Російські експерти вважають, що суспільне мовлення повинне контролюватися окремим законом
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російські експерти вважають, що суспільне мовлення повинне контролюватися окремим законом
Суспільне телебачення Росії повинно регулюватися окремим законом, який врахував би недоліки існуючої правової бази, на основі якої створюється телеканал, вважає доцент департаменту «Медіавиробництво і креативні індустрії» факультету медіакомунікацій Національного дослідницького університету «Вища школа економіки», Олена Шерстобоєва.
Її стаття «Правові рамки управління та контролю СТР в контексті стандартів Ради Європи» нещодавно була опублікована на сайті Ради при президенті РФ з питань прав людини.
Раніше глава Ради Михайло Федотов також відзначав необхідність появи в майбутньому закону про СТР, оскільки, на його думку, існуюча правова база є недостатньою для функціонування телеканалу.
Так, авторка статті вважає, що в правових нормах, у рамках яких створюється СТР, існує розрізненість, і це може призвести до необхідності час від часу приймати підзаконні акти, які будуть заповнювати прикрі порожнечі, що вже утворилися в правових рамках регулювання СТР.
«Ми вважаємо, що органам управління і нагляду СТР важливо ... на практиці налагодити механізми, відсутні в нормативно-правових документах, щоб у майбутньому вони все-таки знайшли своє відображення в окремому законі про мовлення або про громадські медіапослуги», – йдеться в статті.
Відзначається, що головна причина недосконалості правових рамок існування мовника пов'язана з тим, що вони в основному регламентують адміністративні умови управління-нагляду за суспільним ТБ, не враховуючи його ролі ТБ і ігноруючи всі редакційні аспекти. При цьому, за словами Шерстобоєвої, "в нормативно-правових документах відсутні чіткі вимоги як до контенту СТР, так і до витрачання фінансових коштів», а межі відповідальності органів управління «розмиті».
«У зв'язку з цим виникає небезпека, що механізм управління-контролю СТР, якому присвячено таку кількість різних за юридичною природою і статусом документів, виявиться непридатним і буде налагоджуватися на ходу», – наголошується в документі.
При цьому до СТР застосований головний принцип державного мовника: рішення про призначення та звільнення з посади керівника мовника приймає президент РФ, говориться в статті. На думку автора статті, залежність СМ від органів державної влади і відсутність гарантій політичної незалежності в правових документах про СТР загрожує політичній незалежності телеканалу.
Джерело: РИА Новости