«UA: Перший» покаже кінокласику до 80-річчя Івана Миколайчука

«UA: Перший» покаже кінокласику до 80-річчя Івана Миколайчука

12:57,
4 Червня 2021
1605

«UA: Перший» покаже кінокласику до 80-річчя Івана Миколайчука

12:57,
4 Червня 2021
1605
«UA: Перший» покаже кінокласику до 80-річчя Івана Миколайчука
«UA: Перший» покаже кінокласику до 80-річчя Івана Миколайчука
Фільми за участі Івана Миколайчука та про нього виходитимуть у суботу упродовж червня.

До 80-річчя з дня народження українського актора, сценариста і режисера Івана Миколайчука телеканал «UA: Перший» покаже стрічки «Вавилон ХХ»«Іван Миколайчук. Посвята» і «Білий птах з чорною ознакою».

Фільми виходитимуть три тижні поспіль щосуботи — 512 і 19 червня, повідомив корпоративний сайт Суспільного.

 5 червня о 18:00 вийде фільм «Вавилон ХХ», який є зразком українського поетичного кіно. Іван Миколайчук зіграв у ньому одну з головних ролей, а також є водночас режисером і сценаристом фільму.

Вавилон — невелике село, якого не торкнулися революційні події і все, що з цим пов'язано. Тут зберігся старовинний лад життя допоки один із селян не вирішує все змінити. Художньо довершені кадри фільму й роздуми про життя вдало доповнюються гумористичними замальовками сільського побуту. Сам Іван Миколайчук у власному фільмі зіграв сільського філософа і трунаря Фабіана, котрий намагається збагнути плин історії й місце людини в ньому. «Cogito ergo sum, — каже філософ Фабіан, — Я мислю, отже, я існую». 

За основу сценарію він узяв роман Василя Земляка «Лебедина зграя» про початок колективізації в Україні й перетворив на поетичну притчу. До участі у фільмі Миколайчук запросив зірок українського кіно: Любов Поліщук, Анатолія Хостікоєва, Таїсію Литвиненко, Леся Сердюка та Борислава Брондукова.

1979 року стрічка здобула головний приз фестивалю «Молодість». Цього року фільм відкривав 50-й кінофестиваль «Молодість».

Художньо-документальний відеофільм Анатолія Сирих «Іван Миколайчук. Посвята» про коротке та блискуче життя Івана Миколайчука йтиме 12 червня. У його долі було все, щоб стати міфом не лише національного, але й світового кінематографа — якби жив він не в закритому суспільстві. Дитинство у маленькому гуцульському селі, раннє кохання, рання слава, рання смерть. Івану Миколайчуку вдалося стати частиною українського поетичного кіно, яке здійснило в середині 1960-х крутий поворот від офіційної ідеології до народної культурної традиції.

Стрічку Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» глядачі побачать 19 червня. Драма розповідає про сім’ю Дзвонарів періоду 1937–1947 років. Соціально-економічне становище тогочасної Буковини, а потім і початок війни розводять чотирьох братів по різні боки барикад. Їм не уникнути сутичок: через почуття до однієї дівчини, а також політичні переконання, які вони захищатимуть зі зброєю в руках.

Окрім того, що Іван Миколайчук зіграв одного з братів — Петра Дзвонаря, він також став співсценаристом і композитором фільму. Для відомого актора Богдана Ступки роль Ореста Дзвонаря стала дебютом у кінематографі. 

Стрічку відзначили медаллю миру ООН 1971 року й відбірковою премією «Срібні сирени» на Міжнародному кінофестивалі в Сорренто (Італія) 1972 року.

Нагадаємо, у 2020 році Національна суспільна телерадіокомпанія витратила на закупівельний контент близько 27 мільйонів гривень. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду