«Доброго ранку, країно»: Якщо не маєте квартири, то ця програма не для вас

«Доброго ранку, країно»: Якщо не маєте квартири, то ця програма не для вас

10:16,
21 Вересня 2019
9247

«Доброго ранку, країно»: Якщо не маєте квартири, то ця програма не для вас

10:16,
21 Вересня 2019
9247
«Доброго ранку, країно»: Якщо не маєте квартири, то ця програма не для вас
«Доброго ранку, країно»: Якщо не маєте квартири, то ця програма не для вас
У програмі продакшену «Ера-медіа» «Доброго ранку, країно», яка виходить на «UA: Першому» щодня з 06:30 до 09:30, екстрасенсів замінив центр «Пенсіон», який пропонує пенсіонерам погасити борги в обмін на нерухомість.

На початку липня 2019 року перед Національною суспільною телерадіокомпанією України (НСТУ) стояло питання, чи буде компанія домовлятися з ТОВ «Ера-медіа» про продовження виходу ранкової програми «Доброго ранку, країно» на загальнонаціональному каналі Суспільного мовника «UA: Перший». Спочатку все скидалося на те, що продовження співпраці не буде. Але несподівано 9 липня пресслужба Суспільного оголосила, що «Ера-медіа» й НСТУ домовилися про вихід програми «Доброго ранку, країно» на «UA: Першому» на рік, тобто до липня 2020 року.

«Договір укладений на один рік і автоматично продовжуватись не буде. Натомість сторона-замовник програми — ПАТ “НСТУ” — в кінці строку дії договору зможе запропонувати новий — за результатами попередньої співпраці. Така умова договору стимулюватиме сторони до добросовісного виконання своїх зобов’язань. Також дійшли згоди щодо необхідності неухильно дотримуватись редакційних стандартів Суспільного мовника у телепрограмі», — повідомили в НСТУ.

До продовження договору «Ера-медіа» з одного боку наче й старанно відпрацьовувала свій час на Суспільному (порушувала проблемні питання, робила цікаві репортажі, сюжети на актуальні теми), та час від часу траплялася ложка дьогтю в бочці меду, особливо у вигляді інтерв’ю з екстрасенсами, астрологами та іншими неординарними особами, від яких рука сама тягнулася до лоба. Нагадаємо, що до продовження договору майже рік програма «Доброго ранку, країно» виходила із плашкою про цензуру на «Першому», крім того вийшла низка матеріалів та інтерв’ю, в яких критикувалося керівництво НСТУ.

«Детектор медіа» простежив, чи впродовж серпня-вересня команда «Доброго ранку, країно» неухильно дотримувалася редакційних стандартів Суспільного мовника.

Не будемо тримати інтриги, розпочнемо з кульмінації. Чого-чого, а частих інтерв’ю наприкінці програми з директором центру «Пенсіон» Михайлом Вулахом краще було б уникнути, точніше стовідсотково треба уникнути. Бо виходить, що в ефірі Суспільного ведучі примудряються «Пенсіону» робити рекламу без плашки. Михайло Вулах останнім часом тричі був гостем «Доброго ранку, країно»: 30 серпня, 6-го і 13 вересня. І це не старт його «промокампанії» в рамках «Доброго ранку, країно». Наприклад, 8 лютого, 15 березня і 5 липня 2019 року він уже розповідав про свій центр, рекламував книжку про «Пенсіон» і відповідав на заздалегідь записані телефонні дзвінки, які начебто надійшли на гарячу лінію центру, яку теж, до речі, рекламують під час інтерв’ю.

Центр «Пенсіон» укладає з пенсіонерами, які володіють квартирою, договір довічного утримання. «Якщо у вас немає нерухомості, ми не можемо допомогти», — в ефірі Суспільного Михайло Вулах одразу дає зрозуміти, з ким хоче мати справу. Під час його інтерв'ю наче й звучать критичні запитання, які хвилюють пенсіонерів, наприклад, про те, що центр може бути зацікавлений у тому, щоби пенсіонер швидше помер. Але Михайло Вулах до таких запитань явно готовий. Він упевнено розповідає про те, де пенсіонеру взяти гроші на життя, як погасити заборгованість по комунальних послугах, що робити з нащадками, яким не хочеться залишати квартиру. Завдяки таким інтерв’ю в самотнього пенсіонера, який має борги, може виникнути думка, що з «Пенсіоном» він доживе віку як у бога за пазухою. Адже іншу сторону медалі ніхто навіть близько не зачіпає. Ось, наприклад, в інтерв’ю «Громадському радіо» ведучі обговорювали з Михайлом Вулахом історії кинутих пенсіонерів, і вони направду моторошні. Пенсіонери, підписавши договір, можуть потрапити в таку пастку, що не завжди суд із адвокатами їм допоможе.

