Закупний контент на Суспільному: ціни та основні дистрибутори

Закупний контент на Суспільному: ціни та основні дистрибутори

11:38,
25 Січня 2021
6050

Закупний контент на Суспільному: ціни та основні дистрибутори

11:38,
25 Січня 2021
6050
Закупний контент на Суспільному: ціни та основні дистрибутори
Закупний контент на Суспільному: ціни та основні дистрибутори
Скільки коштує зарубіжний контент? Що Суспільне купувало в «1+1» та ICTV? За які фільми мовнику довелося заплатити найбільше у 2020 році? Скільки коштують документальні фільми про диких звірів?

У 2020 році Національна суспільна телерадіокомпанія витратила на закупівельний контент близько 27 мільйонів гривень. Переважно компанія купувала неексклюзивний та непрем’єрний продукт, що, звісно ж, впливало на його вартість. Проаналізувавши закупівлі НСТУ на платформі Prozorro «Детектор суспільного мовлення» з’ясував порядок цін на фільми, телепрограми та анімацію, які купував Суспільний мовник, а також із якими дистрибуторами він працював.

Основною метою закупівель НСТУ на початку минулого року було бажання омолодити аудиторію та залучити більше глядачок. Ядро аудиторії каналу – люди 40-50 років. Відповідно, торік мовник закуповував багато драматичного та мелодраматичного продукту, костюмовані серіали, документалістику про історичні постаті, фільми-байопікі. Окрім цього мовник купував українську кінокласику, анімацію, документалістику про світ дикої природи (яка є хітом каналу з огляду на рейтингові показники) переважно європейських виробників тощо.

Валютні контракти із зарубіжними дистрибуторами

Найдорожчу валютну угоду НСТУ уклала в листопаді з британською ITV Studios Global Distribution Limited на суму 189 802 євро (це понад 6,2 млн грн) на пакет з 11 британських фільмів і серіалів (наприклад, «Пуаро», «Бальтазар», «Загадковий Доктор Блейк», «Шетланд», фільми про Шерлока Холмса тощо).

У словацького дистрибутора Eurokim a.s Суспільне купило шість фільмів та серіалів європейського та канадського виробництва («Людвіг Ван Бетховен», «Хадсон та Рекс», «Історія Adidas і Puma», «Пуччіні» тощо) за 60 444 євро (близько 2 млн грн).

З іще одним британським дистрибутором Film and TV House Ltd НСТУ уклала угоду на суму 30 947 євро (понад 1 млн грн). Придбаний пакет включає 18 фільмів і серіалів (у тому числі «Місіс Клаус», «Різдвяний будиночок», «Додому на Різдво», «Березневі іди», «Ескобар», «Осінь у Нью-Йорку» та інші). Частину фільмів з цього пакету Суспільне показувало на новорічні свята.

В іноземних дистрибуторів Суспільне також купувало документалістику. Наприклад, у нідерландської компанії Off the Fence B.V. – 28 документальних фільмів і серіалів («Як виживають тварини у дикій природі», «Рятувальники дикої природи», «Шалена Індонезія», «Шалені острови», «Дика природа», «Дикі та вовнисті: слон та його вівці» тощо) за 41 333 євро (понад 1,3 млн грн). У британської TVF Ltd – 19 документальних циклів («Незвіданий океан», «Дива Китаю», «Як виживають підводні рифи», «Підводний всесвіт», «Хижаки підводного світу», «Дикий світ» тощо) за 31 070 євро (понад 1 млн грн). У данської некомерційної організації The Why Foundation – 31 документальний фільм (наприклад, «У пошуках революції», «Острови та кити», «Журналіст і масовий вбивця», «Голоси моря», «Чекаючи Сонця», «Рожевий Саріс» та інші) за 3 444 євро (114 тис. грн), у французької компанії Andana Films – один документальний цикл «Село» за 3 333 євро (110 тис. грн).

Придбані права включають по два покази та два повтори кожного продукту в ефірі «UΛ: Першого» та «UΛ: Культури», а в деяких угодах – також права на показ на регіональних суспільних, а також права на адаптацію контенту. У перерахунку на гривні загальна ціна іноземних закупівель – близько 12 млн грн.

Іноземний контент від українських постачальників і рейтингові «Дикі тварини»

Найдорожчі угоди із закупівель в українських компаній Суспільний мовник укладав з компанією «КіТ». Це український дистрибутор, що володіє правами на досить різнорідний контент і займається його адаптацію (озвучення, дублювання). Загалом у 2020 році Суспільне придбало у «КіТ» контенту на понад 5,8 млн грн.

Так, у липні суспільна компанія купила в «КіТ» пакет із 16 фільмів і серіалів, переважно документальних («Загадки планета Земля», «Вердикт історії», «Неймовірні винаходи», «Світ дивовижних тварин» тощо) за 1 700 000 грн. Здебільшого права передбачають два покази кожного фільму/серіалу/циклу програм та два повтори упродовж року на «UA: Першому», «UA: Культурі» та регіональних мовниках НСТУ. Також улітку НСТУ купила ще один пакет із чотирьох документальних серіалів «Справжня гра престолів», «Таємниці королівських вбивств», «Секрети історії», «Дика планета» за 490 000 грн.

