Частині працівників Суспільного через простій виплатять зарплату у розмірі двох третин посадового окладу

Частині працівників Суспільного через простій виплатять зарплату у розмірі двох третин посадового окладу

20:11,
2 Квітня 2020
9944

Частині працівників Суспільного через простій виплатять зарплату у розмірі двох третин посадового окладу

20:11,
2 Квітня 2020
9944
Частині працівників Суспільного через простій виплатять зарплату у розмірі двох третин посадового окладу
Частині працівників Суспільного через простій виплатять зарплату у розмірі двох третин посадового окладу
Із першого квітня окремим працівникам Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне) в центральній дирекції та у філіях зможуть оголошувати простій не з їхньої вини у зв’язку з неможливістю виконувати свої посадові обов’язки з огляду на карантинні заходи. Під час простою оплата праці здійснюватиметься у розмірі двох третин посадового окладу, встановленого працівникові НСТУ.

Таке рішення прийняло правління НСТУ на черговому засіданні, про це йдеться у протоколі, оприлюдненому на корпоративному сайті Суспільного.

Директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко розповіла «Детектору медіа», що рішення правління не означає, що простій для когось із працівників оголошено автоматично. За її словами, завдяки цьому рішенню у компанії з’явилась можливість та почалась робота з актування для встановлення фактів простою.

Початковою датою простою є 1 квітня 2020 року (початкова дата може змінюватися, але не раніше 01.04.2020). Кінцевою датою простою є день завершення карантину (або раніше – у разі зміни обставин), зазначено у протоколі засідання правління.

За словами Вікторії Сидоренко, попередньо на сьогодні у центральній дирекції близько 100 працівників повідомляють про можливий простій. Проте точна кількість буде відома найближчим часом, після актування та видання відповідного наказу про простій.

Вона пояснила, кого саме стосуватиметься простій. Він не зачепить нікого з працівників, які можуть виконувати свої обов’язки дистанційно, або тих, які продовжують працювати в офісі, забезпечуючи ефір чи виробничі та адміністративні процеси, для яких треба бути фізично присутніми.

«На жаль, є працівники, які через карантинні заходи та обмеження, взагалі не можуть виконувати свою роботу (до прикладу, екскурсовод, адже наразі заборонено проводити екскурсії; або працівники хабу, які організовують масові заходи чи тренінги, працюють з аудиторією на прямих ефірах, а тепер ми не можемо проводити такі події чи запрошувати велику кількість людей на ефіри). Так само є працівники, які не зможуть виконувати свою роботу дистанційно і прибувати для її виконання в офісі також тепер не можуть. Є й інша категорія працівників, які не зможуть виконувати роботу ні в офісі, ні дистанційно, бо їхня робота тісно пов’язана з іншими підрозділами, де змінились організаційні процеси через карантинні заходи», – зазначила Вікторія Сидоренко.

Якщо працівник не може під час карантину виконувати свою роботу не з власної вини, тоді він подає заяву про простій.  Після цього складатимуть відповідний акт, видаватимуть наказ і лише після того вважається встановленим простій.

«На сьогодні є заяви від різних фахівців, і з адміністративного, і з творчого блоків. Зараз ми працюємо над відповідним оформленням документів», – додала Вікторія Сидоренко. 

Під час простою ці працівники отримуватимуть 2/3 окладу. Для кожного працівника це буде різна сума, залежно від того, який конкретно в нього посадовий оклад.

«Ми зробили все можливе, аби там, де є така змога, організувати для працівників дистанційну роботу; намагаємось також налагодити роботу в офісі таким чином, щоб мінімізувати контакти й можливі ризики захворювання для працівників. Основне завдання на час карантину – забезпечити безперебійну роботу Суспільного мовника, максимально захистивши при цьому наших співробітників. Проте є ситуації, де карантинні обмеження не дозволяють людям працювати у жодному з режимів поза офісом чи в офісі, тому для них має бути і, власне, передбачена змога простою», –  розповіла Вікторія Сидоренко.

Нагадаємо, із 16 березня 2020 року Суспільний мовник запровадив заходи із запобігання коронавірусу. На період карантину запроваджено вхідний санітарний контроль (за можливості безконтактно вимірюватимуть температуру працівників і відвідувачів);до входу в приміщення не допускатимуть осіб з ознаками інфекційного чи респіраторного захворювання;масові заходи в Будинку звукозапису перенесуть або скасують; екскурсії в музеї та приміщення Суспільного мовника тимчасово зупиняють.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду