З «Пізній ранок шоу» починаємо впроваджувати розуміння культури як стилю життя – Лук’ян Галкін

З «Пізній ранок шоу» починаємо впроваджувати розуміння культури як стилю життя – Лук’ян Галкін

23:37,
4 Липня 2018
1721

З «Пізній ранок шоу» починаємо впроваджувати розуміння культури як стилю життя – Лук’ян Галкін

23:37,
4 Липня 2018
1721
З «Пізній ранок шоу» починаємо впроваджувати розуміння культури як стилю життя – Лук’ян Галкін
З «Пізній ранок шоу» починаємо впроваджувати розуміння культури як стилю життя – Лук’ян Галкін
Підготовка до запуску «Пізній ранок шоу» – оновленого ранкового шоу на «UA: Культура» у розпалі.

У програмі будуть прямі включення, відзняті сюжети та активність у студії, а запрошені гості стануть чи не найважливішою частиною ранку. Тож поки творча група працює над створенням «Пізній ранок шоу», виконавчий продюсер телеканалу «UA: Культура» Лук’ян Галкін пояснив сайту телеканалу «UA: Перший», чому запуск шоу затримується до кінця липня і розкрив нові подробиці реалізації амбітного проекту.

– На якій стадії виробництва знаходиться проект зараз?

– На даному етапі ми завершили підготовчий період і стосовно ідеї, і стосовно виробничої лінії. На 80% це шоу складатиметься з команди, яка до цього створювала «Ранок з Культурою». У нас були певні претензії до якості цієї програми, але не до людей, що над нею працювали – здебільшого це круті професіонали своєї справи. Задача нових 20%, уже загартованих 12-годинним марафоном до Дня джазу та трансляціями з Книжкового Арсеналу, – допомогти з актуалізацією контенту, щоб отримати сучасний і якісний продукт.

Найстабільнішою складовою у процесі роботи над шоу був і залишається ентузіазм команди, адже ми працюємо в умовах жорсткого недофінансування та постійних кадрових перестановок. Нестача коштів, застаріла техніка та інші не дуже приємні фактори унеможливлюють виконання роботи швидко і якісно. Звичайно ж, в цих умовах ми обираємо друге. Наприклад, була можливість запуститися набагато раніше з іншими, скромнішими декораціями. Але ми поміркували та зрозуміли, що хочемо одразу зробити студію, за яку не буде соромно.

Ми уявляємо «Пізній ранок шоу» своєрідним тізером контенту, до виробництва якого прагне перейти канал у найближчому майбутньому. Саме з нього ми починаємо впроваджувати концепцію розуміння культури як лайфстайлу.

– Можете пояснити термін «лайфстайл», щоб його зрозуміла аудиторія будь-якого віку?

– Лайфстайл дещо розширює усталене уявлення про культуру, доводить, що це не просто музейна або ж книжкова одиниця – це щось набагато більше, лайфстайл як культура повсякденного життя, саме спосіб життя. Фільми, музика, живопис – це все складові культури, але коли ми обираємо, де попоїсти, або як поводитися в транспорті – також. Це велика внутрішня установка, яка керує стилем життя в цілому.

Така концепція створення контенту має допомогти нам із виконанням однієї з ключових задач – омолодження аудиторії. Передбачаю скептичний вираз обличчя, який з’явився у частини читачів, адже я вже бачив таке навіть у деяких членів команди. Але все ж я маю великі наміри розширювати віковий діапазон і саме завдяки позиціонуванню культури як лайфстайлу, що має стати запорукою успішної комунікації із представниками різних вікових категорій.

– Якими референсами ви користувалися при розробці концепції?

– Як я вже казав раніше, головний референс – це лайфстайл-видання, які існують переважно в інтернеті. Ми вже стикнулися з критикою щодо цього зсередини, деяким формат все ще видається нежиттєздатним для телебачення. Я не погоджуюся з цим, адже інтернет-медіа зараз розвиваються найшвидше і є найрецептивнішими. Вони витримують потрібну інтонацію розмови із глядачем, завжди говорять зрозумілою мовою, але ніколи не опускаються нижче якогось прийнятного рівня. Це те, до чого прагне і наша команда.

Якщо не зацікавити глядача за 30 секунд, він перемкнеться на інший телеканал. Виробляючи контент, ми повинні постійно пам’ятати, що людина могла долучитися до ефіру тільки-но. Змусити її залишитися – наша головна задача. Власне, надзадача, тому що ми комунікуємо з дуже широкою цільовою аудиторію. І саме тут на допомогу приходить формат лайфстайл, адже він наразі є найбільш універсальним та найгнучкішим.

Умовно кажучи, у нашому шоу буде близько 20 рубрик, серед яких прямі включення, відзняті сюжети та активність у студії, а також гості – вони будуть чи не найважливішою частиною ранку.

– Яких гостей будете запрошувати до студії?

– Зважаючи на те, що у нас розважально-просвітницьке шоу, нам у першу чергу цікаві персоналії, які максимально єдині з нами за світобаченням та орієнтацією. Але не менш важливу роль відіграє комунікація, тому будьте певні, гості, що приходитимуть до студії ранкового шоу, будуть не тільки експертами з певної теми, але й цікавими спікерами. Концепція «просто про складне» для нас дуже важлива, тому й відбір гостей стає певним челенджем. Глядачі не мають відчувати себе наче на якихось нудних лекціях – ми прагнемо вийти на новий рівень інфотейменту, тому відмовляємося від застарілих форм, які не здатні зацікавити. Наша задача – поєднувати корисне, пізнавальне, інформаційне і розважальне, допомагати у цьому ведучим будуть саме спікери.

– Раніше ви казали, що ранкове шоу має стати точкою перетину «UA: Культура», «UA: Перший» та філій. Можна про це трохи детальніше?

– Кожного дня ми запрошуватимемо в студію людей, без яких Суспільного не існувало б – виконавців найрізноманітнішого штибу. Так, на ранковому шоу можна буде побачити і оператора, і працівника PR-відділу, а у якості ведучих спробують себе продюсери – аби шоу було динамічним, ми створили для нього, як я вже казав, збіса багато рубрик, але журналістів у команді через брак коштів маємо всього трьох, тож мусимо самі ставати перед камерами. Інтонація програми буде вельми іронічною, це допоможе скоротити дистанцію між нами та глядачами на прийнятному рівні. Взагалі іронія є дуже зручним інструментом комунікації, а нам є, повірте, над чим поіронізувати. Мета цього перетину – показати Суспільне зсередини, витягнути нас з вакууму "Олівця" і показати глядачеві як відкритих до діалогу людей.

– І одразу трошки детальніше про взаємодію з філіями.

– Ми плануємо робити включення з регіонів щоранку. Для мене вони принципово важливі, адже я деякий час мешкав у Харкові та побачив колосальний розрив між ним та Києвом. Зауважте, мова зараз йде про друге за величиною місто в Україні, а що вже казати про інші? І цей розрив полягає не у розвитку або кількості креативних людей, він проявляє себе у відсутності якоїсь притомної комунікації між регіонами, адже одне з основним завдань суспільного мовника – об’єднати країну. Ми хочемо виправити це на максимально позастудійному рівні, бо життя не відбувається у чотирьох стінах – ми часто будемо знімати на виїзних локаціях та намагатимемося комунікувати з філіями у тому ж форматі. Можете очікувати включення з ринку на Чернігівщині або зі спортивного майданчика у Херсоні. Актуальну інформацію ми шукатимемо саме в містах, не у студіях.

Джерело: сайт 1tv.com.ua

Фото з сайту «UA: Перший». Автор -Володимир Шевчук

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду