«UA: Перший» посів перше місце серед телеканалів за показом соціальної реклами
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«UA: Перший» посів перше місце серед телеканалів за показом соціальної реклами
Про це йдеться у звіті Національної ради «Соціальна реклама на телебаченні», підготованого у співпраці з Індустріальним телевізійним комітетом (ІТК). Звіт опублікований на сайті Нацради.
На «UA:Перший» у І кварталі соціальна реклама вийшла 2 513 разів і тривала 122 799 секунд.
За результатами дослідження телевізійної аудиторії у віці від 4 років, найбільше охоплення аудиторії соціальній рекламі забезпечили такі телеканали, як «Україна», «СТБ», «ICTV», «Новий канал» і «UA:Перший». Цей рейтинг визначено за показником WGRP%, який зазвичай використовується для оцінки ефективності рекламних кампаній на телебаченні.
Для збільшення зображення клікніть на нього
«Це перший спільний проект Національної ради з Індустріальним телевізійним комітетом з вивчення тенденцій розвитку телевізійної соціальної реклами», – цитує прес-служба Нацради члена Національної ради Сергія Костинського.
У топ-п’ятірку також потрапили телеканали «Київ», «Прямий», «Еспресо» та «Індиго TV». У звіті використані дані Національної ради і дані дослідження телевізійної аудиторії, яке на замовлення ІТК виконує компанія «Комунікаційний Альянс».
Упродовж січня – березня 2019 року соціальну рекламу у своєму ефірі поширювали 19 загальнонаціональних і супутникових телеканалів. Соціальні ролики у цей час було показано 12 073 рази, загальна їх тривалість становила 400 849 секунд.
Поширення соціальної реклами регулює Закон України «Про рекламу». Він, зокрема, визначає, що соціальною рекламою є інформація будь-якого виду, що спрямована на досягнення суспільно корисних цілей і популяризацію загальнолюдських цінностей. Вона не повинна містити посилань на конкретний товар, виробника чи рекламодавця, і її розповсюдження не має на меті отримання прибутку (статті 1 і 12 цього Закону).
Нагадаємо, у березні 2019 року Нацрада заявила, що припиняє проводити подібну експертизу роликів.
Як писав «Детектор медіа», найчастіше суспільний мовник отримує пропозиції розмістити соціальну рекламу від громадських організацій. Друга за обсягами категорія рекламодавців — органи державної влади.
Додамо, міністр інформаційної політики Юрій Стець в інтерв’ю «Детектору медіа» нарікав на те, що вітчизняні канали неохоче беруть для показу соціальну рекламу від його відомства.