На «UA: Першому» відбудеться прем’єра документальної програми «На східному фронті»

На «UA: Першому» відбудеться прем’єра документальної програми «На східному фронті»

14:11,
30 Червня 2020
2308

На «UA: Першому» відбудеться прем’єра документальної програми «На східному фронті»

14:11,
30 Червня 2020
2308
На «UA: Першому» відбудеться прем’єра документальної програми «На східному фронті»
На «UA: Першому» відбудеться прем’єра документальної програми «На східному фронті»
Ведучі документальної програми «На східному фронті» Юрій Макаров та Євген Степаненко проїхали вздовж лінії розмежування від Широкиного до Станиці Луганської, щоб показати глядачам війну зблизька.

5 липня о 13:30, до Дня Військово-морських сил України, на «UA: Першому» відбудеться прем’єра «На східному фронті», повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Документальний цикл охоплює 10 серій. Щонеділі о 13:30 в ефірі «UA: Першого» виходитимуть два випуски програми.

У перших випусках ведучі на борту корабля «Донбас» патрулюватимуть акваторію разом із морськими прикордонниками. Вони побачать на власні очі, як колись популярний курорт Азовського моря Широкине перетворився на місто-примару.

На Суспільному зазначають, що знімальна група проєкту подолала сотні кілометрів, побувавши в місцях запеклих боїв, де обстріли тривають досі. Разом із ведучими глядачі познайомляться з людьми, які мешкають на лінії вогню, постійно перебуваючи в небезпеці. Вони розкажуть, як це жити й будувати плани на майбутнє, коли за вікном не вщухають звуки обстрілів.

Героями серій стануть професійні військові, добровольці, прикордонники, медики та волонтери. Їхні історії — без прикрас і зайвого пафосу, аби кожен почув правду про війну.

Режисерка проєкту Олена Грузінова розповіла, як вдалося показати справжнє обличчя війни.

«Ми проїхали всю лінію фронту — від Широкиного до Станиці Луганської, щоб показати різні грані війни. Від військового, що стоїть з автоматом в окопі, до бабусі з-під Горлівки, яка живе на лінії фронту в літній кухні, бо її будинок розтрощили російські снаряди. Від військового корабля, який патрулює в Азовському морі, до контрольно-пропускного пункту під Луганськом, через який тисячі українців щодня перетинають лінію розмежування», , — зазначила вона.

За її словами, героями проєкту стали надзвичайно різні люди. Це молодий комбат, який уперше в історії АТО відкрив вогонь у бік бойовиків, бойові медики й волонтерка, що вже шість років допомагає дітям, які живуть на лінії вогню.

«Ми познайомилися з художницею з прифронтового міста, яка під обстрілами підтримувала дітей і дорослих мистецтвом. Зустрілися із сільським головою, який покинув окуповану Горлівку й, відвоювавши в одному з добровольчих батальйонів, повернувся відновлювати життя у своєму районі, який зруйнували бойовики», — сказала Олена Грузінова.

Нагадаємо, у серпні 2019 року стало відомо, що на Суспільному розпочали підготовку до виробництва серіалу про поточний справ на фронті на Донбасі.

У листопаді 2019 року Суспільний мовник розпочав зйомки телесеріалу про війну в жанрі роуд-муві (фільм подорож) із робочою назвою «На Східному фронті».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду