Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України
Суспільне запускає мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України
19 квітня Суспільний мовник запускає документальний мультимедійний проєкт «Наші 30» до річниці незалежності України.
«Наші 30» створено командою Лабораторії журналістики суспільного інтересу, незалежних соціологів, дослідників та журналістів за підтримки Посольства США в Україні. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Керівниця проєкту – Наталя Гуменюк. Режисерка — Анна Цигима. Автори та відеографи: Тетяна Столярова, Сергій Захарченко, Олександра Чернова, Олена Зашко, Анна Єресько, Євген Спірін. Редактори: Влад Азаров, Вікторія Курчинська.
До мультимедійного проєкту «Наші 30» увійдуть документальний серіал «Наші 30» – спогади і рефлексії громадян про великі події та явища 1990-х років, подкаст «Наші 30. Жива історія» та інтерактивний простір «Жива історія».
Прем'єра документального серіалу про дев'яності «Наші 30» відбудеться 19 квітня о 20:00 на регіональних каналах Суспільного, на «UA: Закарпатті» о 21:00 — та 20 квітня о 21:00 на ютуб-каналі «UA: Перший».
9 документальних серій показуватимуть щотижня протягом квітня-травня, а також по одному епізоду напередодні Олімпійських ігор у липні, та до Дня Незалежності у серпні.
У серіалі йтиметься про перших екоактивістів з Нетішина та Запоріжжя, членів шахтарських страйкомів, які пішли маршем на Київ, кримських татар, котрі поверталися додому, воїнів-афганців, які зрозуміли для себе суперечливість Афганської війни, всіх тих, хто у «новій» Україні мусив змінювати роботу і ставати підприємцями-самоуками, одночасно ставлячи на ноги власні родини й країну.
«Наші 30. Жива історія» — перший історичний подкаст Суспільного, який вийде згодом, про дев'яності для тридцятирічних ровесників незалежності, які знають тільки нову Україну і не пам’ятають, якою ця держава була раніше та чого вартувало відновлення незалежності їхнім батькам. 20 епізодів подкастів, озвучені відомими українцями, розповідають про історії шахтарів і «човникарок», афганців та кримських татар, екоактивістів та сектантів «Білого братства», про те, як українці виборювали перші спортивні «нагороди незалежності», вчилися відпочивати по-новому і жити в новій країні. Незабаром подкаст буде доступний на подкаст-платформах Суспільного, також проєкт транслюватиметься в ефірі «Українського радіо».
У межах проєкту створено інтерактивний простір «Жива історія», де кожен може залишити власний спогад та дізнатися більше про маловідомі сторінки початку становлення української незалежності. У ньому зібрані історичні дані, документи та архівні відомості, а «Жива історія» — це відеоспогади самих українців, свідків подій епохи 90-х, які у форматі «усної історії» збирає й публікує команда документалістів та студентів.