережі офшорів, яка допомагає приховувати доходи від податків. Проект планується завершити в 2013 році.

Діяльність з продажу своїх імен для реєстрації в якості номінальних директорів у Великобританії є незаконною. Найчастіше такі керівники насправді керують компаніями, але їх повноваження, як правило, пвною мірою зменшено.

Британські Віргінські острови завдяки високому ступеню секретності інформації про власників компаній є одним з найнадійніших офшорів. З 1984 року, коли заморська територія Великобританії оголосила себе «податковим раєм», острова продали більше мільйона компаній, реальні власники яких не розкривають своїх імен. У число офшорних юрисдикцій входять також Кіпр, Великобританія, Беліз, Монако, Нова Зеландія, Кайманові острови, Сінгапур, Бермуди, Багами та інші держави.

Джерело: ICIJ

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
icij
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду