Суспільне телебачення ОТР дивилися 9% росіян

15:12,
31 Серпня 2013
1944

Суспільне телебачення ОТР дивилися 9% росіян

15:12,
31 Серпня 2013
1944
Суспільне телебачення ОТР дивилися 9% росіян
За даними Фонду «Громадська думка», про те, що три місяці тому в ефір вийшов телеканал суспільного мовлення Росії ОТР, чула третина росіян, і лише 9% повідомили, що дивилися цей канал. Гендиректор ОТР Анатолій Лисенко визнав, що це «замало».

На думку голови ОТР, аудиторія телеканалу буде збільшуватися, і це відбудеться, коли він перейде на цифрове мовлення. А декан факультету медіакомунікацій Вищої школи економіки (ВШЕ) Анна Качкаєва впевнена, що «концептуально» у каналу немає можливості розширити аудиторію. На її думку, в більшості росіян або немає можливості дивитися ОТР, або у них немає потреби в такому телеканалі. За її словами, показники ОТР – хороший результат для нішевого каналу.

«Керівництво ОТР робить все правильно, але тільки для тієї обмеженої частини аудиторії, якій цей канал сподобався. Але в усьому світі під "суспільним телебаченням" мають на увазі розмову з усім суспільством, а не з 6% громадян», – сказала Ганна Качкаева.

«Це поки замало, нас дуже важко знайти в ефірі», – визнав гендиректор ОТР Анатолій Лисенко.

Як з'ясували соціологи, в цілому лише 6% росіян заявили, що новий телеканал припав їм до смаку. На 64% з тих, хто дивився ОТР, канал справив позитивне враження, а 10% глядачів він не сподобався. Голова ОТР пообіцяв, що в контенті телеканалу будуть зміни.

«Якісь передачі залишаться, якісь зміняться, дещо зміниться зміст і характер інформації», – сказав він, додавши також і про неминучі кадрові перестановки.

За даними Фонду «Громадська думка», з точки зору політичних уподобань майже половина глядачів ОТР (42%) підтримують нинішню владу і не відчувають невдоволення від її дій (52%). Анатолій Лисенко зазначив, що в керівництві телеканалу приблизно на таку аудиторію і орієнтуються.

Лише 12% громадян погодилися б час від часу робити невеликі добровільні внески на утримання ОТР. Нещодавно голова президентської Ради з прав людини РФ Михайло Федотов заявив, що система збору грошей незручна. Анатолій Лисенко визнав, що телеканал «не дуже точно організував» порядок збору пожертвувань, і висловив надію на те, що «гроші будуть приходити в тому числі і спонсорські». Зараз ОТР отримує пожертви від глядачів тільки через банківські перекази, на сайті каналу зазначено його реквізити. Пан Лисенко пообіцяв, що у ОТР з'явиться електронний гаманець, на який громадяни зможуть переводити пожертви. За даними ФГД, менше 1% громадян жертвували гроші ОТР.

Джерело: Коммерсантъ

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Полит.ру
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду