Розробники нової редакції закону «Про ТБ і РМ» виписали норму про громадське мовлення

12:46,
12 Вересня 2013
1759

Розробники нової редакції закону «Про ТБ і РМ» виписали норму про громадське мовлення

12:46,
12 Вересня 2013
1759
Розробники нової редакції закону «Про ТБ і РМ» виписали норму про громадське мовлення
Робоча група з підготовки нової редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення» при Комітеті ВР з питань свободи слова та інформації включила до проекту статтю про громадське мовлення.

Зокрема у ст. 8 «Громадське мовлення» зазначається, що громадським мовлення є надання аудіовізуальної послуги шляхом ефірного мовлення з місцевою чи регіональною категорією мовлення, яке здійснюється з метою задоволення інформаційних, культурних, просвітницьких, мовних потреб територіальної громади (громад), національної меншини та не має на меті одержання прибутку чи здійснення підприємницької діяльності.

У пункті 2 цієї статті йдеться про те, що громадське мовлення здійснюється на підставі ліцензії, що видається в порядку, визначеному новою редакцією закону «Про телебачення і радіомовлення».

Відповідно ст. 8, програми громадського мовлення повинні відповідати таким «вимогам:
1) власний продукт повинен становити не менше 50 відсотків загального обсягу мовлення;
2) розважальні передачі повинні становити не більше 20 відсотків загального обсягу мовлення;
3) не менше 2 годин добового мовлення у проміжках часу між 06.00 та 23.00 повинні становити передачі з інформацією місцевого або регіонального значення».

Визначатиме критерії, згідно з якими ту чи іншу програму можна буде вважати розважальною чи з інформацією місцевого або регіонального значення, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідно до запропонованої норми, у програмах громадського мовлення забороняється здійснювати політичну агітацію.

За словами голови робочої групи Дмитра Котляра, розробники нової редакції закону «Про телебачення і радіомовлення», хочуть деталізувати норму про громадське мовлення на місцевому та регіональному рівні.

Нагадаємо, 11 вересня відбулося розширене засідання робочої групи «Реформа українського законодавства щодо аудіовізуальних послуг: удосконалення процедур ліцензування та нагляду».

Джерело: Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Анна Дмитрук
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду