Уряд РФ зізнався, що новостворене суспільне телебачення зараз не стане незалежним
Уряд РФ зізнався, що новостворене суспільне телебачення зараз не стане незалежним
Саме такий висновок зробило профільне міністерство Мінкомзв'язку, яке ознайомило з ним уряд.
Про необхідність сформувати цільовий капітал для суспільного телебачення говорилося і в указі 17 квітня 2012 № 455 «Про суспільне телебачення в Російській Федерації», що був підписаний Дмитром Медведєвим ще в статусі президента країни.
Необхідно було забезпечити формування цільового капіталу організації для фінансування її діяльності, передбачивши також публічний збір грошових коштів. Для створення конкурентоспроможного каналу потрібен цільовий капітал в розмірі від 30 млрд до 100 млрд рублів. Проте в уряді дійшли висновку, що фінансувати телеканал за рахунок доходів фонду цільового капіталу сьогодні неможливо. У результаті в якості держпідтримки на 2016-2020 планується передбачити субсидії телеканалу, які будуть виділятися в рамках держпрограми «Інформаційне суспільство».
Основна причини провалу створення фонд цільового капіталу – відсутність в країні практики з ендаумента.
“Ефективний механізм використання некомерційною організацією, що спеціалізується на телемовленні, цільового капіталу, який міг би служити джерелом її стабільного доходу, також відсутній”, – кажуть в уряді.
У Мінкомзв'язку підрахували, що збір добровільних пожертвувань з населення для роботи суспільного телебачення зайняв би 10 років. В результаті після консультацій з міністерствами та відомствами уряд прийняв рішення, що фінансування за допомогою фонду цільового капіталу неможливе.
Гендиректор суспільного телебачення Анатолій Лисенко зазначив, що користь від цільового капіталу насправді не вдалося б отримати швидко. “Зараз у нас залишається тільки бюджетне фінансування”, – підкреслив він.
Таким чином, «Суспільне телебачення Росії», яке планує вийти в ефір у травні 2013 року, поки може розраховувати тільки на щорічні держсубсидії у розмірі 1,5 млрд рублів. Бюджет телеканалу на 2013 рік і того менше. Однак незабаром громадяни Росії зможуть підтримати мовник фінансово.
“Найближчим часом ми опублікуємо номер рахунку, куди будь-який бажаючий зможе перераховувати кошти, – поділився планами Анатолій Лисенко. – Спонсорських грошей у нас поки немає. Є набір пропозицій, але поки ні з ким немає остаточних домовленостей”.
Джерело: Известия