Наглядова рада НСТУ доручити правлінню доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії

Наглядова рада НСТУ доручити правлінню доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії

17:10,
3 Квітня 2019
2164

Наглядова рада НСТУ доручити правлінню доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії

17:10,
3 Квітня 2019
2164
Наглядова рада НСТУ доручити правлінню доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії
Наглядова рада НСТУ доручити правлінню доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України доручила правлінню ПАТ «НСТУ» доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії Суспільного мовника та розробити план реалізації.

Про це йдеться у протоколі засідання наглядової ради НСТУ від 25 березня, опублікованому на сайті «UA: Суспільне мовлення».

«Вирішили: Доручити правлінню ПАТ "НСТУ" доопрацювати Концепцію мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії ПАТ "НСТУ" та розробити План реалізації концепції мовлення для дитячої та молодіжної аудиторії ПАТ "НСТУ"», –  зазначено у протоколі.

Проект концепції про дитяче та молодіжне мовлення Суспільного мовлення представляв член правління НСТУ Юрій Макаров.  

За його словами, протиріччя, які потрібно вирішувати – це те, що дитячий контент має нульові рейтинги. Це стосується не тільки суспільних каналів, але і тих, які спеціалізуються на дитячому контенті. Разом з тим існує стратегія, існує закон про суспільне мовлення, існують правила, обумовлені ліцензією, які потрібно виконувати. Таких суперечностей у роботі чимало. Наприклад, у законі про суспільне мовлення є вимога про утвердження сімейних цінностей. У преамбулі угоди про асоціацію з Європейським союзом досить конкретно йдеться про профілактику і запобігання дискримінації за етнічними, релігійними, гендерними та іншими ознаками.

«Юрій Макаров навів приклад, що «до нього звертається автор і пропонує зробити програму за книгою Лариси Денисенко "Майя та її мами", у книзі йдеться про дівчинку, яка виховується в родині з двох мам з нетрадиційною орієнтацією». Ю. Макаров відмовив цьому автору, тому що, на його думку, головним принципом виготовлення програм є «не зашкодь», а «подібний продукт у нашому суспільстві може призвести до ускладнень». На його думку, жодними концепціями таке не можливо передбачити, але для цього правління шукає фахівців, щоб покладатися на їхні цінності, досвід та вміння вирішувати конфліктні ситуації», – зазначено у проколі.

Член наглядової ради Тарас Аврахов зауважив, що сумніви, що їх висловлює Макаров йому видаються щонайменше дивними. За його словами, можливо, для декотрих країн чи персоналій традиційні сімейні цінності не є актуальними та важливими але то їхня проблема, йдеться у протоколі.

Членкиня наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва внесла редакційні правки та зауважила, що дуже багато зусиль було докладено, щоб довести, чому не варто виробляти дитячий контент. За її словами, наведений у концепції аналіз дитячого контенту є аналізом контенту комерційних каналів, а місія Суспільного створювати інший дитячий контент – контент, який розвиває критичне мислення, який допомагає адаптуватися в сучасному суспільстві. Потрібно проаналізувати дитячий контент суспільних мовників інших країн. Зрозуміти, що потрібно зробити для залучення дитячої та молодіжної аудиторії, щоб вона зростала разом із Суспільним.

Члени НР Олексій Панич та Євген Глібовицький сказали, що потрібен план реалізації концепції. В результаті члени наглядової ради проголосували одноголосно за те, щоб правління НСТУ доопрацювало концепцію.

У перший рік роботи Суспільного мовлення запущено низку нових проектів для дитячої та молодіжної аудиторії: онлайн-радіо «UA:Казки», перше українське лялькове телешоу «Додолики», телепроект про творчу молодь Na Hi Ba. Також за цей час повністю оновлено ефір загальноукраїнського молодіжного музичного Радіо «Промінь».

У червні  2018 року наглядова рада ПАТ «НСТУ» за підтримки Офісу Ради Європи в Україні провела експертне обговорення проекту концепції засад дитячого та молодіжного мовлення, розробленого правлінням НСТУ. До обговорення запросили психологів, журналістів, письменників, медіаекспертів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду