Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України

Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України

18:28,
14 Квітня 2021
4955

Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України

18:28,
14 Квітня 2021
4955
Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України
Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України
Проєкт «Наші 30» складається із різних матеріалів: від серіалу до подкастів.

19 квітня Суспільний мовник запускає документальний мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України.

«Наші 30» створено командою Лабораторії журналістики суспільного інтересу, незалежних соціологів, дослідників та журналістів за підтримки Посольства США в Україні. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Керівниця проєкту – Наталя Гуменюк. Режисерка — Анна Цигима. Автори та відеографи: Тетяна СтоляроваСергій ЗахарченкоОлександра ЧерноваОлена ЗашкоАнна ЄреськоЄвген Спірін. Редактори: Влад АзаровВікторія Курчинська

До мультимедійного проєкту «Наші 30» увійдуть документальний серіал «Наші 30» спогади і рефлексії громадян про великі події та явища 1990-х років, подкаст «Наші 30. Жива історія» та інтерактивний простір «Жива історія».

Прем'єра документального серіалу про дев'яності «Наші 30» відбудеться 19 квітня о 20:00 на регіональних каналах Суспільного, на «UA: Закарпатті» о 21:00 — та 20 квітня о 21:00 на ютуб-каналі «UA: Перший».

9 документальних серій показуватимуть щотижня протягом квітня-травня, а також по одному епізоду напередодні Олімпійських ігор у липні, та до Дня Незалежності у серпні.

У серіалі йтиметься про перших екоактивістів з Нетішина та Запоріжжя, членів шахтарських страйкомів, які пішли маршем на Київ, кримських татар, котрі поверталися додому, воїнів-афганців, які зрозуміли для себе суперечливість Афганської війни, всіх тих, хто у «новій» Україні мусив змінювати роботу і ставати підприємцями-самоуками, одночасно ставлячи на ноги власні родини й країну. 

«Наші 30. Жива історія» — перший історичний подкаст Суспільного, який вийде згодом, про дев'яності для тридцятирічних ровесників незалежності, які знають тільки нову Україну і не пам’ятають, якою ця держава була раніше та чого вартувало відновлення незалежності їхнім батькам. 20 епізодів подкастів, озвучені відомими українцями, розповідають про історії шахтарів і «човникарок», афганців та кримських татар, екоактивістів та сектантів «Білого братства», про те, як українці виборювали перші спортивні «нагороди незалежності», вчилися відпочивати по-новому і жити в новій країні. Незабаром подкаст буде доступний на подкаст-платформах Суспільного, також проєкт транслюватиметься в ефірі «Українського радіо».

У межах проєкту створено інтерактивний простір «Жива історія», де кожен може залишити власний спогад та дізнатися більше про маловідомі сторінки початку становлення української незалежності. У ньому зібрані історичні дані, документи та архівні відомості, а «Жива історія» — це відеоспогади самих українців, свідків подій епохи 90-х, які у форматі «усної історії» збирає й публікує команда документалістів та студентів. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду