Низка працівників Суспільного стали експертами Українського культурного фонду

Низка працівників Суспільного стали експертами Українського культурного фонду

16:12,
20 Січня 2020
5047

Низка працівників Суспільного стали експертами Українського культурного фонду

16:12,
20 Січня 2020
5047
Низка працівників Суспільного стали експертами Українського культурного фонду
Низка працівників Суспільного стали експертами Українського культурного фонду
Серед експертів експертних рад Українського культурного фонду у 2020 році є співробітники суспільного телебачення і радіо, а також колишні топменеджери.

В експертній раді зареєстровано 509 експертів, з яких дев’ять працює у Національній суспільній телерадіокомпанії України та двоє колишні менеджери компанії.

Імена експертів та інормація про них зазначені в реєстрі експертів Експертних рад Українського культурного фонду 2020 року.

У програмі «Аналітика культур» секторі «Аудіальне мистецтво» експерткою стала Любов Морозоваведуча програм  «Лекторій. Музика» ( у першому сезоні програма мала назву «#МузLove») на каналі «UA: Культура», художня керівниця Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру, музикознавиця, лекторка, кураторка музичного напрямку фестивалю Bouquet Kyiv Stage, кураторка музичної програми «Книжкового Арсеналу». У попередні роки: кураторка проєкту нової української музики New Ukrainian Soundscapes в рамках III і IV фестивалю Odessa Classics, кураторка проєкту цифрових концертів Берлінського філармонічного оркестру Digital. Concert Hall у просторі Plivka. Членкиня Спілки журналістів України.

У програмі «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» у секторі «Література та видавнича справа» експертом став Ростислав Семків – ведучий програми «Лекторій. Література» (у першому сезоні програма мала назву «#БібліоFun») на каналі «UA: Культура», доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Смолоскип» та директор видавництва «Смолоскип». У попередні роки: менеджер з питань авторського права видавництва «Основи».

У програмі «Аудіовізуальне мистецтво», секторі «Аудіальне мистецтво» експерткою стала  Олена Гусейнова – завідувачка відділом літературних програм літературних програм на суспільному радіо «Культура», авторка та ведуча програм «Без письменника», «У нас усе культурно», «Книжковий топ 7» на радіо «Культура». У попередні роки: очільниця відділу культурних програм мережі книгарень «Є», завідувачка відділу масової та виставкової роботи Літературно-меморіального музею-квартири П. Тичини в Києві.

У програмі «Знакові події», секторі «Аудіовізуальне мистецтво» експертом став Лук'ян Галкін – співзасновник, продюсер Moviegram, виконавчий продюсер суспільного телеканалу «UA: Культура». Автор і ведучий програми «Як дивитися кіно» на телеканалах «UA:Перший» та «UA:Культура» (2017-2019 роках). Лектор освітнього проєкту «Mezzanine_Лекторій».

У програмі «Мережі й аудиторії», секторі «Перформативне та сценічне мистецтво» експерткою стала Марія Заіченко – виконавча продюсерка Національної суспільної телерадіокомпанії України (дирекція регіонального мовлення), менеджерка понад 100 польсько-українських проектів у сферікультури, серед них Премія Малевича, першопрочитання «Манру» у Національному театріопери та балету імені Т. Шевченка. У попередні роки: експертка з програмної діяльності Польського Інституту у Києві, головна зберігачка фондів Харківського літературного музею.

У програмі «Знакові події» секторі «Література та видавнича справа» експертом став Мирослав Лаюк – письменник, співведучий програми «Час поезії» на суспільному каналі «UA: Культура». Учасник поетичних фестивалів та літературних подій у Південній Африці, Австрії, Хорватії, Чехії, Литві, Польщі.

У програмі «Аудіовізуальне мистецтво, секторі «Аудіовізуальне мистецтво» експертом став Андрій Тичина – головний редактор, ведучий програми «52 вікенди» ПАТ «Національної суспільної телерадіокомпанії України», головний редактор проекту Zrucno.Travel. У попередні роки: ведучий програми «Перші про головне. Коментарі», телеканал ZiK, автор рубрики про подорожі «Открытка» журналу «Репортер», автор-ведучий програми «Автомандри» телеканалу «ТВі», головний редактор інтернет-порталу Doroga.UA, ведучий програм «ТСН», «ТСН Тиждень», «7 хвилин» «Студія 1+1».

У програмі «Аудіовізуальне мистецтво», секторі «Аудіальне мистецтво» експертка – Ольга Галаненко – ведуча музичних і театральних програм ТО «Культура». Авторка передачі «На хвилі джазу», радіо «Культура». Музикознавиця, радіоведуча, оглядачка мистецьких заходів. У попередні роки: заступниця завідувача редакції музичних програм та позастудійних трансляцій ТО «Культура» та ведуча радіо «Марія».

У програмі «Інноваційний культурний продукт», секторі «Аудіальне мистецтво» експерткою стала Юлія Ткач – художня керівниця та головна диригентка Академічного хору ім. П.Майбороди Українського радіо, членкиня Всеукраїнської музичної спілки, координаційної ради Хорового товариства імені М. Леонтовича та Наглядової ради Національної академічної капели України «Думка». Заслужена артистка України. Кандидатка мистецтвознавства.

Із колишніх працівників експертами стали двоє колишніх топменеджерів:

Олександра Кольцова  – у програмі «Інноваційний культурний продукт», секторі «Аудіовізуальне мистецтво». Вона була членкинею правління НСТУ. Співачка, авторка пісень групи «Крихітка», журналістка, редакторка, сценаристка, копірайтерка, У попередні роки: голова благодійної організації «Фундація Дарини Жолдак».

Олександр Лієв  – у програмі «Культурні столиці України», секторі «Культурні та креативні індустрії. Олександр Лієв був виконавчим директором НСТУ. Голова правління ГС «Асоціація індустрії гостинності», засновник і голова Кримської правозахисної групи «20 лютого». У попередні роки голова правління ВАТ «БРОМ»; начальник головного управління інфраструктури і архітектури Чернівецької Обласної Державної Адміністрації; Міністр курортів і туризму Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. Кандидат наук з державного управління.

Варто зазначити, що експерти мають оцінювати проєкти, які надійши на конкурсні програми. Проте спершу заявки проходитимуть технічний відбір, який триватиме до 7 лютого 2020 року. Експертний відбір триватиме до 10 березня 2020 року. Експерти оцінююватимуть проєкти дистанційно, через е-систему, протягом місяця-півтора.

Як писав «Детектор медіа», Український культурний фонд отримав понад 2 тисячі заявок на конкурсні програми 2020 року. 

У 2018 році УКФ отримав 716 заявок, у 2019 році ‒ 2059.

Український культурний фонд  – це державна установа, створена в 2017 році, яка на конкурсній основі надає державну фінансову підтримку ініціативам у сфері культури та креативних індустрій. Як писав «Детектор медіа», загальний бюджет Українського культурного фонду на 2020 рік залишиться на рівні 2019-го – 700 млн грн. Але на кінопроєкти замість 400 млн закладено лише 150 млн грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду