У День пам’яті та примирення «UA: Перший» покаже марафон, а «UA: Культура» – спецефір і добірку фільмів

У День пам’яті та примирення «UA: Перший» покаже марафон, а «UA: Культура» – спецефір і добірку фільмів

14:14,
6 Травня 2020
3895

У День пам’яті та примирення «UA: Перший» покаже марафон, а «UA: Культура» – спецефір і добірку фільмів

14:14,
6 Травня 2020
3895
У День пам’яті та примирення «UA: Перший» покаже марафон, а «UA: Культура» – спецефір і добірку фільмів
У День пам’яті та примирення «UA: Перший» покаже марафон, а «UA: Культура» – спецефір і добірку фільмів
8 травня на «UA: Першому» вийде марафон до Дня пам’яті та примирення, а «UA: Культура» покаже спецпроєкт у вечірньому слоті та документальний фільм власного виробництва «Примирення з перемогою».

Про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.

Марафон на «UA: Першому» транслюватимуть після телеуроків, як і раніше, з 13:12 до 16:22. У цей день марафон присвятять Дню пам’яті та примирення, а не карантину.  

На «UA: Культурі» упродовж дня вийде добірка документальних і художніх фільмів про долі борців із нацизмом під час Другої світової війни та воїнів, які захищають кордони на сході України сьогодні. Детально про телепрограму повідомляє пресслужба Суспільного.

О 09:00 – документальний фільм «Іспит на людяність» про нацистську окупацію Вінницької області в 1941–1944 роках. Саме у Вінниці 1943 року нацисти намагалися відвернути увагу від злочинів Голокосту, відкривши масові поховання українців, репресованих НКВС під час «Великого терору» в 1937–1941 роках.

О 12:20 – художній фільм студії імені Олександра Довженка «Українська вендета» про помсту матері за сина, що загинув у боротьбі з нацистами.

О 14:25 — художній фільм «Страчені світанки» режисера Григорія Кохана про партизанську боротьбу УПА проти більшовицького ладу на знову окупованих ними землях Західної України.

О 18:20 – телепрем’єра — документальна драма «Родинна справа» режисера Валерія Балаяна. Це історія про три сім’ї зі Східної України — із Сум, Дніпропетровщини та Луганщини, — яких поєднує вибір. 2014 року, коли Росія розв’язала війну проти України, кожна родина вирішила захищати Батьківщину від російського агресора. Це стало їхньою родинною справою. Сценарій для фільму написав український письменник і журналіст Євген Положій.  

О 19:30 – спецпроєкт до Дня пам’яті та примирення, в рамках якого ведучий Юрій Макаров разом із гостею студії керівницею програм Центру досліджень визвольного руху Яриною Ясиневич поговорять про історичну пам’ять і виклики сучасності.

Зокрема, поміркують, які уроки українці взяли з власної історії, аби успішно відповідати на виклики сьогодення, яким курсом рухається українське суспільство й що визначає його вибір сьогодні. 

Директор Українського інституту Володимир Шейко розповість про дослідження медійного наративу про події Другої світової війни в спецпроєкті. 

О 21:30 – документальний фільм власного виробництва «Примирення з перемогою». Стрічка досліджує ставлення українців до вшанування подій Другої світової війни 8 та 9 травня. Відзначати День вшанування пам’яті жертв Другої світової війни чи День перемоги? Де в цьому контексті місце пам’яті про воїнів УПА та як впливає на розуміння теми війна на сході України — про все це розмірковують мешканці різних регіонів України.

О 22:00 – прем’єрний телепоказ документального фільму «Брати по зброї» режисера Сергія Лисенка. Фільм містить історії життя українських бійців російсько-української війни. Їх зібрали три волонтери, які понад чотири роки возять гуманітарні вантажі всією лінією фронту. «Життя мешканців «сірої зони», бої, жарти, похорони, дорожні пригоди та обстріли — це все складається в єдину мандрівку до іншого світу, світу війни».

Нагадаємо, 9 травня у 2019 році «UA: Перший» показав фільм Сергія Лозниці «Донбас».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду