Канали Суспільного залишаться в аналогу – Кабмін
Про це йдеться у відповідній постанові.
«Внести зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 р. №815, доповнивши позицію 38 розділу і у графі «Строк припинення використання радіотехнології» після цифр і слів "31 липня 2018 р." словами і цифрами»: для визначених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення каналів мовлення на територіях, що межують з РФ, та каналів мовлення на територіях, де розповсюджуються програми ПАТ «НСТУ» і телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, 31 грудня 2018 р.», – зазначено в поставнові уряду.
Керівник департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитро Грузинський сказав сайту «Суспільне. Детектор медіа», що згідно з цією постановою всі канали Національної суспільної телерадіокомпанії України, які виходили в аналогу, з 1 вересня 2018 року продовжать там мовити, тобто «UA: Перший» та всі філії Суспільного.
За його словами, постанова уряду надає НСТУ можливість залишити аналогове мовлення для всіх каналів. І це дає підстави припускати, що уряд виконає свою обіцянку та забезпечить фінансування Суспільного, яке на сьогодні становить 50 % від суми передбаченої законом.
Інакше, на думку пана Грузинського, це збільшить заборгованість НСТУ і не гарантує якісну подачу сигналу до аудиторії, адже у деяких філій аналогове покриття завжди було поганим, приміром, на Сумщині, Рівненщині.
Він зазначив, що у липні Кабмін уже вніс зміни щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом). Згідно з рішенням уряду, 31 серпня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення по всій Україні. Однак постанова, яку ухвалив уряд 29 серпня, залишить аналогове мовлення для каналів Суспільного та ряду інших.
Як писав сайт «Детектор медіа»,за підрахунками Нацради, після вимкнення до кінця 2018 року продовжать роботу 758 аналогових передавачів, тобто 40% від загальної кількості (власне, для продовження їх роботи і потрібні зміни до урядової постанови). З них 405 передавачів Суспільного мовника («UA: Перший» і регіональні суспільні телеканали).
Нагадаємо, менеджери філій НСТУ вважають, що на цифру треба було переходити давно, бо в аналогу в прикордонних областях білі плями, через що люди поставили собі супутникові тарілки і їм не потрібне тепер цифрове.
Як писав сайт «Детектор медіа», 18 червня 2018 року призупинено аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» через передавачі у містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів. Постачальник послуг Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) припинив сигнал аналогового мовлення через несплату НСТУ за трансляцію.
Генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) Петро Семерей пояснив, що передавачі, які знаходяться у містах, де призупинено аналог, дуже потужні і дуже старі, через це споживають багато електроенергії – більше, ніж Концерну заплатила би НСТУ.