Суспільне мовлення підготувало тематичні програми, фільми та виставу до роковин Чорнобильської трагедії
Суспільне мовлення підготувало тематичні програми, фільми та виставу до роковин Чорнобильської трагедії
Про це повідомила прес-служба Національної суспільної телерадіокомпанії України на сайті «UA: Суспільне мовлення».
«UA: Перший» – о 12:10 та о 20:00, «UA: Культура» – о 20:30, а «UA: Крим» – 13:50 та 22:20 до 33-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС покажуть прем’єру документальної стрічки власного виробництва «Пекельне відрядження».
«Фільм розповідає про операторів тоді ще державного телеканалу УТ-1, які вирушили в Чорнобиль фіксувати події одразу ж після вибуху в четвертому реакторі АЕС. Творці фільму намагалися зазирнути за лаштунки знімального процесу й зрозуміти почуття людини, яка не має вибору й повинна виконувати роботу попри те, що це може загрожувати її життю», – повідомляють у НСТУ.
Спецпроект «Чорнобиль. 33 роки потому» покажуть на «UA: Культура» о 21:00, о 22:35 – на «UA: Першому». У рамках проекту про найбільшу техногенну катастрофу в історії України в студії говоритимуть:
- Святослав Юсов — старший науковий співробітник Інституту історії України;
- Ярослав Ємельяненко — голова Асоціації чорнобильських туроператорів;
- Сергій Мирний — командир взводу радіаційної розвідки, еколог, автор низки книжок про Чорнобиль.
Окрім того, канали Суспільного покажуть стрічку американського режисера Чада Грасія «Російський дятел» та фільму-постсимфонії «Арка», знятого на території зони відчуження.
За версією головного героя «Російського дятла» катастрофу було сплановано в Москві, щоб відволікти увагу від провалу одного з масштабних мілітаристських проектів.
Три канали «Українського радіо» упродовж трьох днів транслюватимуть тематичні програми.
У четвер, 25 квітня:
«Українське радіо»
О 19:25 у програмі «Персона грата» вийде ексклюзивне інтерв’ю з головою Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталієм Петруком. Разом із ведучою Світланою Мялик вони говоритимуть про державну політику у сфері управління зоною відчуження та подолання наслідків катастрофи, а також про те, чи стала за ці роки зона відчуження територією змін.
Радіо «Культура»
О 13:07 у програмі «Арт-салон» ведуча Світлана Гудзь-Войтенко представлятиме виставу «Сталкери» про життя в Чорнобильській зоні. Гості студії — художня керівниця Ксенія Ромашенко та актори Віталіна Біблів й Олексій Нагрудний, які розкажуть про власні переживання під час гри. Також протягом ефіру звучатимуть найяскравіші сцени з вистави «Сталкери».
У п’ятницю, 26 квітня:
«Українське радіо»
О 13:15 у програмі «Сьогодні.Вдень» (а також у телеверсії «РадіоДень») економічна оглядачка Наталія Прудка розповість про майбутнє атомної енергетики в Україні. Коли закінчується термін експлуатації енергоблоків та чи є ресурси для будівництва нових? Чи можна позбутися залежності від Росії в постачанні палива та його утилізації? Ці запитання поставить гості ведучий Роман Коляда.
Радіо «Промінь»
О 9:05 – включення наживо із зони відчуження, яке прозвучить у програмі «РанокПРО», після чого ведучі Євген Павлюковський та Ярина Скуратівська розкажуть про екскурсії до Чорнобильської зони й поспілкуються з екологом про те, наскільки безпечно туди їздити, та про наслідки Чорнобильської катастрофи.
О 12:30 у програмі «ДеньПРО» членкиня Громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження Ірина Ніколаєва мовитиме з акції «Chornobyl.33.Запали свічку» та розкаже про перебіг флешмобу.
Радіо «Культура»
Програма 2Поезія на радіо Культура» впродовж дня нагадуватиме про трагічні події 26 квітня 1986 року. Звучатимуть фрагмент поеми Івана Драча «Чорнобильська Мадонна» (читає Владислав Високий) о 10:07, вірші Володимира Шовкошитного в авторському виконанні о 15:00, вірші Ірини Жиленко (читає Катерина Рубашкіна) о 17:00.
О 8:10 у програмі «Культура.Live» ведучі Денис Денисенко й Катерина Толокольнікова запросять до себе в студію письменника, дослідника Чорнобиля Маркіяна Камиша, із яким говоритимуть про його повість «Чормет», Чорнобиль і сталкерів.
О 9:07 до 33-ї річниці Чорнобильської трагедії соліст гурту «Скай» Олег Собчук і режисер Олександр Денисенко презентують прем’єру відеокліпу Wonderwall.
О 18:07 у програмі «Ліра» ведуча Катерина Гончарук разом із фольклористкою Наталкою Лещенко говоритимуть про те, що в контексті трагедії лишається поза увагою: культурну спадщину Чорнобиля. Гостя студії розповість про експедиції до зони відчуження за ініціативи Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. В ефірі звучатимуть архівні записи пісень, казок і замовлянь київського Полісся.
О 21:00 у програмі «Радіотеатр» прозвучить інсценоване оповідання «Самосел» Валерія Нечипоренка, який був спеціальним кореспондентом на ліквідації аварії ЧАЕС і бачив всі події на власні очі. У програмі звучатиме інтерв’ю із сином письменника.
У суботу, 27 квітня:
Радіо «Культура»
О 21:00 у програмі «Вистава без антракту» відбудеться прем’єра радіоверсії вистави «Сталкери» Павла Ар’є за п’єсою «На початку та наприкінці століть». Це специфічна комедія, де міф і реальність мають однакову силу, де радіоактивний гумор межує з правдою нашого життя. Аудіоверсія вистави записана в Київському театрі «Золоті ворота» за постановкою Стаса Жиркова. Вистава — переможець премії «Київська пектораль», визнана найкращою виставою камерної сцени. Ірма Вітовська, яка створила образ і грає Бабу Прісю, отримала нагороду за найкращу жіночу роль.
Фото: сайт dazv.gov.ua