Із початку вересня у програмі «Доброго ранку, країно» левову частку ефіру присвячують політиці, у студію запрошують народних депутатів різних партій, політологів, експертів і обговорюють із ними кнопкодавство, гонорари за викриття хабарів, монополізацію влади, розпуск ЦВК та інше. Незмінною рубрикою залишилися новини про надзвичайні події, для балансу подають веселі сюжети про тварин, цікаві місця в різних країнах і кулінарні поради. У цю нарізку час від часу «зашивають» сюжети про друзів ТОВ «Ера-медіа». Зі всіх музичних подій, які відбулися в Києві у серпні-вересні, команда «Доброго ранку, країно» зробила сюжет лише про концерт пам’яті Миколи Мозгового у Києві, який упродовж програми показала двічі. А от Василю Хмельницькому пощастило більше. У сюжеті про Ned 2019 — День нового підприємця, який 16 вересня у «Доброго ранку, країно» показали аж чотири рази, був виступ бізнесмена, інтерв’ю з ним і ще й один із гостей на камеру сказав, що прийшов на захід, бо «хотів побачити живого Хмельницького». До речі, інші події з бізнес-світу в серпні-вересні у рамках програми не висвітлювали.

Після обговорень політичних тем у другій половині програми «Доброго ранку, країно» телеглядачам пропонують розмови про релакс, медицину або ж поради для любителів кулінарії. Дуже важко зрозуміти логіку редакторів «Доброго ранку, країно», які вдаються до дивних прийомів, таких як обговорення однієї й тієї ж теми, з однаковими підводками ведучих, сюжетом, декораціями на столі, але різними гостями.

15 вересня лікарка-фітотерапевтка Ольга Опанасюк говорила про користь малини з ведучим Юрієм Кулінічем. 12 вересня телеглядачі почули ту ж підводку до теми, але у виконанні ведучої Тетяни Гончарової, побачили той же сюжет і дізналися майже про ті самі корисні властивості малини, та цього разу від лікарки-травознавиці Наталії Земної.

Малина на столі під час розмови з різними гостями в різні дні ефіру одна і та сама

26 серпня дієтолог Олександр Кущ розповідав про виноград, Юрій Кулініч готував у студії маринад для винограду. 28 серпня голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко говорив на тему: «Дорогий борщ: на скільки і чому здорожчає продуктовий набір?».

 

29 серпня масажист, експерт з естетики тіла Євген Рєзнік вчив робити масаж рук. Ці самі три теми одна за одною обговорили 1 вересня, але з іншими гостями. Про виноград розповідала фітнес-тренерка, дієтологиня Ніна Радзієвська, проте вона не схвалила маринування Юрія Кулініча на відміну від Олександра Куща. Продуктовий набір цього разу обговорював журналіст-аналітик, економічний оглядач Юрій Гаврилечко. А руку ведучому масажував майстер тайського масажу та акупресури Олександр Гнасько.

11 вересня лікарка-дієтологиня Євгенія Розум разом із Тетяною Гончаровою готувала у студії какао. У тій же каструлі, з тими ж декораціями Юрій Кулініч варив какао 14 вересня, але вже з лікарем-дієтологом Олександром Кущем. Ось така любов до какао.

Сюжети про какао, які вийшли 11 і 14 вересня. 

Олександра Куща телеглядачі могли запам’ятати з розмови про користь винограду. І він не єдиний гість, який добре знає дорогу до студії «Доброго ранку, країно». Неодноразово упродовж 2019 року в ефірі «Доброго ранку, країно» своїми порадами ділилися лікарка-травознавиця Наталія Земна та лікарка-терапевтка, представниця нетрадиційної медицини Вікторія Зубицька. Чи вони єдині фахівчині у своїй галузі?

Звісно, повтор тем із різними гостями і, навпаки, коли одні й ті ж гості коментують різні теми, не можна назвати порушенням редакційних стандартів Суспільного мовника у телепрограмі, але така ситуація не переконує у професійності команди «Доброго ранку, країно». Адже навіть у районній газеті намагаються бути креативнішими й не забивати шпальту тавтологією.

А ось піар «Пенсіону» без плашки на правах реклами може наробити Суспільному біди, й тоді травознавиці, які беруться лікувати біль у суглобах сексом (інтерв’ю з Вікторією Зубицькою від 2 вересня), здаватимуться квіточками.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду