Від звітів місцевої влади перед громадою до дитячого реаліті: у НСТУ оприлюднили план щодо контенту на 2018 рік
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Від звітів місцевої влади перед громадою до дитячого реаліті: у НСТУ оприлюднили план щодо контенту на 2018 рік
Річний план, де записані ідеї, які команда НСТУ має намір реалізувати упродовж 2018 року, опублікований на сайті suspilne.media. Про частину проектів, які телеглядач побачить цієї весни, сайту «ДМ» розповіла прес-служба НСТУ. Також деякі нові проекти команда НСТУ оприлюднила у звіті діяльності за 2017 рік.
Березень: «Звіти. Наживо», «#ВУкраїні»
Згідно з річним планом, новий сезон розпочнеться з філій НСТУ. Саме регіональні телеканали наприкінці березня мають запустити проект «Звіти. Наживо». Варто зазначити, що підготовка до проекту триває не перший місяць. 24 лютого працівники філій, які відповідатимуть за «Звіти», проходили тренінг «Діалог із владою на суспільному мовнику: як, чому і навіщо?», про це йдеться на сайті suspilne.media. Його провели експертки громадського руху «Чесно» Ірина Федорів і Віта Думанська, які є співініціаторами втілення проекту. «Звіти. Наживо» мають транслюватися на регіональних каналах упродовж року. «Проект має на меті показати глядачеві ефективність чи неефективсніть роботи представників місцевої влади, створити майданчик для здорової дискусії та надати живий зворотній зв’язок діям посадовців», – описали у НСТУ.
Під час тренінгу регіональні редактори Суспільного узгодили базовий сценарій програми, обговорили процес підготовки ефіру, зокрема, як підбирати експертів для програми й налагоджувати комунікацію зі спікерами, котрі неохоче йдуть на контакт, а також обмінялися думками щодо етичних аспектів співпраці з представниками влади. Як сказав член правління НСТУ Роман Вінтонів: «Ми маємо показувати, хто і як працює в нашій державі, щоб люди розуміли, кого обрали і кого їм обирати в майбутньому».
З 29 березняна телеканалі «UA: Перший» стартує другий сезон проекту «#ВУкраїні», якийвиробляють спільно «Радіо Свобода» та телеканал «Настоящее время». Це буде щотижнева 25-хвилинна програма про унікальні місця та надзвичайних людей України, У програмі розкажуть і покажуть про закарпатське село Селменці, яке посередині розділене україно-словацьким кордоном, про високогірне село Яворів, де люди вироблять ліжники, про Карабазівку – маленький український Кувейт.
Окрім того, наприкінці березня планують запуск проекту виїзного інтерв’ю для телевізійної і цифрової платформ.
Квітень: неофіційний старт весняного сезону
Упродовж квітня в ефірі як національних каналів, так і регіональних, запускатимуть нові проекти чи не щотижня.
Правління НСТУ має намір до цього часу остаточно впровадити універсальну сітку мовлення філій. Відбудеться перехід до мовлення 16 годин на день. Наразі через недофінансування регіональні філії, окрім «UA:Донбас», мовлять 10 годин (07:00 – 09:00, 13:30 – 21:00). Для філій планують закупити художні і документальні фільми, серіали, мультфільми. Кожна регіональна телерадіокомпанія повинна до цього часу виробляти два власні проекти – ранкову і суспільно-політичну програми. Також філії показуватимуть контент національного значення для регіонів.
Нагадаємо, що НСТУ має право на трансляцію фільмів виробництва ВВС. Восени 2017 року вони були продубльовані російською мовою з українськими субтитрами. Коли фільми озвучать українською, їх роздаватимуть по інших регіонах.
На «UA: Першому» запустять:
- проект «Пообіді-шоу» – наступник програми «Надвечір’я», розрахований на старшу аудиторію.
- другий сезон першого українського LateNightShow, який мав назву «ЧереЩур». Проект матиме іншу назву та нового ведучого. По формату програма буде схожа на попередню. «Для нас орієнтиром є класичне американське Late Night Show. В цілому, це буде мікс розважальної програми і чогось такого, що спонукає до роздумів», – зазначив «ДМ» генпродюсер суспільно-політичного мовлення НСТУ Андрій Сайчук.
Травень: в ефірі всі новинки НСТУ
У НСТУ наразі немає точних дат щодо запуску нових програм. Деякі з них можуть вийти в ефір наприкінці квітня, а деякі уже в травні.
Суспільно-політичний напрямок готує родзинку нового сезону – документальне реаліті-шоу про поїздку українських шахтарів у шахтарські регіони Європи. Як зазначено у щорічному звіті за 2017 рік про діяльність НСТУ, це буде Miners go to Hollywood – соціальне ріаліті-шоу про адаптацію шахтарів із закритих шахт зі зйомками в Польщі, (фінансування USAID/Кімонікс Інтернешнл Інк., бюджет: 120 тис. євро). Зйомки розпочалися в грудні 2017 року. Проте, у плані на 2018 рік вказано, що запуск 6 серій реаліті «Шахтарі змінюють професію» варто очікувати на третю декаду вересня.