Восени та грудні НСТУ придбала у «КіТ» ще кілька великих пакетів контенту. Наприклад, у жовтні це був пакет з 22 європейських художніх фільмів та серіалів за 1 022 570 грн, серед яких стрічки польського режисера Криштофа Кесльовського («Три кольори»), Жака Демі («Шербурські парасольки») тощо. У листопаді – пакет з дев'яти фільмів і серіалів за 799 000 грн («Гранд отель», «Дівчата війни» та інші). А у грудні – пакет за 1 410 000 грн, у який входили 15 фільмів («Гордість», «Віктор Гюго: ворог держави», «Червона Земля», «Тригрошевий фільм» тощо).

Одну з найдорожчих угод НСТУ уклала з українським дистрибутором «Сейлз медіа дістрібьюшен». Два іноземні серіали («Віра» з 36 серій та «Доктор Блейк» з 24 серій) обійшлися компанії в 1 400 000 грн.

Три угоди, кожну на пів мільйона, Суспільне уклало з іще одним дистрибутором, який так само, як і «КіТ», є популярним серед невеликих каналів, – це «Сонар Медіа». Зокрема, в нього компанія купила три чеські документальні серіали («Стильні подорожі», «Повернення до природи» та «Архітектура») за 510 500 грн, цикл «Планета кіно» за 560 000 грн та чотири цикли фільмів («Дикуни», «Дикі дива», «Розкішні подорожі» та «Знамениті гурмани» за 605 000 грн (права на два останні пакети придбано на два роки).

А от документальні цикли «Дикі тварини», «Боротьба за виживання», «Тваринна зброя», які регулярно входять у топ найкращих трансляцій місяця «UA: Першого», придбані пакетом від компанії «Сонар» за 222 000 грн.

Фільм за 1 гривню

Найдешевшим контентом, придбаним НСТУ, став український документальний фільм «Три Івани», який компанія купила у «Скрін Медіа Юкрейн» за 1 гривню, хоча очікувана вартість закупівлі становила 8 100 грн. Це стрічка про долю українців, яких під час операції «Захід» у 1947 році радянська влада депортувала до Казахстану.

Також ощадливо мовник купив і цикл телепрограм «Крутий заміс» за 800 грн у Сергія Малярчука.

Порівняно недорого коштували Суспільному українські документальні стрічки. За дві частини фільму «Американська мрія» канал заплатив 6 000 грн «ТелеПростірСтудіо», за «Явних проявів немає» – 9 900 грн компанії «Табор», а за «93: Бій за Україну» – 12 000 грн Лідії Гужві.

Українське кіно

Суспільне значну увагу приділяє новому українському кіно, влаштовуючи кінопокази до святкових, урочистих або пам’ятних дат.

Зокрема, у кінодистрибуторської компанії «Трафік філмз» Суспільне придбало за 1 283 408 грн пакет з 27 українських та іноземних кінофільмів (серед них українські «Додому», «Мої думки тихі», «Дике поле», «Українські шерифи», «Тепер я буду любити тебе», «Місто, в якому не ходять гроші», «Ефір», «Коли падають дерева», «Брама», «Чужа молитва», «Халепа на 5baksiv»). Особливістю цього контракту була купівля виключних прав на згаданий контент.

А в кінодистрибутора «ММД Ю Ей Інтернешнл» за 785 000 грн мовник купив пакет з 22 українських художніх і документальних фільмів. Компанія отримала права від низки українських продакшнів та каналів: «Україна», «Фреш продакшн», «Три-я-да продакшн», «Фор Пост» на стрічки «Легенда Карпат», «Передчуття», «Сквот32», «Інфоголік», «Хто створив Змієві Вали?», «Крим, як це було», «Загублене місто», «Мир вашому дому», «Олександр Довженко: одеський світанок», «Вона і війна», «Стрімголов», «Норильське повстання», «Малевич», «З України до Голлівуду», «Будинок “Слово”», «Веронські скарби», «Вибір», «АУ», «Клітка для двох», «Гідра», «Бальний король» та «Кіноперформанс. Народний Малахій!».

Ще п’ять українських стрічок («Герой мого часу», «Гірська жінка на війні», «Війна проти всіх», «Вона» та «Штольня») НСТУ придбала в «Артхаус Трафік» за 152 296 грн.

Окрім сучасних українських фільмів мовник купив і пакет української кінокласики («Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон ХХ» тощо) в «Української групи з управління правами» за 300 200 грн.

