Без сильного суспільного мовника неможливо уявити справжню демократію – посол ЄС в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Без сильного суспільного мовника неможливо уявити справжню демократію – посол ЄС в Україні
Про це він сказав під час дискусії «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів», яка відбулася онлайн 5 червня 2020 року. Захід організований Офісом Ради Європи в Україні.
«ЄС готовий робити більше для підтримки незалежних українських медіа. Особисто для мене важливими є зміцнення й розвиток Суспільного. Мене непокоїть, що на українському телеринку переважають олігархічні медіа. Адже уявити справжню демократію без сильного суспільного мовника неможливо», – сказав Матті Маасікас.
Додамо, що голова наглядової ради НСТУ, заступниця шеф-редактора «Детектор медіа» Світлана Остапа розповіла про позови до суду представників влади та їх оточення через інформацію, яку поширюють в ефірі НСТУ та її філіях.
У дискусії взяли участь посол ЄС в Україні Матті Маасікас, голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, представники Шведського та Канадського посольств, Офісу Генпрокурора, Нацполіції, виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, медійники й активісти. Модерувала зустріч керівниця проєкту «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Галина Смірнова.
Учасники заходу домовилися про створення міжвідомчої координаційної групи за участі правоохоронних органів, громадських організацій та журналістів. Група регулярно обмінюватиметься інформацією про перешкоджання професійній журналістській діяльності.
Нагадаємо, з 18 лютого до 2 червня всі рахунки НСТУ були арештовані через борг державної Національної телекомпанії України перед компанією «Євроньюз». НСТУ є правонаступницею державної компанії. Заблоковані рахунки вплинули на розвиток Суспільного: журналісти змушені були або відмовлятися від відряджень, або їхати за власний рахунок, позаштатні працівники не отримували зароблені гроші, частину проєктів довелося відкласти і було призупинено облаштування Суспільної студії.
Наразі НСТУ планує частинами погасити борг держави перед акціонерним товариством «Євроньюз».Після сплати боргу у НСТУ залишиться 57% фінансування.
Фото: колаж сайту corp.suspilne.media