У третій декаді травня можна очікувати на запуск економічної програми для підвищення фінансової грамотності.
У квітні-травні на «UA: Першому» вийде ряд програм просвітницького напрямку.
Дитяче «Лялькове шоу» для малят до шести років. «У зрозумілій формі лялькового театру програма покликана виробити здорове ставлення дітей до конфліктних ситуацій, дорослішання, поліпшити порозуміння і взаємини з батьками», – анонсують у НСТУ.
Молодіжна програма NA HI BA присвячена новому поколінню громадян України. «У кожному випуску ми братимемо найскравіших представників творчих професій та у невимушенній манері розкриватимемо суть їхнього буття. Основною платформою буде діджитал, а телебачення виступить підтримуючим каналом», – пояснюють у компанії.
Літературний проект просвітницького напрямку «Букоголіки» на основі давно знайомої програми «Книга UA» розрахований на молодіжну аудиторію. «Вона щотижня розповідатиме про актуальні новини з книжкового світу, зарубіжні та українські літературні шедеври та тренди книговидавництва, знайомитиме з найкращими письменниками, літературознавцями та культурними діячами. Ведучий програми доводитиме, що література може зцілити і розум, і тіло», – описують мету проекту у НСТУ.
«Дивацька історія України» – розважально-пізнавальна програма, яка легко ілюструє цікаві факти та популяризує історію України.
Мистецько-кулінарна програма «ЕнеЇда», яка має на меті об’єднати Україну за допомогою кулінарії.
Дитяче реаліті «Відкривай Україну з Суспільним», героями якого є підлітки, які роблять спроби зробити реальні зміни в своєму рідному місті. «Це іміджевий проект Суспільного мовлення, перший сезон котрого зафіксував фінал всеукраїнського конкурсу "Відкривай Україну", до якого потрапили більше 300 дітей з усіх регіонів нашої країни. Проект знайомить глядачів із новим поколінням, яке вже за декілька років будуватиме нову Україну, і показує сучасних підлітків людьми, готовими до дорослого життя навіть більше за деяких дорослих», – анонсують співробітники просвітницького напрямку НСТУ.
«UA: Музика» – це концерт-портрет.
Радіо-телепроект «Промінь живий», під час якого сучасні українські музиканти представлятимуть унікальні програми, які раніше ніхто не чув. Нагадаємо, що 6 жовтня 2017 року на радіо «Промінь» (другий канал «Українського радіо») стартувало годинне музичне радіошоу «Промінь Живий з Євгеном Павлюковським», під час якого музикантиу малій концертній студії Будинку звукозапису упродовж години грають 7-8 пісень у прямому ефірі на радіо. Поміж піснями ведучий до двох хвилин розмовляє з гостями про музику і не тільки.
У травні запланований також початок виробництва філіями власних спецпроектів. Зважаючи на те, що упродовж березня триває пітчинг проектів для регіональних філій, можна припустити, що уже в травні частина з них буде у виробництві.
У весняному сезоні оновиться сітка мовлення телеканалу «UA: Культура». Заплановні старт нової вечірньої лінійки програм і ранкове шоу.
Вересень: співпраця з німцями
Проект «Дебати» на «UA: Першому» (15 епізодів).
Підготовка і випуск проекту «Децентралізація-GIZ». Це буде цикл програм про децентралізаційні процеси у співпраці з GIZ (німецьке товариство міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини). У рамках проекту має бути побудова одної повноцінної студії і чотирьох корпунктів в регіональних філіях. Бюджет: 300 тис євро.
Жовтень: спорт і подорожі
Запланована розробка циклу документальних фільмів.
Відбудеться перезавантаження і розробка власного формату проекту «Фольк.Music».
Запуск спортивного шоу та двох реаліті-шоу (тревел і пізнавального змісту).
Листопад: фільми про нацменшини
Запланована розробка та виробництво циклу документальних фільмів про національні меншини. Нагадаємо, що 13 березня 2018 року у НСТУ оприлюднили концепцію мовлення нацменшин, яку ще будуть обговорювати. Згідно з останнім варіантом, програми та документальні фільми українською мовою про нацменшини будуть виробляти у координаційному центрі мовлення нацменшин у центральній дирекції, на базі телеканалу «UA: Культура».
Наприкінці листопада має відбутися створення міжнародної редакції та редакції розслідувань.
Окрім того, на телерадіоканалах Суспільного («UA: Першому», «UA: Культурі», «Українському радіо», філіях НСТУ) упродовж 2018 року заплановано понад 20 спецпроектів, які будуть прив’язані до пам’ятних дат і вироблятимуться спільними зусиллями працівників НСТУ як з Києва, так і регіонів.
Завантажити річний план НСТУ на 2018 рік можна тут.
Нагадаємо, що в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Недофінансування може призвести до того, що заплановані проекти залишаться на рівні ідей і не будуть реалізовані.