Канал «UA: Культура» покаже фільми з фестивалю Docudays UA

Канал «UA: Культура» покаже фільми з фестивалю Docudays UA

12:11,
16 Березня 2020
2791

Канал «UA: Культура» покаже фільми з фестивалю Docudays UA

12:11,
16 Березня 2020
2791
Канал «UA: Культура» покаже фільми з фестивалю Docudays UA
Канал «UA: Культура» покаже фільми з фестивалю Docudays UA
Із 16 по 27 березня в ефірі каналу «UA: Культура» виходитиме спецпроєкт «DOCU/дні на UA: Культура» в межах партнерства з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Упродовж тижня, з 16 по 20 березня о 21:25, «UA: Культура» транслюватиме документальні фільми українських режисерів, які показували на Docudays UA у попередні роки. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Після телепрем’єр о 22:30 український сценарист і режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук обговорюватиме кожен документальний фільм з його творцем. 

У телепрограмі:

16 березня — «Явних проявів немає». Режисерка — Аліна Горлова. Фільм про жінку, яка повертається з війни й, борючись із ПТСР та панічними атаками, намагається повернутися до нормального життя. У рамках фестивалю фільм показували у 2018 році.


17 березня — Dixie Land. Режисер — Роман Бондарчук. Стрічка розповідає про життя учасників херсонського дитячого джазового оркестру. На Docudays UA показ відбувся у 2017 році.


18 березня — «Божественні». Режисер — Роман Бордун. У фокусі дебютного фільму на основі відеощоденника режисера — життя мешканців Києва, Одеси й Львова як воно є — без абсолютизації добра і зла, гуманності й жорстокості, милосердя та байдужості. На Docudays UA показ відбувся у 2019 році.


19 березня — «Сірі коні». Режисер — Микола Рідний. В основі фільму — протоколи допитів та історії родичів українського анархіста Івана Крупського — прадіда Миколи Рідного. На прикладі життя головного героя режисер проводить паралелі між історичними й сучасними реаліями: анархізм, участь у бойових діях, студентський та робітничий рух. На Docudays UA показ відбувся у 2017 році.


20 березня — «Історія Зимового саду». Режисер — Семен Мозговий. У фільмі через історію доглядачки зимового саду на ВДНГ відтворено історію українського сьогодення. На фестивалі показ відбувся у 2019 році.

Із 23 по 27 березня, спецпроєкт «DOCU/дні на UA: Культура» буде присвячений правозахисній тематиці фестивалю Docudays UA. В ефірі покажуть інтерв’ю з правозахисниками та режисерами цьогорічних прем'єр. 

Сам фестиваль організатори вирішили відкласти щонайменше на другу половину квітня через карантин, що обмежує масові заходи в столиці. Однак це не визначено остаточно й залежатиме від майбутньої санітарно-епідеміологічної ситуації в Україні та у світі. Таке рішення є непростим для команди Фестивалю, йдеться на сайті Docudays UA.

Нагадаємо, у 2019 році упродовж Docudays UA 2019 на «UA: Культурі» виходитиме проєкт «Docu/Культура з Надією Парфан». Тоді на каналі показали 7 документальних фільмів. 

Фото: сайт docudays.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду