Канадський суспільний мовник вплутався в конфлікт між урядом та корінним населенням
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Канадський суспільний мовник вплутався в конфлікт між урядом та корінним населенням
Незалежна корпорація суспільного мовлення TV Ontario випустила гру під назвою «Проблема із трубою» (Pipe Trouble). Суть гри полягає у тому, щоб руйнувати створюваний комп’ютером нафтопровід. Перемога дістається тому, хто зможе завадити його прокладенню.
У такій жартівливій формі суспільний мовник відреагував на конфлікт, який сьогодні виник між деякими етнічними групами Америки та урядами країн, що знаходяться на території материка.
Річ у тім, що нещодавно урядами Канади та США було прийняте спільне рішення про прокладення на території проживання деяких індіанських племен нових нафтопроводів. Вони повинні будуть з'єднати район нафтоносних пісків у провінції Альберта з американським узбережжям Мексиканської затоки – тобто пройти через всю територію двох країн з півночі на південь. Вартість спорудження трубопроводу, який дозволить перекачувати 830 тис барелів нафти на день, оцінюється в 5,3 млрд доларів.
Проте група вождів індіанських племен Канади і США виступили проти спорудження цього нафтопроводу. «Ставки дуже високі: ми хочемо зберегти те, що залишилося від наших земель, – зауважив вождь одного із племен племен Британської Колумбії. – Якщо доведеться звертатися до суду, ми так і зробимо. Ми не маємо наміру відступати. Прийшов час всім виступити проти планів федерального уряду з розробки природних ресурсів».
Канадський міністр природних ресурсів Джо Олівер (Joe Oliver) у свою чергу заявляє, що нафтопроводи зможуть принести величезну економічну вигоду індіанським племенам. «З'явиться можливість підвищити рівень життя індіанських громад, забезпечити роботою тих, хто її не має», – каже він.
Також зауважимо, що екологи обох країн переконані в тому, що ці трубопроводи можуть завдати істотної шкоди навколишньому середовищу.
Збереження ідентичності корінних народів є одним із пріоритетів внутрішньої політики обох країн, тому важливість конфлікту, що виник, не варто недооцінювати.
Наразі ж суспільний мовник TV Ontario звинувачують в упередженості, адже він свідомо став на бік корінних народів. Більше того, використав для створення гри гроші платників податків.
Джерело: Edmonton Journal