Ні попередня, ні діюча влада не розуміє до кінця суті та місії Суспільного – Світлана Остапа
Ні попередня, ні діюча влада не розуміє до кінця суті та місії Суспільного – Світлана Остапа
Уряди інших країн підтримують Національну суспільну телерадіокомпанію України більше, аніж українська влада.
Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Укрінформ» сказала голова наглядової ради НСТУ, заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа» Світлана Остапа.
«Ні попередня, ні діюча влада не розуміє до кінця суті та місії Суспільного. Окремі представники влади й опозиції дуже болісно сприймають програми розслідувань, які є на Суспільному, пропонуючи нас закрити. І виходить так, що уряди інших країн підтримують НСТУ більше, аніж наша влада. Дякуючи донорам, у нас усі ці роки з’являвся новий контент, частково було проведене оновлення техніки й проведено десятки тренінгів», – зазначила вона.
За словами пані Остапи, реформа Суспільного мовлення в Україні мала і має спротив і зсередини, і ззовні.
«Всередині компанії дехто ненавидить реформу через скорочення (було скорочено понад 3 тис. з 7,5 тис. працівників), вважаючи помилкою знищення державного мовлення під час війни. Не розумію, яким чином канали, які не працюють для аудиторії, а лише піарять і обслуговують владу, можуть допомогти виграти інформаційну війну?», – сказала Світлана Остапа.
Вона розповіла, що, «UA: Перший» – раніше Перший національний, ще раніше УТ-1 – завжди був провладним каналом. І тепер Суспільне дуже часто ототожнюють тільки з «UA: Першим» або з УТ-1, не згадуючи, що НСТУ створено на базі 30 колишніх державних, в тому числі обласних, телерадіоканалів (ОДТРК), які роками не оновлювалися, в яких була застаріла техніка, роздуті штати тощо. На її думку, таке ототожнення – це або від незнання, або щоб принизити.
На думку Світлани Остапи, в умовах контролю олігархами крупних медіа, альтернативи Суспільному мовленню не було. Без Суспільного не буде демократичної України.
Нагадаємо, Суспільний мовник існує четвертий рік, із 19 січня 2017 року. Світлана Остапа входить до складу наглядової ради НСТУ з моменту реєстрації компанії, спочатку була заступницею, а з 2019-го стала головою. Члени наглядової ради виконують свої обов’язки на громадських засадах, безкоштовно.
За чотири роки НСТУ жодного разу не отримала повне фінансування. У Законі про Суспільне прописано, що НСТУ мають виділяти 0,2% з держбюджету. У 2020 році після сплати боргу держави перед акціонерним товариством «Євроньюз» у НСТУ залишилося 57% фінансування.