Без інвестицій суспільне мовлення не може виконувати свої функції – канадські експерти
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Без інвестицій суспільне мовлення не може виконувати свої функції – канадські експерти
Зменшення фінансування суспільного мовника Канади, Canadian Broadcasting Corporation (СВС) на додаткові 10% та скорочення федеральних бюджетних асигнувань – призвели до справжньої кризи в інформаційному просторі країни. Так зазначають експерти, акцентуючи на тому, що ані штатні скорочення у розмірі 2000 робочих місць на ВВС, ані політичні проблеми американського мовника PBS, не можуть зрівнятися з ситуацією, яка склалася довкола суспільного мовлення Канади.
Сьогодні фінансування канадського СМ на 50% здійснюється через асигнування уряду. У березні ж минулого року влада прийняла рішення про те, що до 2014 року бюджет СВС буде урізано принаймні на $115 млн.
Скорочення фінансування СМ Канади зараз широко обговорюється в суспільстві. Експерти ж акцентують на головних функціях, що їх повинні виконувати суспільні мовники: інформувати, розважати, і (що найголовніше) виховувати. Вони також говорять про те, що у випадку з Канадою, до цих функцій додається й інша – збереження унікальної культурної ідентичності.
Ці цілі можуть бути досягнуті у випадку, якщо держава та громадяни країни хочуть та мають можливість звільнити суспільне мовлення від необхідності займатися комерційною діяльністю.
Під час цієї кризи на СВС експерти наголошують на двох принципових питаннях. По-перше, наскільки важливе суспільне мовлення та його пріоритети для країни? По-друге, як мовнику досягти цілей за обставин недостатнього фінансування?
На їхню думку, відповідь на перше запитання є очевидною. Демократія вимагає проінформованих громадян, легкий доступ до незалежної і якісної інформації та відмежування ЗМІ від прямого впливу політики. Відповідно, для здійснення всього цього громадяни мають потребу в суспільному мовленні.
Відповідь на друге питання дати складніше. Однією з проблем є те, що потреба в комерційних доходах підриває здатність мовників служити виключно громадським інтересам.
Отже, на думку експертів, інвестування в суспільне мовлення є не лише необхідним кроком. На їхню думку, без нього справжнього суспільного мовлення не може існувати.
Джерело: The Globe and Mail