Закупки в конкурентів

Купував Суспільний мовник контент і в телеканалів-конкурентів. Дві угоди мав з каналом «1+1», у якого спершу придбав п’ять документальних фільмів («Операція Крим», «Таємний код віри», «Жінки Майдану», «Жінка-банкомат. Закрита Україна», «Розщеплені на атоми») за 161 000 грн, а наприкінці року уклав угоду на невиключні права на чотирисерійні фільми, зняті за участю «1+1»: «Украдене щастя», «Катерина» та «Століття Якова» за 486 000 грн. Суспільне може показати кожен з фільмів двічі з двома повторами на каналах «UA: Перший» та «UA: Культура».

Також дев’ять документальних фільмів мовник купив і в ICTV за 212 000 грн. Це «Братство Червоного хреста», «Добровольці», «На передовій. Військові начерки», «Новоросія. Ціна проекту», «Перша Вітчизняна: Другий фронт», «Революція гідності», «Русский мир. Дары Волхвов/Спецтуристы», «Спецназ. Повернутись живим», «Чорні тіні Майдану».

Угоду на 160 000 грн компанія також уклала із «Запорізькою незалежною теларадіокомпанією ТВ-5» щодо чотирьох фільмів її власного виробництва: «Секрети Фінського дива», «Литва. Янголи не терплять кайданів», «Хочу у відпустку», «Велотревел».

Телепроєкти Film.ua та інших продакшнів

Серед пропозиції одного з найбільших українських продакшнів Film.ua НСТУ зацікавилася пакетом, у якому були представлені телепрограми («Родичі в турне», «Навчи дружину рулити», «На дачі у зірки», «Солодка дача», «Кухня та сад», «Пікнік на дачі»), документальні стрічки («Архімед. Повелитель чисел», «Леонардо Да Вінчі», «Жюль Верн. Подорож довжиною у життя», «Вільна енергія Тесли», «Неймовірні світи Ціолковського») та конерт «ОЕ — 20. Live / Kyiv». Вартість пакету з 12 телепродуктів – 386 000 грн.

Серед інших партнерів-дистрибуторів Суспільного – «Бачу ТБ», яке продало каналу цикли телепрограм від державної «Мультимедійної платформи іномовлення України», «Ура продакшн» і телеканалу «Еспресо» (його юридичної особи «Голдберрі»): «Хочу все знати», «Мандруй своє» та «Успішні в Україні», «Зроблено в Україні», «Пишемо історію», «Міста та містечка», «Невинні винні маршрути» за 405 000 грн, а також документальний фільм «1945» студії «Телекон» за 60 000 грн.

Співпраця зі «Слідством.Інфо»

На початку 2020 року НСТУ уклала угоду з громадською організацією «Слідство.Інфо», яка готує фільми-розслідування, на суму 170 000 грн. Нагадаємо, керівниця проєкту «Слідство.Інфо» Анна Бабінець називала Суспільне своїм «єдиним певним партнером», який наразі готовий платити за контент продакшну: «Також ми показуємо наші фільми на 24-му каналі. 24 канал завжди готовий брати наші фільми, але не готовий за них платити. Суспільне у певний момент знайшло можливість заплатити нам за фільм».

Контент для дітей

Одним з пріоритетів НСТУ на початку 2020 року було омолодження аудиторії. Тому  мовник купував і контент для дітей. Переважно це були старі мультфільми та фільми-казки.

Так, у «Топконтент» мовник купив анімацію за 266 000 грн («Бегемот та сонце», «Братик кролик та братик лис», «Вій», «Жар-птиця», «Коза-Дереза» тощо). А в «Ю енд Ай дистрибюшн» – два пакети фільмів-казок за 95 000 грн і 148 000 грн («Король Дроздовик», «Біляночка та Розочка», «Солоний принц» тощо).

Також Муспільне придбало цикл анімаційних телепрограм для дітей «Мишача наука» в «МК Медіа Груп» за 747 000 грн і мультфільми про букви «Українська абетка першосвіт» / «Англійська абетка першосвіт» / «Марійчин першосвіт»  у продюсера Дмитра Лісенбарта за 50 000 грн.

Фільми на християнську тематику

Цікавлять Суспільне й фільми про християнство. Адже однією з найпопулярніших трансляцій на каналі є святкові богослужіння. Так, мовник купував кілька пакетів у компанії «КіТ»: дев’ять стрічок за 265 000 грн («Апостол Павло: диво на шляху в Дамаск», «Пророк Ієремія. Викривач царів», «Свята Сім’я», «Іосиф Прекрасний. Намесник Фараона» тощо) та вісім стрічок за 157 000 грн («Ісус . Бог і людина», «Поруч з Ісусом: Йосип з Назарета», «Авраам: охоронець віри», «Цар Соломон. Наймудріший з-поміж мудрих» тощо).

Серед закупівель мовника – і документальні стрічки про Українську греко-католицьку церкву. Наприклад, фільм про Йосипа Сліпого «Справа Рифи», про переслідування церкви в радянські часи «Ті, що вірні», про Юрія Шухевича «Сходи Якова». Вартість пакету, придбаного в Павла Казанцева, – 48 000 грн.

Фото: «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду